matalka
02.10.10,20:51
ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..
pe.pe
03.10.10,07:17
ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..

Ahoj,

nie je úplne jasné, čo znamená "rozšírené vyučovanie". Počas VŠ formou hodín navyše? Absolvovala si rozširujúce štúdium AJ po skončení VŠ?
A pozor...5 rokov ped. praxe bolo treba mať k 1.11.2009!
susann2
03.10.10,12:54
ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..
Ak aj máš štátnu skúšku z AJ, táto nenahrádza bývalú 1.KS. Na zaradenie do 11 PT budeš potrebovať prvú atestáciu pre príslušný stupeň požadovaného vzdelania a príslušnú kategóriu pedagogického zamestnanca, do ktorej budeš zaradená.
matalka
03.10.10,15:37
študovala som to počas VŠ formou hodín navyše..a navyše som mala aj štátnicu z AJ..vlastne ako tretí predmet..a 5r som mala k 1.11.2009..teraz je to už viac..učím od roku 2002
pe.pe
03.10.10,15:47
študovala som to počas VŠ formou hodín navyše..a navyše som mala aj štátnicu z AJ..vlastne ako tretí predmet..a 5r som mala k 1.11.2009..teraz je to už viac..učím od roku 2002

Potom platí to, čo napísala susann. a
Aby sa Ti AJ dal uznať, musela by si ho študovať formou rozširujúceho štúdia po skončení VŠ, alebo formou riadneho VŠ štúdia po skončení VŠ.
pe.pe
03.10.10,15:56
No...nedalo mi to, trochu som sa pohrabal v starej vyhláške a zdá sa, že je tam priestor pre uznanie štátnej jazykovej skúšky na ped. alebo fil. fakulte ako náhrady kval. skúšky. Teraz ide o to, či máš o štátnici samostatné osvedčenie, potvrdzujúce to, že si ju vykonala.
A na doplnenie príspevku susann, pokiaľ to je štátnica na uvedených fakultách, je uznaná ako náhrada.
nadka1
05.10.10,06:47
Dobrý deň, prosím o vyjadrenie k zaradeniu do kariérového stupňa učiteľky ZUŠ výtvarný odbor: ukončené vzdelanie stredné odborné v odbore reprodukčný grafik + DPŠ, prax v CVČ ako odborný pedag. pracovník, započítaná prax 15 rokov, má byť zaradená ako nekvalifikovaná v 7. triede alebo samostatná v 8. tr.? Príp. prosím o usmernenie, ako alebo kde sa dopracovať k správnemu zaradeniu.
Ďakujem za pomoc.
pe.pe
05.10.10,09:10
Dobrý deň, prosím o vyjadrenie k zaradeniu do kariérového stupňa učiteľky ZUŠ výtvarný odbor: ukončené vzdelanie stredné odborné v odbore reprodukčný grafik + DPŠ, prax v CVČ ako odborný pedag. pracovník, započítaná prax 15 rokov, má byť zaradená ako nekvalifikovaná v 7. triede alebo samostatná v 8. tr.? Príp. prosím o usmernenie, ako alebo kde sa dopracovať k správnemu zaradeniu.
Ďakujem za pomoc.

Ahoj,

treba pozrieť vyhlášku 437/2009 o kvalifikačných predpokladoch. Podľa nej je pre učiteľa ZUŠ predpísané minimálne vyššie odborné vzdelanie, takže uvedená učiteľka by mala byť zaradená ako nekvalifikovaná.
nadka1
05.10.10,11:48
Ďakujem za odpoveď,vyhlášku som čítala, len som si chcela byť istá,či tam nie je nejaká výnimka vzhľadom k praxi, teraz je už 5 rokov učiteľkou ZUŠ výtvarný odbor,bola zaradená do 8.tr., po zmene zákona od 1.11.2009 ako nekvalifikovaná v 7.triede. Teda je zaradená správne?
matalka
08.10.10,15:16
mám osobitný papier a máte pravdu...bola mi uznaná ale len na LTT,vzhľadom k pedagogickej praxi..do 1.11.2009 som našťastie mala 5 rokov a pár dní..ďakujem...