DANUS
15.11.05,09:58
Ahojte. Mám otázku, zamestnankyňa pracovala na dohodu ale odišla po dvoch týždňoch, vyplatené dostala 2400,- Sk čistého. Musím jej pripraviť potvrdenie o zdanitelnej mzde keď ho odo mňa žiada?

Ďakujem
beatap
15.11.05,09:00
mala by si jej vystaviť potvrdenie, je jedno ako dlho u vás robila
Tweety
15.11.05,09:00
Ahojte. Mám otázku, zamestnankyňa pracovala na dohodu ale odišla po dvoch týždňoch, vyplatené dostala 2400,- Sk čistého. Musím jej pripraviť potvrdenie o zdanitelnej mzde keď ho odo mňa žiada?
ĎakujemPotvrdenie jej musíš vystaviť, k tomu ešte aj o zamestnaní.;) :cool:
DANUS
15.11.05,09:10
Dakujem pekne, len som zabudla podotknúť že zamestnankyňa je v dôchodku platí to aj v tom prípade?
matafe
15.11.05,09:12
mala by si jej vystaviť potvrdenie, je jedno ako dlho u vás robilaja len doplním paragraf - Zákon o dani z príjmov §39 ods.5
DANUS
15.11.05,09:22
Ďakujem pozriem.
Muška
15.11.05,10:15
Dakujem pekne, len som zabudla podotknúť že zamestnankyňa je v dôchodku platí to aj v tom prípade?
Ak poberala nižší dôchodok ako je odpočítateľná položka, tak si môže Vás príjem započítať a daň, ktorú ste za ňu odviedli jej bude vrátená.
ivularadula
15.11.05,10:26
Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

Ďakujem
ivularadula
15.11.05,10:28
Prosím Vás, poradte mi, ako mám napísať novú otázku? Ja idem len cez "odpovedať"
marmal
15.11.05,10:35
Nie je obmedzena vyska dohody a zamestnavatel plati len 0,8 % urazove poistenie.Marta
Katarína STR
15.11.05,10:36
Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

Ďakujem
Nikde nie je napísané, koľko môže či nemôže zarobiť zamestnanec.
Koľko mu dáš, toľko sa mu zdaní a odvedie sa aj 0,8 % úrazové poistenie, ktoré platí zamestnávateľ.
Muška
15.11.05,10:41
Dôchodcovia, nezamestaní a študenti by nemali od 1.9.2005 zarobiť na dohodu do konca roka viac ako 13000,- , lebo budú musieť odviesť do ZP 14 %.
Ingrid G.
15.11.05,10:43
Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?


Prosím Vás, poradte mi, ako mám napísať novú otázku? Ja idem len cez "odpovedať"
Odpoveď na prvú otázku: zárobok z dohody o VP nie je limitovaný. Zamestnávateľ platí z dohody 0,8% úrazové poistenie (do SP), zamestnanec platí daň, pripomínam, že dohodára treba prihlásiť do SP.

Odpoveď na druhú otázku: novú tému zadáš nasledovne. Klikneš na TÉMU, ktorej sa otázka týka, hore máš "práca s poradou" - klikneš a pridáš tému.
matafe
15.11.05,10:48
Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

Ďakujem
Skús pozrieť tému Koľko na dohodu
http://www.porada.sk/showthread.php?t=14555&page=2&pp=10&highlight=dohoda+ko%B5ko
tam je to rozoberané dosť detailne.

Ak chceš zadať novú otázku - tému, potom je potrebné použiť tlačítko Nová téma, ktoré je v každej porade, napr. vľavo hore pred názvom porady.
ivularadula
15.11.05,11:52
Chcem sa spýtať, poskytli sme zamestnancom príspevok zo sociálneho fondu vo forme injekcií. Je to peňažný či nepeňažný príspevok?

Ak pracuje niekto s programom od TP SOFT tak mi poraďte kam to mám nahodiť.Ďakujem
marmal
15.11.05,12:11
Ak ste im dali injekcie, tak je to nepenazny, ale ak ste dali koruny na nakup injekcii, tak penazny.