McRae
03.10.10,13:07
Dobrý deň,

nikde na fóre som nenašiel odpoveď na môj prípad. Chcel by som sa Vás, spýtať ako to je vlastne so živnosťou keď si chcem spraviť živnosť a na tú spraviť stránku na poskytovanie gamehostingu a webhostingu. Neviem ako to je s DPH a so ziskom a všetko okolo toho lebo som sa pýtal veľa ľudí a vždy som dostal inú odpoveď.

Dúfam, že mi budete vedieť poradiť s mojim problémom.


Ďakujem
profesional
03.10.10,12:02
Webhosting patri pod zivnost : automatizovane spracovanie dat
a zivnost poskytovanie pocitacovych programov na zaklade zmluvy s autorom. Tiez na to potrebujes zivnost prenajom hnutelneho a nehnutelneho majetku.
Musis mat vsetky 3. Vysletlim podstatu vo vztahu k webhostingu.

A. Prenajom hnutelneho a nehnutelneho majetku - Samotny webhosting je vlastne prenajom diskoveho priestoru. Preto prenajimas cast hnutelnej veci.

B. Automatizovane spracovanie dat - system je povinny vytvarat logy a zaroven system prijima, posiela emaily, smeruje dns atd.

C. Poskytovanie pocitacovych programov na zaklade zmluvy s autorom - v pripade ak pouzivas nejaky webpanel, alebo cpanel, fantastico a pod. Tj. dochadza k tomu ze uzivatel hostingu ma k ispozicii v raci webhostingovej sluzby aj pouzitie nejakych programov.

Co sa tyka DPH, tak zo zaciatku nie si povinny byt platcom DPH. To si az ked prekrocis zakonom stanoveny obrat behom 12 po sebe iducich mesiacoch, alebo ak by si chcel v zakonom stanovenom rozsahu poskytovat sluzbu do zahranicia.
Ale z praktickeho hladiska ak nakupujes sluzby a vybavenie od platcov DPH je lepsie byt tiez platca DPH. Hoc dobrovolny.

Co sa tyka zisku tak neviem co by si chcel vediet. Zisk proste zdanis.
kabko
24.11.11,09:31
No nie som si istý či je to ešte stále potrebné takto to komplikovať, alebo či označenie živností bolo od minulého roka nejako zmenené, no ja by som sa len chcel opýtať, či by nestačila živnosť 23.1 Počítačové služby ?

Patrí sem nasledovné :



hardvérové poradenstvo:



poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia



softvérové poradenstvo a dodávka softvéru:



poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia,
spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia
poskytovanie softwaru – predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom



služby pri údržbe systémov (softvéru):



poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii



poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie, prístup)
poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov:



správa počítačových sietí



montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
návrh a optimalizácia informačných technológií
údržba a oprava mechanických častí počítačov
služby webového servera:



poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom



poskytovanie dátových služieb -internetová čitáreň
poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov


Ja si myslím že by toto na prevádzku webhostingu stačilo, či ?