babicka1
02.10.10,23:18
dobrý večer potrebovala by som vašu pomoc kedže mi nejde satelit lebo nemám kartu skúšala som natočit anténu neviem ani ako lebo tam nemám žiadne čísla čo by mi niečo naznačovali ,ale urobila som asi chybu v menu som si dala tovarenské nastavenieva vteraz tam nemožem dat žiadny satelit nič mi tu nejde iba sa mi objavý openbox instalace správca kanálov nastavenie systému podmienený prístup,ked dám hladá sa služba ukážu sa mi rôzne satelity ale ani jeden nejde čo by som mala s tým urobit dakujem za radu
ACCNT
03.10.10,11:19
treba si bud precitat navod alebo zavolatniekoho, kto tomu rozumie.

bez karty tam ale asi ziadne SK stanice nejdu(mzno max ta3, noe,...).
Taserda
03.10.10,11:23
Ako natočiť?Motorom či ručne?Továrenským nastavením sa všetky nastavenia vymažú,treba tam vložiť setting čo je rýchlejšia metoda alebo všetko nastaviť od znova.
dad111
03.10.10,11:43
V prvom rade ak si pohla anténou treba nastaviť tú. Len pre názornosť. Družica z ktorej signál chceš zachytiť je od Teba vzdialená asi 30 000 km.Teda ak parabolu pohneš o pár cm. Na tých 30 000 km si už niekde hodne ďaleko a chytáš signál možno nejakých Marťanov. A to je potreba nastaviť ešte aj sklon paraboly. K tomu všetkému potrebuješ vedieť aké programy a z akej družice to budeš chytať. Nastaviť to sám nie je problém, na internete sú všetky informácie. Jednoduchšie je zavolať niekoho čo to vie a má prístroje na nastavenie. Nastavenie prímača a karta je druhý problém. OPENBOX má svoje fórum tam sa dočítaš viac ako tu.
KoxXxo
03.10.10,15:37
A keby to nijako nešlo, prečítaj si návod na použitie..
babicka1
03.10.10,16:10
dakujem za rady asi si budem musiet nájst niekoho kto mi nastaví parabolu lebo ako skúšam tak skúšam nič nemožem nájst.mala som obavy,že sa bude musiet nainštalovat nejaký program ,alebo čo nerozumiem tomu .návod som si celý prečítala ale moc som sa nedozvedela,lebo ako skúšam natočit nejaký satelit vždy sa mi tie signáli ukazujú iba v mínusovým číslom
babicka1
17.10.10,16:57
dobrý večer otočila som parabolu na thor 2,3...je tu plno kanálov niektoré sú aj po slovensky ale väčsina zakodovaných dal by sa napálit nový sofftver aby išli aj ostatné kanále?
najag
17.10.10,18:17
Samozrejme, ze novy softwer sa da napalit bez problemov, ponukaju ho predajne miesta Skylink, Digi TV, UPC, staci sa na nich obratit a napalia bez problemov.........urcite.:D
babicka1
26.10.10,17:36
ked budem mat kartu budú sa dat pozerat všetky kanále alebo iba niektoré tým myslim aj zahraničné takže ked teraz mám trebars 1000 kanálov z toho asi 40 ide ostatné sú zakodované potom sa mi odkodujú aj tie ostatné alebo iba tie naše dík za radu
Taserda
27.10.10,05:36
Odkodujú sa tie čo zaplatíš,ostatné idú z času na čas na voľno.Digi tv už iba za mesačné poplatky.
babicka1
01.11.10,15:51
mohol by mi niekto poradit dala som si niektoré programi medzi oblúbené ,teraz som si chcela ešte nejaké satelity pridat ,ked som sa vrátila k oblúbeným programom nechceli sa mi navodit iba všetky satelity s programami robila som to aj podla návodu ale nechceli sa mi presunút vybrané programi na druhú stranu odkial by sa dali pozerat .neviem či mi niekto porozumie čo chcem vediet ale keby ano dakujem za radu
babicka1
16.11.10,08:15
ahoj mohol by mi niekto poradit kúpila som cs link kartu vložila som ju do čítačky a nejde mi mám satelit natočený chytím aj programi ASTRA1D,3A/KU SIGNáL 99-100% A NIč. Má SA NIEčO UROBIT AJ S NASTAVENíM číTAčKY prosím poradte mi dakujem
Taserda
16.11.10,14:58
V menu CI sa čitačka openboxu nastavuju na criptowrks,napíš aké voľné stanice máš aby sme vedeli či si na 23,5°E.
babicka1
17.11.10,15:23
teraz som tu mala technika ,že signál nedosiahnem,že musím si kúpit predlženu tyčku aby sa dal ešte otočit,lebo že signál mal len na 19 stupnov ale neviem včera sme chytili všetky východné arabské stanice a tie sú až za astrou nie sú ? no neviem a už nikde inde nechytám cs-link
Taserda
17.11.10,16:12
Sú aj na 13°východne ale aj inde.Asi chceš aby niekto napísal že technik nemá pravdu,ale ok máš dom natočení na juhozápad tak kúp dlhší držiak alebo ten krátky prelož inam.Je tu aj možnosť predlžiť predlžovákom vyrobeným alebo kúpeným.Viem že sa predáva ale na nete som ho nenašiel.
babicka1
17.11.10,20:13
dakujem za odpoved musím si zohnat predlžovák nejaký možno to vyriešim s ním a o tom technikovi nehovorím ,že nemá pravdu,len mi je divné prečo chytím programi čo sú za astrou
lubko6394
18.11.10,05:39
teraz som tu mala technika ,že signál nedosiahnem,že musím si kúpit predlženu tyčku aby sa dal ešte otočit,lebo že signál mal len na 19 stupnov ale neviem včera sme chytili všetky východné arabské stanice a tie sú až za astrou nie sú ? no neviem a už nikde inde nechytám cs-link

No arabské stanice sú všelikde, najviac na Arabsate 26 E, ale viac sa mi páči Nilesat 7W. Takže od Astier sú vpravo aj vľavo.
babicka1
18.11.10,17:06
ahoj dnes tu bol technik kúpili sme dlhší držák otočil satelit na astru a je to .máme okolo 50 kanálov slovenských aj českých a in. dajú sa aj iné kanály chytit z iných satelitov ,ked je natočená na 23,5 stupna ?
Taserda
20.11.10,09:17
Vymeniť KONVERTOR (LNB) za http://www.zdomu.sk/lnb-blue-line-monoblok-single-4-3-jsb41-48530.html
a pôjde Astra 19,2°E http://en.kingofsat.net/pos-19.2E.php
Je to veľmi jednoduché.