Radomila
02.10.10,22:02
Dobrý večer, na základe požiadavky riaditeľky ZŠ som zorganizovala rodičovské združenie, na ktoré prišlo len 11 rodičov, z takmer 30 zapísaných detí. Chcem sa opýtať skúsenejších, organizujete RZ a ako často, aký máte program, o čom informujete a čo s tými, ktorí sa nezúčastnia, tiež im dávate nejaké informácie, napr. do zápisníka ŠKD, z RZ?
Ďakujem za odpveď.
flaniko
03.10.10,12:22
u nás sa neorganizuje rodičovské združenie zvlášť pre škd......a o také niečo ani som nepočula.......pre rodičov prvákov stručne všetko poviem hneď prvý deň po slávnostnom otvorení šk. roka, vtedy rozdáme aj žiadosti o zápis do škd......potom už len koncom septembra, na rodičovskom združení- vyše polovica rodičov je vždy tam-poviem čo ako.......vnútorný poriadok máme vyvesený, môže ho hocikto prečítať - to vždy vyzdvihnem.......do zápisníka alebo do žiackej už len píšem akcie alebo výzvy na zaplatenie mesačného príspevku.......a aj rodičia mi tam píšu zmenu pobytu alebo odchodu dieťaťa zo škd....zatiaľ to funguje.......
Radomila
03.10.10,16:35
Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.
flaniko
04.10.10,16:27
neviem o nijakom nariadení....riaditeľ to môže od vás žiadať, je to váš nadriadený....aspoň "na vlastné oči" môže vidieť, koľko rodičov to bude zaujímať......potom si to možno rozmyslí, či sa to oplatí.....my sme len malá škola 1.-4. ročník s dvomi oddeleniami, ale u nás už to roky funguje -a dobre- tak, ako som to už písala.....načo komplikovať už aj tak komplikovanú situáciu....
melbak
04.10.10,19:08
Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.
to p.riaditelka zavadza nejake novoty, lebo my chodime na tr.rod. schodzku (4 -krat do roka)a je tam pritomna aj p.vych. a poda info o skd - strucne - ved je s rodicmi takmer kazdy den, tak naco by nas este osobitne pozyvala?, no ale mozne je aj to, ze mi nejake novoty unikli, budem sledovat dalsie prispevky, aby som bola v obraze
555555
05.10.10,05:26
Takže nemáte s tým takú skúsenosť, že to na základe nejakého zákona alebo nariadenia musím organizovať. Ale p. riaditeľku musím poslúchnuť a či nie? Je moja nadriadená.
Čo keby si p.riaditeľku "odkázala"na Porada.sk?Hádam by jej bolo jasné,že naozaj sme s rodičmi denne a riešime a riešime.....:):eek: