alenkam
03.10.10,19:04
Ahojte,

Chceme si dat vystriekat nase liatinove rebrove radiatory, ale predtym ich bude treba ocistit? Ako najlepsie na to? Mna jedine co napadlo je pouzit stetku na flase na cistenie medzi rebrami. Ine napady?
Dakujem.
220870
03.10.10,17:51
Opieskovať.
buchač
03.10.10,18:25
Opieskovať.

Neblbni ....za ironického som tu ja ...;)

Ale ako nápad dobrý , len keby bolo jasné , kde sa tie radiátory nachádzajú .
Či v byte , dome , sklade , garáži ...
Laco-monter
03.10.10,18:42
Opieskovať.


98% ľudí ešte nevidelo ani nepočulo o tejto technologii.

Ale je to jedno z veľmi účinnych riešení.

SÚHLASIM.
buchač
03.10.10,18:47
He ...na 98 % účinné . Pred 30 rokmi som videl , mal som na inventúrnej zostave pieskovaciu mašinu , jedna z prvých v republike vtedy , neskutočná vecička .
katarina.j
04.10.10,05:33
No páni, asi ste sa sekli, lebo podľa mňa si chce alenkam vyčistiť radiátory sama. Neviem, či by žena pracovala s pieskovačkou a pod. Alenkam záleží od toho ako sú radiátory znečistené(či máš na mysli len od prachu alebo hrubšia špina-napr.maľovka a pod.)Ak ide o ľahšie znečistenie, tak my sme to čistievali tiež kefkou na fľaše, ale omotali sme kefku ešte handričkou bavlnenou a pracne čistili a umývali. Ak máš hrubšiu špinu tak ti pomôže drôtená kefa s rúčkou. Veľa šťastia pri pucovaní...
Chobot
04.10.10,06:54
Ahojte,

Chceme si dat vystriekat nase liatinove rebrove radiatory, ale predtym ich bude treba ocistit? Ako najlepsie na to? Mna jedine co napadlo je pouzit stetku na flase na cistenie medzi rebrami. Ine napady?
Dakujem.

Vystriekať znamená naniesť novú farbu? Tak myslíš asi nastriekať?

Keď sme prerábali byt, tak som to zobral zgruntu. Radiátory som odmontoval, z kartónov a hrubého igelitu som vyrobil také vaničky, do nich som postavil radiátory a kefou a vodou som ich dôkladne umyl. Potom sa namaľovali (ručne) radiátorovou farbou a nechali poriadne vyschnúť. Potom sa znovu nasadili. Len pozor pri odvzdušňovaní, dobré je stenu za radiátorovm zakryť igelitom, lebo keď vystrekne voda z radiátora, tak tá je taká čierna a zašpiní novú maľovku.
peterkos2
04.10.10,07:32
Vystriekať znamená naniesť novú farbu? Tak myslíš asi nastriekať?

Keď sme prerábali byt, tak som to zobral zgruntu. Radiátory som odmontoval, z kartónov a hrubého igelitu som vyrobil také vaničky, do nich som postavil radiátory a kefou a vodou som ich dôkladne umyl. Potom sa namaľovali (ručne) radiátorovou farbou a nechali poriadne vyschnúť. Potom sa znovu nasadili. Len pozor pri odvzdušňovaní, dobré je stenu za radiátorovm zakryť igelitom, lebo keď vystrekne voda z radiátora, tak tá je taká čierna a zašpiní novú maľovku.
Budem troškumimotemy.Nedávno na jednej nemenovanej TV na tri písmená,z ktorých sú prvé a posledné rovnaké,som pozeral správy.Hovorilo sa tu o komároch a postrekoch hlásateľka zahlásila,teraz to neviem doslova-"Začne sa v Bratislave a postupne sa vystrieka celé Slovensko"Bolo vidieť že ju to hneď trklo,ale zachovala sa profesionálne.Čiže zrejme nie vystriekať,ale nastriekať radiátory.:)Prepáčte,ale nedalo mi to