bucka
03.10.10,09:06
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu.Som zamestnaná na základe pracovnej zmluvy na obdobie počas zástupu za MD a RD.V pracovnej zmluve je však nesprávne uvedené meno pani za ktorú zastupujem.Uvedené je jej rodné priezvisko, avšak na MD a RD nastupovala už vydatá, teda s iným priezviskom.Pri jej mene nie je uvedené ani osobné číslo a ani dátum narodenia a ani žiadne identifikačné údaje.A teda chcem sa opýtať,ak by sa chcela vrátiť z RD na svoje pôvodné pracovné miesto,môžem sa ohradiť tým,že v pracovnej zmluve predsa nie je ona uvedená ako osoba ,ktorú zastupujem?A je teda v takom prípade zástup za MD RD neplatný?
Za rady vopred veľmi pekne ďakujem.
lienocka001
03.10.10,07:22
Pokial je tam uvedene je rodne priezvisko tak to znamena ze tam nie je uvedene nespravne meno ale skor neaktualne.

predpokladam ale ze pani ktoru zastupujes pocas MD a RD ma v praci svoju osobnu zlozku a kde ma presne tieto udaje specifikovane.

z tvojho pohladu je potrebne aby PZ mala jednoznacne dane druh prace a jeho strucna charakteristika
miesto vykonu prace
den nastupu /a prip. skoncenia PP v tvojom pripade/
mzdove podmienky

Ak by si namietala na neplatnost PZ co teda mozes skusit na sude ale neviem co by to vyriesilo... v kazdom pripade pocas troch rokov moze prist u osoby ktoru zastupujes v praci k zmenam priezviska co teda ona moze /nemusi oznamit zamestnavatelovi a tazko potom tvrdit ze ta zmluva bola neplatna.. vsak ano...
skor by som sa snazila dokazat zamestnavatelovi svoje pracovne kvality a on ked bude mat zaujem moze ju po navrate z RD prepustit a ponechat si teba
bucka
03.10.10,07:26
Ďakujem za odpoveď.Je síce pravda,že zamestnávateľ si uvedomuje moje kvality a rád by si ma na danom pracovnom mieste ponechal,avšak zákonník práce ukladá,že zamestnávateľ musí zamestnanca,ktorý sa vracia z RD umiestniť na pôvodné pracovné miesto.A keďže pani za ktorú zastupujem má presne špecifikované pracovné miesto a pracovnú náplň,tak si myslím,že ja dostanem výpoveď a ju budú musieť umiestniť,tam kde pred tým pracovala,teda na "stoličku" na ktorej sedím ja.