mel1978
03.10.10,18:30
Ahojte, velmi surne by som potrebovala radu, kedze sme v rieseni zalozenia s.r.o s priatelom. Priatel pracuje v CR na hpp a chce si otvorit s.r.o na Slovensku. SAmozrejme v CR za neho plati odvody do ZP a SP zamestnavatel. Bude si tieto odvody platit aj na Slovensku? V tychto prispevkoch na stranke som nasla, ze ZP sa plati v ramci EU len raz, cize za neho plati zamestnavatel, bude to tak vzdy pokial je zamestnany? Co potom odvody do SP?

Dalsiu otazku mam ohladne vykonu cinnosti v tejto novo zalozenej s.r.o. Ide o obchodnu cinnost( kupa za ucelom dalsieho predaja - reklamna agentura), na ktorej sa budem podielat hlavne ja, ale som zatial zamestnana v inej firme ( tak isto reklamna agentura). Chystam sa odtial vsak odist zaciatkom tohto roka, kedze chceme podnikat spolocne. Je pre mna vyhodnejsie sa potom v tejto nasej firme zamestnat, alebo byt ako spolocnik? Ako tuto situaciu riesit, aby sme neplatili obaja zbytocne?

Dakujem za kazdu odpoved, velmi nam to suri a potrebovali by sme to vyriesit cim skor, kedze nam s.r.o zriaduje sprostredkovatelska spolocnost...

Ostavam s priatelskym pozdravom
mel1978
09.10.10,07:27
to sa tu nikto nenajde? Myslela som, ze tato stranka aspon funguje normalne :(( tak ze dakujem pekne
profesional
09.10.10,19:09
Co sa tyka situacie priatela tak zdravotne poistenie bude platit iba v CR. S tym ze ak nebude zamestnanec slovenskej s.r.o., ale iba konatel bez odmeny, tak socialne poistenie za neho bude platit iba ten zamestnavatel v CR a v SR nebude platit nic.

C sa tyka teba, tak ak odides zo zamestnania a stanes sa v s.r.o. konatelom bez odmeny, tak prvy rok budes platit iba preddavky na zdravotne poistenie z minimalneho vymeriavacieho zakladu a po prvom roku uz na zaklade zuctovania zdravotneho poistenia a socialne poistenie po prvom roku iba ak prijem ziskany v prvom resp. predoslom roku prekroci vysku minimalnej mzdy (zjednodusene).
mel1978
11.10.10,07:17
Dakujem velmi pekne za radu :).....ak by som teda bola len konatel v s.r.o a mala by som zaujem aj o odmeny, tak to je zrejme ina kapitola, ale je potrebna potom nejaka mandantna zmluva? Niekde som to tu citala,ze pokial konatel ma zaujem na podieloch zo zisku, ze potrebuje k tomu mandantnu zmluvu. Zisk ktory sa vytvori z s.r.o mozeme potom pouzit na svoje sukromne ucely, ak ani jeden z nas nebude mat podiel na odmenach? Co potom v takom pripade? Vdaka este aj za tuto odpoved
profesional
11.10.10,17:33
Mandatna zmluva nie je potrebna. Nakolko ako spolumajitel mas narok na vyplatu podielu na zisku. Mandatna zmluva ma ten vyznam ze si vies zisk pred zdanenim vytiahnut von na seba a vyuzit 40 % pausalne vydavky.