ivetaM
15.11.05,10:32
v prvom rade musim povedat ze nemam rada ked idu ludia na PN alebo matersku lebo ja mam potom z toho zmatok v hlave. :o))) viete dat niekto taku malu radu. akurat robim vykazy do ZP a SP a zamestnankyna mi v pribehu oktobra nastupila na matersku. pocitac mi vyplul jej pocet dni za ktore sa platia odvody ze 31 aj v SP aj v ZP i ked podla mna by to tak nemalo byt. podla mna by tam malo byt logicky len 16 dni (kalendarne) ktore odpracovala. viete mi s tym niekto poradit?????? PLEASE!!!!!!!!!! :confused:
stdr
15.11.05,13:46
v prvom rade musim povedat ze nemam rada ked idu ludia na PN alebo matersku lebo ja mam potom z toho zmatok v hlave. :o))) viete dat niekto taku malu radu. akurat robim vykazy do ZP a SP a zamestnankyna mi v pribehu oktobra nastupila na matersku. pocitac mi vyplul jej pocet dni za ktore sa platia odvody ze 31 aj v SP aj v ZP i ked podla mna by to tak nemalo byt. podla mna by tam malo byt logicky len 16 dni (kalendarne) ktore odpracovala. viete mi s tym niekto poradit?????? PLEASE!!!!!!!!!! :confused:
Áno, kalendárne dni sa krátia o počet dní materskej. Preverila by som v programe, či je nahratá materská dovolenka od - do, aj keď s nulovou čiastkou. Možno ten program nevie, že šla na materskú. Aspoň u mňa v programe to tak je :)
Vladimír Ozimý
22.11.05,07:27
Ludkovia a ako to je ked je zena na materskej a pracuje na DVP aku vysku urcit aby to nemalo vplyv na odvody a aby neprisla o rodicovsky prispevok...
estera
22.11.05,17:54
Pokiaľ je mi známe, tak od 01.07.2005 je zmena zákona o rodičovskom príspevku. Občan poberajúci rodičovský príspevok môže pracovať a nemá krátený rodičovský príspevok vtedy, ak dieťa nie je umiestnené v predškolskom zariadení /škôlke/, ale o neho sa blízka osoba. Aj u nás takto nastúpili ženy skôr po RD a dostávajú do troch rokov veku dieťaťa príspevok.
Presnú citáciu zákona neviem. Ak ju niekto ovláda poraďte Vladimírovi.
ajobs
22.11.05,18:07
Je to zákon č.244/2005 Z.z. a platí od 1.7.2005. Odmena nie je obmedzená, platia ovšem podmienky, ktoré uvádza estera.