nedeje
02.10.10,20:10
Dobrý deň.
Som tu nová :) Poprosila by som niekoho kto sa v tom vyzná aby mi pomohol ako postupovať pri návrhu na rozvod.Nejde o obyč.návrh má to byť akási dohoda medzi mnou a manželom,chcem v tejto jednej žiadosti vyriešiť naraz dve veci zverenie syna do mojej opatery aj majetkové vysporiadanie je to dosť netradičná situacia..Ak sa medzi vami nájde právnik/čka čo mi vie pomocť prípadne poradiť ako ďalej budem vám vďačná.ďakujem.
Danila
02.10.10,18:54
No ak tam máš usmievavé slniečko, tak vy ste už dohodnutí. Napíšeš pekne krásne, že dlhodobo spolu nežijete, manželstvo v zmysle zákona o rodine neplní svoj účel, dohodli ste sa, že dieťa bude zverené do starostlivosti matky, ešte trochu nejakej hodnovernej omáčky a za pol hodiny spovede pred rozvodovým sudcom sa môžete usmievať obidvaja...
danushka
02.10.10,19:05
Nedeje, ale pri rozvode nebude sudca riešiť Vaše BSM.
Ak ste sa obaja zhodli, na majetkové vysporiadanie postačí spísanie dohody potvrdenej notárom, kde sa mimosúdne dohodnete a hotovo.
Mária27
02.10.10,21:08
Nedeje, ale pri rozvode nebude sudca riešiť Vaše BSM.
Ak ste sa obaja zhodli, na majetkové vysporiadanie postačí spísanie dohody potvrdenej notárom, kde sa mimosúdne dohodnete a hotovo.
Presne tak. BSM sa môže deliť až po zániku manželstva, teda po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o rozvode.
nedeje
03.10.10,16:41
Všetkým vám ďakujem za rady.No ide o to že my ešte nie sme dohodnutý.To ja sa chcem dohodnúť s manž. na majetku a to tak že chcem aby mi zostal byt a jemu nechám auto.Ide tu o to že pred vyše rokom mal dlhodobý vsťah to som mu dalo by sa povedať že odpustila..No s toho vsťahu má syna čo som zistila nedávno.Stou ženskou sa zase kontaktujú a to si takmer rok dali pokoj.Teda som si myslela že sme to prekonali.Samozrejme manžel jeho exmilenky si myslí že syn je jeho.Teda ja chcem "vymeniť" svoje mlčanie za byt.Preto potrebujem radu právnika ako to celé spísať aby to bolo právne ok.ďakujem
Hepi
07.10.10,05:49
Chcela by som sa spýtať, či si môže navrhovateľ sám napísať návrh na rozvod? A čo by asi stálo spísanie takého návrhu u notára?
arizona
07.10.10,05:53
Chcela by som sa spýtať, či si môže navrhovateľ sám napísať návrh na rozvod? A čo by asi stálo spísanie takého návrhu u notára?
Môže si napísať aj sám, ale musí obsahovať všetky náležitosti.
Pozri tu http://www.rozvod-rozchod.sk/navrh-na-rozvod/d-1013/p1=1076
Hepi
07.10.10,05:58
Ďakujem, pozrela som si. Nie je to až tak zložité, ale rada by som vedela, aký poplatok by si vypýtal notár. Chce to po mne spísať jedna známa a mne sa do toho nejako nechce. Tak jej chcem poradiť, aby si zašla za notárom.
arizona
07.10.10,06:07
cca 2-3 tisíc sk (info z netu)
Hepi
07.10.10,06:11
No to je pre ňu dosť vysoká suma, tak jej s tým budem musieť pomôcť.
ivaral
11.10.10,17:41
Práve to riešim. Suma za jednotlivý právny úkon je 74,61 € s DPH.
Právny úkon je aj vstupný pohovor s klientom.
Podkladom je vyhláška MS SR c. 655/2004 Z.z. o odmeňovaní advokátov. Odmena za jeden úkon právnej služby je podla § 11 ods. 1, písm. a/ je vo výške 1/13 výpočtového základu, čo pre rok 2010 činí sumu 55,49 €. K uvedenej sume sa pripočítava tzv. režijný paušál podla § 16 ods. 3 vyhlášky - ide o paušálnu náhradu nákladov. V roku 2010 je režijný paušál vo výške 7,21 € a ďalej sa k uvedenej sume vrátane réžijného paušálu pripočítava DPH podla §18 ods.3.
Zatiaľ to vyzerá tak, že zaplatím minimálne 3 právne úkony - Vstupný pohovor a prevzatie podkladov, vypracovanie podania na súd, pojednávanie.
Ak bude pojednávaní z rôznych dôvodov viac, každé jedno zastúpenie sa ráta.