uno81
03.10.10,08:11
Ahojte..poprosím poradiť s týmto problémom..mám nový Externý disk,s počítačom komunikuje bez problémov,ale nechce mi ho načítať Dvd prehrávač Pioneer..v čom môže byť prosím problém? iný disk aj kľúče mi načíta v pohode..dakujem za všetky rady:)
salvosko
03.10.10,08:51
Prehravac nema dostatocne napajanie v USB konektore pre ten disk. Uz sa to tu riesilo.
uno81
03.10.10,09:06
Prehravac nema dostatocne napajanie v USB konektore pre ten disk. Uz sa to tu riesilo.

dík za info..ale to mám nový prehrávač...kde sa to riešilo,potrebujem vedieť,čo s tým---dakujem!!!
uno81
03.10.10,09:07
P.S. iný 500GB disk mi načíta...
salvosko
03.10.10,10:10
Je to presne taky typ?
Asi nie, je to iny ktory ma nizsi odber.
Treba pridat napajanie toho disku alebo ho vymenit.
Prehravace nie su robene na externe disky, uvazuje sa len nad USB klucom.
uno81
03.10.10,11:29
Je to presne taky typ?
Asi nie, je to iny ktory ma nizsi odber.
Treba pridat napajanie toho disku alebo ho vymenit.
Prehravace nie su robene na externe disky, uvazuje sa len nad USB klucom.

Ako pridať napájanie??som z toho jeleň:confused::---
Dosť ma to štve..dosť kvalitný prehrávač a aj disk nie je šunka,tak nechápem,prečo by to malo štrajkovať:cool:
uno81
03.10.10,11:35
..a salvosko--nevieš,kde sa to tu pls riešilo??nenašla som žiaľ tú tému:-( dakujem J.
misoft
03.10.10,11:47
Ešte je tu možnosť: ak je formátovaný na NTFS, tak niektoré (skoro väčšina) DVD pri externom vstupe neprehrá! FAT32 prehrá každý DVD pri externom vstupe.
(Overené na mojom Philipse - naformátované ext HDD (aj USB kľúč) NTFS nezobralo. Po preformátovaní na FAT32 šlo ako po masle.)
uno81
03.10.10,11:54
uno81
03.10.10,11:56
misoft :: super nápad..idem to skúsiť ešte predtým,ako pôjdem kúpiť adaptér:-)))dakujem zatiaľ...
uno81
03.10.10,13:35
misoft HELP:-) preformátované na Fat32,ale "ukradlo " mi to z disku cca 35GB :-(( čo s tým,ved je to škoda?! ako to vrátim na pôvodných 500GB?? robila som to cez Samsung Format Utility V1.4...Mala som tam nejaké filmy s viac GB,tie som nevymazávala,lebo som bola v tom,že sa mi sami vymažú,kedže systém písal,že sa všetko automaticky zmaže...Kam mi zmizli tie GB??dakujem..J.
uno81
03.10.10,13:36
Prehravac nema dostatocne napajanie v USB konektore pre ten disk. Uz sa to tu riesilo.

Inak na to HDD Samsung je písané len 5V....
Stevo5
03.10.10,14:31
misoft HELP:-) preformátované na Fat32,ale "ukradlo " mi to z disku cca 35GB :-(( čo s tým,ved je to škoda?! ako to vrátim na pôvodných 500GB?? robila som to cez Samsung Format Utility V1.4...Mala som tam nejaké filmy s viac GB,tie som nevymazávala,lebo som bola v tom,že sa mi sami vymažú,kedže systém písal,že sa všetko automaticky zmaže...Kam mi zmizli tie GB??dakujem..J.
Dáta ktoré tam boli sú určite zmazané. Tých 35Gb ti to neukradlo, to je v poriadku. Disk ich spotreboval na svoju "réžiu" - laicky povedané. Ty máš disk 500GB, to je neformátovaná kapacita. Ak disk sformátuješ, jeho využiteľná veľkost sa o niečo zníži. Nebudem ťa zaťažovať číslami a prepočtami, aj tak by ti to na nič nebolo. Ber to tak, že je to v poriadku.
Môj 250GB disk má po sformátovaní tiež len okolo 235GB.

A k tomuto cit.:"Inak na to HDD Samsung je písané len 5V...." - 5V je v poriadku, to je tak vždy, ale rôzne disky spotrebujú z toho portu aj rôzny výkon. Dobrý USB port by mal na výstupe poskytnúť 5V ale aj 500mA. Nie je to tak vždy, niektoré matičné dosky poskytujú menej ako tých 500mA, aj keď je tam vždy 5V (bez zaťaženia). Ak má disk väčšiu "spotrebu" ako je schopný poskytnúť tvoj USB port, tak to disku samozrejme nestačí a disk nepracuje.
Videl som niekde riešenia, že sa kábel USB zapája na strane počítača naraz do 2 portov USB, tak sa dá využívať výkon dvoch portov pre jedno zariadenie. Ale ten kábel sa musí upraviť ( alebo je už tak vyrobený ) tak, aby sa dáta prenášali len jedným portom USB, z druhého sa využíva len posilnenie napájania.
Iná možnosť je použiť napájanie disku z externého zdroja - z el. siete cez transformátor a stabilizátor, ktorý dáva na výstupe 5V a 2000mA - ale sú rôzne varianty.
uno81
03.10.10,18:55
Dáta ktoré tam boli sú určite zmazané. Tých 35Gb ti to neukradlo, to je v poriadku. Disk ich spotreboval na svoju "réžiu" - laicky povedané. Ty máš disk 500GB, to je neformátovaná kapacita. Ak disk sformátuješ, jeho využiteľná veľkost sa o niečo zníži. Nebudem ťa zaťažovať číslami a prepočtami, aj tak by ti to na nič nebolo. Ber to tak, že je to v poriadku.
Môj 250GB disk má po sformátovaní tiež len okolo 235GB.

A k tomuto cit.:"Inak na to HDD Samsung je písané len 5V...." - 5V je v poriadku, to je tak vždy, ale rôzne disky spotrebujú z toho portu aj rôzny výkon. Dobrý USB port by mal na výstupe poskytnúť 5V ale aj 500mA. Nie je to tak vždy, niektoré matičné dosky poskytujú menej ako tých 500mA, aj keď je tam vždy 5V (bez zaťaženia). Ak má disk väčšiu "spotrebu" ako je schopný poskytnúť tvoj USB port, tak to disku samozrejme nestačí a disk nepracuje.
Videl som niekde riešenia, že sa kábel USB zapája na strane počítača naraz do 2 portov USB, tak sa dá využívať výkon dvoch portov pre jedno zariadenie. Ale ten kábel sa musí upraviť ( alebo je už tak vyrobený ) tak, aby sa dáta prenášali len jedným portom USB, z druhého sa využíva len posilnenie napájania.
Iná možnosť je použiť napájanie disku z externého zdroja - z el. siete cez transformátor a stabilizátor, ktorý dáva na výstupe 5V a 2000mA - ale sú rôzne varianty.

Dakujem Stevko:):):)Ked som to prerobila na systém Fat32,ako mi radil "kolega",tak to už Dvd prehrávač načítal!Ale ako som písala,stiahol si cca 35 GB tým formátovaním,čo sa mi teda zdá až mooc:mad:...ked dám vlastnosti disku,tak píše,že má cca 499.3 GB a hned vedľa toho je hodnota 465GB,ktorá je teda využiteľná pre mňa:rolleyes:Zaráža ma len to,že pred tým formátovaním mi tento nový HDD fungoval vrámci počítača v pohode,stále ukazoval tých cca 499GB,išlo z neho sťahovať i odosielať údaje naň a ani ma nenapadlo,že ked to prehodím na tento druhý systém FAT32,oberie ma to o toľko GB:(Zdá sa mi to fakt veľa a preto som mala pocit,že som niekde spravila chybu a "zmenšila" nedopatrením ten disk..Takže ak som správne pochopila,nevrátim tie GB späť:mee:
Inak kábel s dvoma USb mám a cez ten to nešlo a daľšie napájanie som už našťastie tiež "pochopila"..takže opäť dakujem Porade za to,že som sa zas niečo nové naučila:):):)
Vlado40
03.10.10,19:52
Z toho disku Ti preformátovaním nič nezmizlo.Je to jednoducho prepočtom kapacity disku.Disk veľkosti 1T alebo 1000GB ukazuje v PC kapacitu 931GB.Disk veľkosti 500GB ukáže PC hodnotu ako píšeš 465 GB.

Skratka Znamená to Približne # Skutočne #
K Kilo 1 000 (tisíc) 1 024
M Mega 1 000 000 (milión) 1 048 576
G Giga 1 000 000 000 (miliarda) 1 073 741 824

Pozri sa napr. na USB kľúč kapacity 4GB v PC ukáže iba 3,75GB.
Chobot
04.10.10,07:08
misoft HELP:-) preformátované na Fat32,ale "ukradlo " mi to z disku cca 35GB :-(( čo s tým,ved je to škoda?! ako to vrátim na pôvodných 500GB?? robila som to cez Samsung Format Utility V1.4...Mala som tam nejaké filmy s viac GB,tie som nevymazávala,lebo som bola v tom,že sa mi sami vymažú,kedže systém písal,že sa všetko automaticky zmaže...Kam mi zmizli tie GB??dakujem..J.

Pozri si tento príspevok:

http://www.porada.sk/1475571-post4.html
uno81
04.10.10,11:18
Z toho disku Ti preformátovaním nič nezmizlo.Je to jednoducho prepočtom kapacity disku.Disk veľkosti 1T alebo 1000GB ukazuje v PC kapacitu 931GB.Disk veľkosti 500GB ukáže PC hodnotu ako píšeš 465 GB.

Skratka Znamená to Približne # Skutočne #
K Kilo 1 000 (tisíc) 1 024
M Mega 1 000 000 (milión) 1 048 576
G Giga 1 000 000 000 (miliarda) 1 073 741 824

Pozri sa napr. na USB kľúč kapacity 4GB v PC ukáže iba 3,75GB.

Vladko,v compe mám 1T disk a ten mi ukazoval fakt len nejakých 931Gb,čo ma tiež "jedovalo",že to nie je 1000Gb:---ale tento samsung ukazoval od začiatku tých 499,3+-Gb,čiže skoro celých 500Gb a až prehodením na ten fat32 mi to "zmizlo":rolleyes:asi si na to budem musieť zvyknúť:):):)
uno81
04.10.10,11:33
Pozri si tento príspevok:

http://www.porada.sk/1475571-post4.html

Dakujem chobot-poslal si ma do správnej diskusie!!:)
Už mi to je úplne jasné dakujem fakt všetkým,že som sa zas trolinku zdokonalila:---
Prepočítala som si svoj disk a fakt to vyšlo na 465GB,takže už som v "obraze"
Len to jediné mi stále vrta hlavou,prečo mi to teda od začiatku neukazovalo len tých 465GB,ale skoro celých 499..?:confused:
A tá hodnota naskočila až po zmene na fat32..:rolleyes:
Chobot
04.10.10,11:36
Vladko,v compe mám 1T disk a ten mi ukazoval fakt len nejakých 931Gb,čo ma tiež "jedovalo",že to nie je 1000Gb:---ale tento samsung ukazoval od začiatku tých 499,3+-Gb,čiže skoro celých 500Gb a až prehodením na ten fat32 mi to "zmizlo":rolleyes:asi si na to budem musieť zvyknúť:):):)

Pri formátovaní disku si súbory FAT (File Allocation Table) zoberú z kapacity disku. FAT je niečo ako obsah v knihe - tieto súbory obsahujú informáciu, na ktorom mieste na disku je uložený daný súbor. Aj obsah zoberie z celkového počtu strán v knihe zopár strán. Čím je kniha členitejšia, tým viac strán má obsah. Aj FAT je tým väčšie, čím väčšiu kapacitu má disk.
uno81
04.10.10,13:08
Pri formátovaní disku si súbory FAT (File Allocation Table) zoberú z kapacity disku. FAT je niečo ako obsah v knihe - tieto súbory obsahujú informáciu, na ktorom mieste na disku je uložený daný súbor. Aj obsah zoberie z celkového počtu strán v knihe zopár strán. Čím je kniha členitejšia, tým viac strán má obsah. Aj FAT je tým väčšie, čím väčšiu kapacitu má disk.

Dakujem ti za ochotu:) avšak mňa z toho disku už fakt šlahne:D:mad::mee:
Práve som tam šla popresúvať z compu nejaké veci-filmy atd a berie mi to len avi a iné "nízkoobjemové" filmy v HD,ale približne od hodnoty 7 Gb mi to štrajkuje a stále mi vyskakuje tabuľka" Súbor XY je pre cieľový systém príliš veľký":eek::mee:Šľak ma ide trafiť,ved ten disk má ,ako sme zistili,465GB,tak ako by mohol byť pre 12Gb film malý??? Zastrelím sa už;)čo s tým mám robiť:confused::confused::confused:pomoooc
Vlado40
04.10.10,13:21
Súbor veľkosti 4GB a viac na disk naformátovaný na FAT32 neskopiruješ.Súbory tejto veľkosti tabuľka FAT32 nepodporuje.Práve kvôli tomu je formátovanie diskov na NTFS , kde na takto naformátovaný disk môžeš skopírovať súbory aj väčšie ako 4GB.
Chobot
04.10.10,13:45
Dakujem ti za ochotu:) avšak mňa z toho disku už fakt šlahne:D:mad::mee:
Práve som tam šla popresúvať z compu nejaké veci-filmy atd a berie mi to len avi a iné "nízkoobjemové" filmy v HD,ale približne od hodnoty 7 Gb mi to štrajkuje a stále mi vyskakuje tabuľka" Súbor XY je pre cieľový systém príliš veľký":eek::mee:Šľak ma ide trafiť,ved ten disk má ,ako sme zistili,465GB,tak ako by mohol byť pre 12Gb film malý??? Zastrelím sa už;)čo s tým mám robiť:confused::confused::confused:pomoooc

Takže jedine znovu naformátovať na NTFS...

Sme nevedeli, že tam máš uložené tak veľké súbory..
Vlado40
04.10.10,13:58
Skús si tento disk rozdeliť na dve časti jednu na FAT32 a druhú na NTFS možno ,že sa DVD prehrávač chytí.
Chobot
04.10.10,14:00
Skús si tento disk rozdeliť na dve časti jednu na FAT32 a druhú na NTFS možno ,že sa DVD prehrávač chytí.

Obávam sa, že potom rozpozná len partíciu formátovanú na FAT32. Ale skúsiť to môže...
uno81
04.10.10,14:17
No chlapci..moc ste ma nepotešili:cool:načo robia väčšie disky,ked na ne nemôžem nič poriadne ukladať??na avi mi stačí aj 16GB kľúč:rolleyes:
Rada by som to celé hodila na NTFS,ale ako docieliť,aby to PIONEER načítal:confused: Niekto tieto veci zjavne nedoriešil,ked to vymýšlal:mad:
Vlado40
04.10.10,14:20
Chyba nie je v disku ,ale prehrávači.Možno nevie čítať tak veľkú kapacitu disku.Skús ho rozdeliť.Pozri sa do manuálu do akej kapacity disku prehrávač rozpozná disk.Možno ,že sa dá preinštalovať softvér v prehrávači.Mám externý box na HDD ,ktorý ide bez problémov ,ale iba do 500GB.Ak dám disk 1T ,tak ho jednoducho nerozpozná.
uno81
04.10.10,14:26
Chyba nie je v disku ,ale prehrávači.Možno nevie čítať tak veľkú kapacitu disku.Skús ho rozdeliť.Pozri sa do manuálu do akej kapacity disku prehrávač rozpozná disk.Možno ,že sa dá preinštalovať softvér v prahrávači.Mám externý box na HDD ,ktorý ide bez problémov ,ale iba do 500GB.Ak dám disk 1T ,tak ho jednoducho nerozpozná.

Fúúú..a to v manuály aj bude:confused::)Je to nový prehrávač a značka vcelku fajn..mám ho teda rozdeliť na FAT32 a NTFS??
dem kuk ten manuál..a nie sú nejaké káble,cez ktoré by to šlo??:---:---čiste laicky sa pýtam:rolleyes:
podhygmin:-)
05.10.10,09:23
Skus upgrejdnut TV.Komunikacia medzi Samsung TV a Samsung HDD 500GB je bezchybna.Vygoogluj "rikideep".Nechce mi to odoslat odkaz.
uno81
05.10.10,17:02
Skus upgrejdnut TV.Komunikacia medzi Samsung TV a Samsung HDD 500GB je bezchybna.Vygoogluj "rikideep".Nechce mi to odoslat odkaz.

Hmm,,skúsila som to nájsť,ale nič mi nenašlo,len nejaké divné vecičky:):---ale dík za ochotu...
uno81
06.10.10,16:01
Tak..ešte som neskúšala rozdeliť HDD na Fat32 a NTFS,či ako to bolo:---
Ale zistila som,že tomu disku nevadia väčšie GB,ide tam dať aj 7-8GB,ale len ak tam ťahám FULL DVD,ktoré má Video_TS...ak ťahám HDTV,má to označenie súborov tuším mkv a to už ten disk neberie:confused:
Otázka znie: Nemôžem ten disk "oklamať" a proste len premenovať tie súbory z mkv/matroska.video/ na Video_TS??;) ,aby mi to potom šlo na ten disk prekopírovať...to ma len tak napadlo,som v tomto fakt amatér a preto fakt nechápem,prečo ten disk tak špekuluje:---
Vlado40
06.10.10,16:59
Jeden samotný súbor nesmie byť 4GB a viac , to nepodporuje FAT32.Ak tých 7-8GB je zložených z viacej súborov ,tak by to malo skopírovať bez problémov ,aj keď je tam FAT32.
uno81
06.10.10,18:20
Jeden samotný súbor nesmie byť 4GB a viac , to nepodporuje FAT32.Ak tých 7-8GB je zložených z viacej súborov ,tak by to malo skopírovať bez problémov ,aj keď je tam FAT32.

Tak toto je vysvetlenie,ktoré ma konečne uspokojilo:):):) mkv je jeden veľký súbor a Video_TS sa skladá z viacerých menších...dík Vladko,už som zas múdrejšia:rolleyes:
fox77
07.10.10,09:47
Ahoj. Ako už bolo napísané, DVD prehrávač vie čítať len z HDD formátovaného vo FAT32, NTFS bohužiaľ nevyrieši. Takže na HDD vo FAT32 sa dajú kopírovať súbory do veľkosti cca 4GB. Rozdelenie HDD ti nepomôže, prehrávač bude vidieť len FAT32. Súbor vo formáte .mkv väčší ako 4GM na HDD FAT32 nenakopíruješ, ale aj tak by ti bol zbytočný, lebo s veľkou pravdepodobnosťou to DVD prehrávač ani nedokáže prehrať. V súčasnosti to ide na PC alebo na tzv. HDD Media Player.
uno81
07.10.10,17:53
Ahoj. Ako už bolo napísané, DVD prehrávač vie čítať len z HDD formátovaného vo FAT32, NTFS bohužiaľ nevyrieši. Takže na HDD vo FAT32 sa dajú kopírovať súbory do veľkosti cca 4GB. Rozdelenie HDD ti nepomôže, prehrávač bude vidieť len FAT32. Súbor vo formáte .mkv väčší ako 4GM na HDD FAT32 nenakopíruješ, ale aj tak by ti bol zbytočný, lebo s veľkou pravdepodobnosťou to DVD prehrávač ani nedokáže prehrať. V súčasnosti to ide na PC alebo na tzv. HDD Media Player.

dakujem za vyčerpávajúcu odpoved:) vyčkám teda na "lepšie časy":--- a týmto ešte raz veľká vdaka všetkým,ktorí ma niečo naučili:):):)
fox77
11.10.10,11:35
Ahoj. Na tvojom mieste by som už nešiel do žiadneho DVD prehrávača alebo niečoho podobného, ale už len do Media Player-a. Sú rôzne značky, ale dokážu prehrať skoro všetko. Pekný deň.
misoft
11.10.10,15:03
otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.
uno81
12.10.10,08:19
Ahoj. Na tvojom mieste by som už nešiel do žiadneho DVD prehrávača alebo niečoho podobného, ale už len do Media Player-a. Sú rôzne značky, ale dokážu prehrať skoro všetko. Pekný deň.
Tak malému nechám v izbe tento nový Pioneer a ja pôjdem o "krok" dalej:---:---
uno81
12.10.10,08:24
otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.

Tak práve prerábam obyvačku a chystám sa na poriadnu plazmu,samozrejme s USB,tak verím,že to potom pôjde:)preto som si začala zhánať filmy s HD kvalitou..zatiaľ mám 2 klasické Tv bez USB,takže tam disk nepripojím a bolo by to aj bez efektu:rolleyes:Hd mi zatiaľ ide len na compe/HP TS 600/
Ale som rada,že som sa dopracovala k odpovedi a som zrazu vééélmi "múdra":---:) Dakujem páni!!!:)
podhygmin:-)
12.10.10,08:36
Tak práve prerábam obyvačku a chystám sa na poriadnu plazmu,samozrejme s USB,tak verím,že to potom pôjde:)preto som si začala zhánať filmy s HD kvalitou..zatiaľ mám 2 klasické Tv bez USB,takže tam disk nepripojím a bolo by to aj bez efektu:rolleyes:Hd mi zatiaľ ide len na compe/HP TS 600/
Ale som rada,že som sa dopracovala k odpovedi a som zrazu vééélmi "múdra":---:) Dakujem páni!!!:)

Plazmu?Do nej by som nesiel ani nahodou.A co tak lcd?Minimalne 37 palcov.Vrelo doporucujem.

http://picasaweb.google.sk/rikideep/SamsungLE37C650#
podhygmin:-)
12.10.10,08:46
otázka pre uno81: Aký typ TV prijímača máš? Niektoré novšie TV prijímače (LCD, plazma i CRT) majú tiež pripojenie USB vstupu. Ak takýto tam máš, pripoj svoj HDD k tomuto vstupu a TV prijímač by mal načítať aj HDD naformátovaný na NTFS (ja mám Samsung, ktorý toto má a prečíta FAT32 i NTSF a všetky video formáty). Pozri sa do manuálu TV prijímača, či tam nie je takáto možnosť. Potom by sa nemuselo prehrávať cez DVD player, ale rovno na TV cez USB vstup.

Mas to NTFS cez HDD vyskusane?Mam Samsung HDD 500GB a este som to neskusal cez format NTFS,ale zevraj to nejde.A napr.video format MP4 tiez neprehra.Aky typ Sama vlastnis?
misoft
12.10.10,11:50
Štvorkova rada, má v sebe Media Play, podporuje prípony *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *,3gp, *.vro, *.mpg, *mpeg, *.ts, *.tp, *.trp a video kodeky: Divx 3.11/4.x/5.1/6.0, XviD, h264, mpeg4, wmv, mpeg1-4. Stačí? :---. Tiež podporuje titulky.
Prakticky, ak k nemu pripojím ČOKOĽVEK s USB, načíta to a PREHRÁ TO! A nepotrebujem k tomu ani DVD player.
kergulaan
13.10.10,05:14
Štvorkova rada, má v sebe Media Play, podporuje prípony *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *,3gp, *.vro, *.mpg, *mpeg, *.ts, *.tp, *.trp a video kodeky: Divx 3.11/4.x/5.1/6.0, XviD, h264, mpeg4, wmv, mpeg1-4. Stačí? :---. Tiež podporuje titulky.
Prakticky, ak k nemu pripojím ČOKOĽVEK s USB, načíta to a PREHRÁ TO! A nepotrebujem k tomu ani DVD player.
Prosim, stvorkova rada coho???? - HDD, DVD play ci televizorov. Trochu podrobnosti mozes dat?
uno81
13.10.10,10:09
Mas to NTFS cez HDD vyskusane?Mam Samsung HDD 500GB a este som to neskusal cez format NTFS,ale zevraj to nejde.A napr.video format MP4 tiez neprehra.Aky typ Sama vlastnis?

K tej plazme..ešte neviem,či plazmu,alebo LCD,,dnes je toho na trhu dosť a ceny idú dole....HDD mám taký pekný čierny Samsung 500GB:)..z jednej straby je taký "presklený" ako by tam mal displej:-))..na krabičke je len toto:2,5 inch Portable 500GB Hi-Speed USB...on pôvodne fungoval ako NTFS a všetky HD filmy v mkv. formáte i 12 Gb mi tam šli natiahnuť,ale prehrávať mi to neprečítal:mee:,preto som to "prerobila" na ten Fat32 a zas tam nejdú tie mkv. fotmáty,ale aspon ho prehrávač berie..chlapci mi to tu už pekne všetko objasnili,tak už viem ,akým smerom sa uberať:---pekný deň všetkým...J.
uno81
13.10.10,10:15
Štvorkova rada, má v sebe Media Play, podporuje prípony *.avi, *.mkv, *.asf, *.wmv, *.mp4, *,3gp, *.vro, *.mpg, *mpeg, *.ts, *.tp, *.trp a video kodeky: Divx 3.11/4.x/5.1/6.0, XviD, h264, mpeg4, wmv, mpeg1-4. Stačí? :---. Tiež podporuje titulky.
Prakticky, ak k nemu pripojím ČOKOĽVEK s USB, načíta to a PREHRÁ TO! A nepotrebujem k tomu ani DVD player.

Presne tak..čoho štvorková rada??:rolleyes:
podhygmin:-)
13.10.10,10:32
Presne tak..čoho štvorková rada??:rolleyes:

Stvorkova rada Samsung TV.Ja mam sestkovu.A teraz sa ma opytajte coho sestkovu:D

http://picasaweb.google.sk/rikideep/SamsungLE37C650#
Vlado40
13.10.10,10:32
Presne tak..čoho štvorková rada??:rolleyes:

Zrejme TV.
Nandrolon
13.10.10,10:41
štvorková rada údenej klobásy :-)))))))))))))))))))
uno81
13.10.10,11:11
štvorková rada údenej klobásy :-)))))))))))))))))))

dobrýýýýý:---
misoft
13.10.10,15:40
Štvorkova rada: TV LCD HD Ready LE32C450. Preto píšem štvorkovej - lebo začína 4xx.
BTW: tuner analóg/DVB-T/DVB-C
http://www.najnakup.sk/ih2.ashx?p=480625
LCD TV 32"(82 cm), 16:9, vysoký dynamický kontrast, HD rozlíšenie 1366x768, Integrovaný DVB-T/ C (digitálny pozemný/ káblový) a analógový tuner (elektronický programový sprievodca EPG + CI a CI+ slot) MPEG4, HD Ready, 1080 24p Real Movie, Wide Color Enhancer, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, DNIe+, SRS TruSurround HD, mód Zábava, Herný mód, hotelový mód, sleep timer/ off timer, 3xHDMI, SCART 1x, Komponent(Y/ Pb/ Pr, L/ R), kompozitný(bočný), optický výstup, PC input, PC Audio Input, 1x USB, USB 2.0 Movie, Anynet+ (HDMI-CEC), 1 TUNER PIP, Sound Output (RMS) 10Wx2, EPG, TXT 1000 strán, výstup pre slúchadlá, Stand-by príkon < 0, 3W, Vesa 200x200mm, ECO Mark.

Pre mňa stačí :---
podhygmin:-)
13.10.10,16:30
http://img.janforman.com/th/494485228890185437F005fwq6.jpg (http://img.janforman.com/494485228890185437F005fwq6.jpg)

Full HD LCD TV 37"(94 cm), 16:9, Crystal TV, vysoky dynamicky kontrast, Full HD rozlišeni 1920x1080, Motion Plus 100Hz, integrovany digitalni tuner DVB-T/ C MPEG4 (pozemni/ kabelovy), analogovy tuner, EPG, CI+ slot, 1080 24p Real Movie, Wide Color Enhancer, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, HyperReal Engine, SRS TheaterSound, mod Zabava, Herni mod, hotelovy mod, sleep timer/ off timer, 4xHDMI, SCART 2x, Komponent(Y/ Pb/ Pr, L/ R), Kompozitni(bočni), opticky vystup, S-Video, PC input, PC Audio Input, Internet@TV., Wireless AllShare., Wireless LAN Adapter Support, podpora univerzalniho inteligentniho dalkoveho ovladače RMC30C1, USB 2.0 Movie, 2x USB 2.0, BD Wise, Ethernet (LAN), Anynet+ (HDMI-CEC), 1 TUNER PIP, 2x USB 2.0, TXT 1000 stran, vystup pro sluchatka, Stand-by příkon < 0, 3W, Vesa 200x200mm, otočný podstavec, ECO Sensor, ECO Mark
Nandrolon
14.10.10,03:34
u Tej štvorkovej rady je malé to rozlíšenie, síce na klasický príjem stačí, ale do blízkej budúcnosti už jedine full hd... 768 pixelov na výšku je štandard u monitora 17 palcového...
- a momentálne pokiaľ nechcem fakt najlacnejšie, už by som išiel do LED LCD ... ten rozdiel u monitorov je markantný, u TV to bude podobne... Zvlášť ak CCFL výbojky majú dosť krátku životnosť nie ako takú, ale už "menia farby" ...
uno81
14.10.10,06:00
http://img.janforman.com/th/494485228890185437F005fwq6.jpg (http://img.janforman.com/494485228890185437F005fwq6.jpg)

Full HD LCD TV 37"(94 cm), 16:9, Crystal TV, vysoky dynamicky kontrast, Full HD rozlišeni 1920x1080, Motion Plus 100Hz, integrovany digitalni tuner DVB-T/ C MPEG4 (pozemni/ kabelovy), analogovy tuner, EPG, CI+ slot, 1080 24p Real Movie, Wide Color Enhancer, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, HyperReal Engine, SRS TheaterSound, mod Zabava, Herni mod, hotelovy mod, sleep timer/ off timer, 4xHDMI, SCART 2x, Komponent(Y/ Pb/ Pr, L/ R), Kompozitni(bočni), opticky vystup, S-Video, PC input, PC Audio Input, Internet@TV., Wireless AllShare., Wireless LAN Adapter Support, podpora univerzalniho inteligentniho dalkoveho ovladače RMC30C1, USB 2.0 Movie, 2x USB 2.0, BD Wise, Ethernet (LAN), Anynet+ (HDMI-CEC), 1 TUNER PIP, 2x USB 2.0, TXT 1000 stran, vystup pro sluchatka, Stand-by příkon < 0, 3W, Vesa 200x200mm, otočný podstavec, ECO Sensor, ECO Mark

Samozrejme toto rozlíšenie,ale bedňa o kúsok väčšia..lepšie sa z nej prach zhadzuje:---
Chobot
14.10.10,07:15
http://img.janforman.com/th/494485228890185437F005fwq6.jpg (http://img.janforman.com/494485228890185437F005fwq6.jpg)

Full HD LCD TV 37"(94 cm), 16:9, Crystal TV, vysoky dynamicky kontrast, Full HD rozlišeni 1920x1080, Motion Plus 100Hz, integrovany digitalni tuner DVB-T/ C MPEG4 (pozemni/ kabelovy), analogovy tuner, EPG, CI+ slot, 1080 24p Real Movie, Wide Color Enhancer, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, HyperReal Engine, SRS TheaterSound, mod Zabava, Herni mod, hotelovy mod, sleep timer/ off timer, 4xHDMI, SCART 2x, Komponent(Y/ Pb/ Pr, L/ R), Kompozitni(bočni), opticky vystup, S-Video, PC input, PC Audio Input, Internet@TV., Wireless AllShare., Wireless LAN Adapter Support, podpora univerzalniho inteligentniho dalkoveho ovladače RMC30C1, USB 2.0 Movie, 2x USB 2.0, BD Wise, Ethernet (LAN), Anynet+ (HDMI-CEC), 1 TUNER PIP, 2x USB 2.0, TXT 1000 stran, vystup pro sluchatka, Stand-by příkon < 0, 3W, Vesa 200x200mm, otočný podstavec, ECO Sensor, ECO Mark

Tak keď už sa tak chválite, tak aj ja:

OTF 471, uhlopriečka 60 cm, 50 programov, analógový tuner, DO, SCART, TXT,... :D:D:D:D:D
podhygmin:-)
14.10.10,08:30
Tak keď už sa tak chválite, tak aj ja:

OTF 471, uhlopriečka 60 cm, 50 programov, analógový tuner, DO, SCART, TXT,... :D:D:D:D:D

Kvalita sa nezaprie:D:D:D
uno81
14.10.10,10:34
Tak keď už sa tak chválite, tak aj ja:

OTF 471, uhlopriečka 60 cm, 50 programov, analógový tuner, DO, SCART, TXT,... :D:D:D:D:D

A aké pekné DO:)
misoft
14.10.10,17:49
Chobot: ty si mi šľohol telku - veď je to moja stará telka :---:---:---
BTW: toto boli a zatiaľ sú jedny z najspoľahlivejších CRT TV prijímačov.
mikes77
15.10.10,07:59
K tomu media playeru zabudovanom v TV. Ja mám SAMSUNG LE32b650, problémy s prehrávaním z ext. HDD nemám, ale pokial viem filmy vo fullHD to neprehráva. Ja som to neskúšal, ale pýtal som sa v elektre. Vraj žiaden media player zabudovaný v TV ich neprehrá. Takže uno81 bude asi potrebovať aj tak samostatný media player, ktorý dokáže prehrať aj fullHD.
Chobot
15.10.10,08:04
Misoft, máme ju (od novoty, vtedy stála 20.000 SKK) od roku 1995, zatiaľ bola asi 3x opravovaná, boli to také drobné vady, odišli nejaké tranzistory. Ale obraz má stále pekný a je spoľahlivá.
misoft
15.10.10,11:37
Chobot - moju som získal o niečo skôr - stála ma (po známosti) len niečo cez 15.000SKK a ani raz nebola opravovaná - a to šla (a ešte niekedy ide) aj 20 hodín v kuse. A obraz je perfektný. Preto som spomínal - jedny z najspoľahlivejších TV prijímačov.

>>mikes77: mal som možnosť porovnať dve varianty jedného filmu (Sherlock Holmes). Jeden bol klasický *.avi (Xvid) a druhý bol *.mkv (Matroska). Player v Samsungu prehral oba ako nič, ale rozdiel bol zjavný. V druhom prípade bol obraz omnoho ostrejší, viacej detailov bol viditeľných než v prvom prípade.
uno81
17.10.10,07:08
..tak ja by som .avi a .mkv moc neporovnávala asi:rolleyes: ten rozdiel je hned viditeľný..
misoft
17.10.10,13:56
HD

Matroska se prvořadě používá v nekomerční sféře při archivaci videa. Při nástupu videa ve vysokém rozlišení se Matroska stala standardem pro šíření tzv. HD ripů (nelegálních kopií Blu-ray nebo HD DVD disků s velikostí několikanásobně menší než originální disk) a TV ripů v rozlišení HDTV. Právě zde se s ní lze setkat nejčastěji.
/ normal

Xvid (dříve XviD) je MPEG-4 kompatibilní kodek s otevřeným kódem původně založený na OpenDivX. Xvid implementuje vlastnosti z MPEG-4 Advanced Simple Profile, jako jsou b-snímky, čtvrtpixelová pohybová kompenzace (Quarterpel, Qpel), globální kompenzace pohybu (GMC), lumi masking, mřížková (Trellis) kvantizace, kvantizační matice H.263, MPEG nebo vlastní, nastavitelné.
uno81
17.10.10,18:18
HD

/ normal

Ja len,že väščina .avi je v tak hroznom prevedení-zvukovom i obrazovom,že sa to nedá pozerať ani na normal telke,,myslím tým filmy z Torrentov atd:rolleyes: Takže to ked porovnáš s .mkv,je to fakt rozdiel...