martuli
03.10.10,13:37
Vie mi prosím niekto poradiť vhodné menšie auto s automatom? Zvažujem kúpu, potrebujem v prvom rade auto do mesta a na kratšie trasy, bez zbytočne vysokej kubatúry, výhradne s automatom. Ďakujem.
Stefan2005
03.10.10,13:10
.... napr.

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/cenniky/mitsubishi-colt-5dv-cennik.pdf

ale dnes nie je problém dostať malé auto s AP
Laco-monter
03.10.10,19:21
jeden moj znamy vyhlasil,že potrebuje auto z aut.prevodovkou na to aby sa mohol v pohode presuvať po meste od križovatky ku križovatke a sučasne jesť aj telefonovať za jazdy.
iv@n
03.10.10,20:48
renault ponúkal clio s robotizovanou prevodovkou, ked som pozeral na jar tak celkom v pohode ceny.
martuli
04.10.10,10:43
aký máte názor na Hyundai i10 1,1 automat?
Stefan2005
04.10.10,11:25
aký máte názor na Hyundai i10 1,1 automat?

v súčasnej ponuke (oktober 2010) na Hyundai.sk takúto voľbu nevidím

http://www.hyundai.sk/data/files/pdf/technicke-udaje/technicke-udaje_cennik-i10.pdf

http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/i10/ceny/cennik.html
Chobot
04.10.10,12:12
Vie mi prosím niekto poradiť vhodné menšie auto s automatom? Zvažujem kúpu, potrebujem v prvom rade auto do mesta a na kratšie trasy, bez zbytočne vysokej kubatúry, výhradne s automatom. Ďakujem.

KIA Picanto 1,1 12V má v ponuke automatiku:

http://www.kmss.sk/~/media/Files/Upload/SK/Pricelists/cenniky%20web_010110/picantoMY10_010110.ashx
viktorviktor
04.10.10,14:33
v cenníku je v i10 automatická 4stupňová prevodovka, možno nebude všade vypredaná
martuli
04.10.10,16:01
Je to limitovaná edícia Hyundai i10 Comfort plus, 1.1, 12V, 49kW, automat, skôr som chcela, aby ste sa mi vyjadrili k tej nízkej kubatúre a automatu. Viem, že bude viac žrať, to mi je jasné.
Chobot
05.10.10,08:11
Vie mi prosím niekto poradiť vhodné menšie auto s automatom? Zvažujem kúpu, potrebujem v prvom rade auto do mesta a na kratšie trasy, bez zbytočne vysokej kubatúry, výhradne s automatom. Ďakujem.


Je to limitovaná edícia Hyundai i10 Comfort plus, 1.1, 12V, 49kW, automat, skôr som chcela, aby ste sa mi vyjadrili k tej nízkej kubatúre a automatu. Viem, že bude viac žrať, to mi je jasné.

Tak čo vlastne potrebuješ? Tipy na auto? Alebo čo sa ti máme vyjadriť k nízkej kubatúre a automatu? Ja som nepochopil, čo sa vlastne pýtaš.:confused:
martuli
05.10.10,09:10
Najprv som chcela typ na auto, teraz som ho už našla, tak chcem aj nové info. Ďakujem za reakcie...
Chobot
05.10.10,09:16
Najprv som chcela typ na auto, teraz som ho už našla, tak chcem aj nové info. Ďakujem za reakcie...

Aha! Tak sa pýtaj...:rolleyes: Treba konkrétnejšie formulovať otázku, aby sme vedeli, čo chceš vedieť.;)
iv@n
05.10.10,11:25
Je to limitovaná edícia Hyundai i10 Comfort plus, 1.1, 12V, 49kW, automat, skôr som chcela, aby ste sa mi vyjadrili k tej nízkej kubatúre a automatu. Viem, že bude viac žrať, to mi je jasné.
ak je to klasický automat s hydromeničom (čo neverím) tak to bude zabiják na to auto, radšej chodiť na bicykli.
ak je to robotizovaná prevodovka, tak sa treba na tom previezť či ti to bude nebude vadiť, lebo jazdiť s niektorými je utrpenie s čím sa spája problém že predvádzačku s automatom bude mať nula celá nula predajcov na slovensku.
martuli
05.10.10,14:08
Na predvádzacej jazde som bola, ale bez automatu, iba s klasickou. Keďže sa píše aj hovorí o tom, že je to automatická, tak predpokladám, že nie je robotizovaná. Ivan vysvetli mi, prečo by to mal byť zabiják. Nemusíš dopodrobna. Prečo je utrpenie jazdiť s robotizovanou? (ak som správne pochopila je to prevodovka, ktorá sa "prepína" medzi M/A?) Nechcem zbytočne silné auto. Pôvodne som mala v pláne 1,2 16V s automatom, ale 1.1 je momentálne v akcii a nemusím na ňu čakať.
iv@n
05.10.10,18:12
nehovorím že jazdiť s robotizovanou je utrpenie, ale že jazdiť s niektorou robotizovanou je utrpenie, to je rozdiel, preto tá predvádzacia jazda. predvádzačka s manuálom ti je nanič, tam ide práve o to ako sa chová ten automat, ako hladko radí, pri akých otáčkach, aká je rýchlosť preradenia a podobné veci z ktorých ti nejaká môže neskutočne vadiť hlavne po určitom odjazdenom čase na tom aute. robotizovaná prevodovka je klasika s pribastleným bazmekom v skratke povedané a používa sa hlavne pri takýchto malých motoroch, pretože klasický automat s hydromeničom má určité výkonové straty, ktoré vyplývajú z konštrukcie toho automatu a s malým motorom by to išlo ako šlapací bicykel.
jedno z áut doma má klasický automat s hydromeničom, motor je 1,9 s 96kW a ked sa prevezieš na tom istom s manuálom, tak uvidíš že ten automat je pekný zabiják výkonu, na podobnom aute s robotizovanou prevodovkou čo som jazdil tak ten úbytok výkonu nepoznať, ale zas to radenie rýchlostí je divnejšie.
ak chceš viac o jednotlivých tipoch automatov, tak pozri google, alebo auto moto diskuzie.
Laco-monter
05.10.10,18:23
Keď som cestoval do školy pred mnohymi rokmi, stál som pri šoferovi

a pozeral som čo robí.

Vozil nás na Karose B 735 tak sa volal ten autobus.

Šofer mal po ĺavej ruke umiestnené také tlačítka B, R, I. , II. ,A , N a nimi ovládal celú jazdu ,
väčšinou mal stlačené tlačítko II. a niekedy len A

Zaujímavé to bolo ako ten autobus preraďoval rýchlosti,

motor sa dostal do zvýšených otáčok , zotrval v nich asi pol minúty, zrazu celým autobusom trhlo a preradil na vyššiu rýchlosť.

To sa zopakovalo asi 3 razy potom už autobus išiel medzimesto pekne plynule.
Laco-monter
05.10.10,18:27
Vie mi prosím niekto poradiť vhodné menšie auto s automatom? Zvažujem kúpu, potrebujem v prvom rade auto do mesta a na kratšie trasy, bez zbytočne vysokej kubatúry, výhradne s automatom. Ďakujem.

Potiaž je v tom,že s automatom sa dodávajú limuzíny s väčším výkonom motora, kvoli pohodlnej jazde na diaĺnici.

Ako vidno s doterajšej diskusie, aut.prevodovka pre malý motor nie je to pravé orechové.

práca so spojkou sa dá nacvičiť niekde na dvore, či na parkovisku.

Nemusí to byť neprekonateľný problém.
lujza.j
05.10.10,18:36
Vie mi prosím niekto poradiť vhodné menšie auto s automatom? Zvažujem kúpu, potrebujem v prvom rade auto do mesta a na kratšie trasy, bez zbytočne vysokej kubatúry, výhradne s automatom. Ďakujem.
prečo?:)
Laco-monter
05.10.10,18:44
jednoducho si treba predstaviť, že spojka to su vlastne dva také tanieriky,ktoré su pritlačané k sebe dosť veĺkou silou takže sa vlastne otáčajú spoločne,lebo su k sebe pritlačené.
V momente keď stisneme spojkový pedál,tanieriky rozpojíme a "šaltpákou" zaradíme rýchlosť v prevodovke,
uvoĺňovaním spojky dostaneme tanieriky blízko k sebe až sa dostanu do záberu jeden voči druhému,to trvá len krátky čas,kedy tanieriky prešmyknú,
keď povoľujeme spojkový pedal,
mechanizmus pritlačneho taniera
spojí motor a prevodovku do jedneho celku a auto sa v tej chvíli pohne
TO JE CELÉ
ide o to vystihnuť ten moment
Preto si treba rozbiehanie nacvičiť niekde na parkovisku
lujza.j
05.10.10,18:52
ja keď som si pred dvomi rokmi kupovala auto tiež som chcela výhradne s AP, pretože som si myslela že sa nikdy nenaučím/ aj sa mi nechcelo:D/sa tam dole brblať s tými pedálmi, ale nakoniec som bola nútená si kúpiť klasiku:) nakoniec som sa to celkom aj naučila:) ešte to moje parkovanie:rolleyes::D:---
Laco-monter
05.10.10,19:05
ja keď som si pred dvomi rokmi kupovala auto tiež som chcela výhradne s AP, pretože som si myslela že sa nikdy nenaučím/ aj sa mi nechcelo:D/sa tam dole brblať s tými pedálmi, ale nakoniec som bola nútená si kúpiť klasiku:) nakoniec som sa to celkom aj naučila:) ešte to moje parkovanie:rolleyes::D:---


Myslím, že nemáš nejaké 5 m dlhe auto ?:eek:
martuli
06.10.10,04:36
Problém je v tom, že mi nefunguje ľavá noha, a sila v pravej ruke je tiež poslabšia na prehadzovanie rýchlosti, zvlášť jednotka (doteraz som mala Fábiu) mi robí problém, takže automat je nevyhnutnosť, nie pohodlnosť. Nerada totiž brzdím premávku v križovatkách :-)
Laco-monter
06.10.10,04:40
Boli také malé seaty s aut.prevodovkou

tuším SEAT Arosa
Chobot
06.10.10,08:16
Problém je v tom, že mi nefunguje ľavá noha, a sila v pravej ruke je tiež poslabšia na prehadzovanie rýchlosti, zvlášť jednotka (doteraz som mala Fábiu) mi robí problém, takže automat je nevyhnutnosť, nie pohodlnosť. Nerada totiž brzdím premávku v križovatkách :-)

Myslím, že toto je dosť pádny argument na automatiku.

Neviem, nakoľko máš tú nohu nefunkčnú, ale neuvažovala si o ručnom ovládaní spojky?

http://www.s-autoservis.sk/skoda/skoda-servis/iroa

http://www.rucneovladanie.szm.com/spojka.html

alebo ešte oveľa viac odkazov:

http://www.google.sk/#hl=sk&biw=1488&bih=760&q=ru%C4%8Dn%C3%A9+ovl%C3%A1danie+spojky&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=2de06a178c50de79

Neviem, či to nevyjde lacnejšie, ako automatická prevodovka.
martuli
06.10.10,12:17
mám rada "voľné ruky" a ručné sa mi zdá dosť zložité a navyše neviem ako to je s ručným plynom, lebo mám zníženú aj úchopovú silu rúk.
Chobot
06.10.10,12:44
mám rada "voľné ruky" a ručné sa mi zdá dosť zložité a navyše neviem ako to je s ručným plynom, lebo mám zníženú aj úchopovú silu rúk.

Plyn nemusí byť ovládaný rukou. Je veľa systémov ručného ovládania. Dá sa urobiť len ovládanie spojky. A to neovládaš tvojou silou ty, ale spojka sa rozopína pomocou hydrauliky alebo iného zdroja sily. Veď si pozri tie odkazy, v jednom som videl, že sa pripevní na riadiacu páku senzor, a ak rukou zakryješ ten senzor, tak sa rozopne spojka.

Takže nemusí mať silnú ruku na ovládanie spojky. Dokonca ju máš úplne voľnú, len ňou radíš rýchlosti.

Za automatiku je príplatok aj 1200 EUR.
Laco-monter
06.10.10,15:09
Pekné auto,ktoré sa určite dodáva s aut.prevodovkou je Honda Jazz.
lujza.j
06.10.10,19:05
Myslím, že nemáš nejaké 5 m dlhe auto ?:eek:
mimotemyzatiaľ nie:D ja vlastne neviem zaparkovať medzi autá stojace za sebou, raz sa mi to podarilo pretože som musela, len ľudia čo v tom čase chodili okolo nevedeli čo robím , že či parkujem alebo vyliezam:Dešte že parkoviská obchodných centier sú obrovské, síce sa nachodím, ale nikomu nič neodriem;):D
Laco-monter
07.10.10,04:40
mimotemyzatiaľ nie:D ja vlastne neviem zaparkovať medzi autá stojace za sebou, raz sa mi to podarilo pretože som musela, len ľudia čo v tom čase chodili okolo nevedeli čo robím , že či parkujem alebo vyliezam:Dešte že parkoviská obchodných centier sú obrovské, síce sa nachodím, ale nikomu nič neodriem;):D

Šak to učia v autoškole, zacúvať do medzery medzi autami.

Akurat ta medzera by mala byť cca o 2 m dlhšia ako tvoje auto.

preto som to spominal , lebo ja mam auto 5m dlhe a značky mam na ňom stale dokrkvane.:rolleyes:
lujza.j
09.10.10,12:24
áno učia:) ale myslím, že tým, že to neviem /alebo sa mi nechce vedieť/nikoho a nič neohrozujem, je to môj problém a moje obmedzenie:) :) ďaleko horší sú tí 18+ ročný držitelia oprávnenia:(:(