kvietik
02.10.10,21:05
prosim vas o radu. chcem prenajat 3-izb.byt pre troch zivnostnikov s tym ze kazdy chce mat samostatne zmluvu na 1izbu a 1/3 spolocnych priestorov, no neviem co vsetko ma v tomto pripade zmluva obsahovat. ake pre mna z tejto zmluvy vyplyvaju povinnosti.ake to ma pre mna vyhody a nevyhody. neviem ci mas s tym vobec suhlasit a za akych podmienok dat vypovednu lehotu, platbu zalohy a co ked mi to jeden alebo dvaja najomcovia vypovedia zmluvu
Mária27
04.10.10,07:18
Malo by ísť o spoločný nájom bytu podľa obč. zák § 700 a ďalšie. Mali by spoluzodpovednosť a museli by sa spolu dohodnúť. Veď budú mať spoločné čerpanie energií ...
Je tam veľa čo riešiť, ale od tohto by si sa mala pri zmluvnom vzťahu odraziť.
kvietik
04.10.10,09:01
no takto nech to upresnim. byt je mojho brata ktory moment.pracuje v zahranici tak mi to dal nastarost. ty ludia tam uz byvaju, no zacali teraz podnikat na zivnost tak kvoli tomu chcu mat kazdy svoju zvluvu o prenajme a nie spolocnu. no nemiem co vsetko je v takomto pripade potrebne este doplnit do zmluvy aby to bolo pre obydve strany ok a vyhli by sme sa pripadnym konfliktom a ci ja som povinna ist to niekde nahlsit atd.
veronikasad
04.10.10,09:32
Daj si pozor na spotrebu vody, aby si nedopadla ako jedna moja klientka. Do bytu sa chodila sprchovať celá partia a zanechali jej riadnu sekeru na nedoplatkoch za vodu ...