misada
03.10.10,21:31
mimotemymimotemymimotemymimotemymimotemy
katarina.j
04.10.10,05:24
Ohľadom rozvodov a rôznych nelichotivých situácií tu bolo veľa napísaného, stačí si dať do okienka "akú informáciu hľadáte?" slovo rozvod a vyhodí vám to veľa tém s tým súvisiacich.
pepsikova
04.10.10,05:32
..hm..no ak si mala silu vydržať to 5 rokov, určite ešte nájdeš silu vydržať do pojednávania....a ak je manžel taký frajer, že si deti kupuje drahými darčekmi- predpokladám, že sú to malé detičky a cene darov nerozumejú, no tak mu vysvetli, že ak bude takto pokračovať, no tak mu tie deti necháš a zariadiš si život inak.....a vážne mu vysvetli, že tomu tak bude!!!....ono je to len ako taktický manéver a bolo by to ťažké aj urobiť, ale musíš byť taktik aby si zvládla bez ujmy na zdraví celý rozvod,lebo ešte môžu prísť aj tvrdšie údery a psychológ ti veľa nepomôže, tomu ver!...

(..a aby si pridala svojim slovám váhu, hoď sa nakrásno, choď ku kaderníčke, na manikúru,s kamoškami večer von...aspoň raz...a tatko nech varuje deti...skús to!..)
elisaj
04.10.10,11:51
no tak mu vysvetli, že ak bude takto pokračovať, no tak mu tie deti necháš a zariadiš si život inak.....a vážne mu vysvetli, že tomu tak bude!!!....ono je to len ako taktický manéver a bolo by to ťažké aj urobiť

No nie som si ista či je toto dobre urobit.Aby to potom nezneužil jej manžel pri rozvode proti nej.Niektory chlapi chcu aby boli deti s nimi a aby to nebolo horšie.

A vam vela sil aby ste to zvladli.
veronikasad
04.10.10,14:29
Dakujem Vám vsetkým za milé odpovede. Naozaj si myslím, že keď by som šla von, tak to zneužije, lebo ako on tvrdí stál sa chodím k..viť apod...a to podotýkam pred deťmi!!!Sú to ť-ročné deti tak ako jedna z váS napísala nedokážu chápať hodnotu vecí... On zarába nepomern viacej ako ja...nic mi nedáva ba práve naopak ja musím JEEMU dávať 300 EUR za to, že tu bývam.
Chodí na týždňovky a keď je doma tak je naložný v liehu...brutálne sa mi vyhráža a ponižuje ma pred deťmi. Chcem odísť ale nmám kam.Hľadám podnájom, alee žijem v malom meste, kde nie je nič. Nevládzem už...nevládzem a najhoršie na tom je že som na všetko sama. Manželova rodina ma od začiatku neberie ako seberovnú a mamu mám ďaleko. Ach jaj...keby človek vedel ako sa ten druhý zachová, do zväzku cesta krásna, zo vzťahu neskutočná a nechutná. Budem Vás informovať. Držte palce dúfam že to prežijem.
rozvod sa môže ťahať dlhú dobu, o výživné na deti môžeš požiadať aj za trvania manželstva
pepsikova
05.10.10,05:55
Dakujem Vám vsetkým za milé odpovede. Naozaj si myslím, že keď by som šla von, tak to zneužije, lebo ako on tvrdí stál sa chodím k..viť apod...a to podotýkam pred deťmi!!!Sú to ť-ročné deti tak ako jedna z váS napísala nedokážu chápať hodnotu vecí... On zarába nepomern viacej ako ja...nic mi nedáva ba práve naopak ja musím JEEMU dávať 300 EUR za to, že tu bývam.
Chodí na týždňovky a keď je doma tak je naložný v liehu...brutálne sa mi vyhráža a ponižuje ma pred deťmi. Chcem odísť ale nmám kam.Hľadám podnájom, alee žijem v malom meste, kde nie je nič. Nevládzem už...nevládzem a najhoršie na tom je že som na všetko sama. Manželova rodina ma od začiatku neberie ako seberovnú a mamu mám ďaleko. Ach jaj...keby človek vedel ako sa ten druhý zachová, do zväzku cesta krásna, zo vzťahu neskutočná a nechutná. Budem Vás informovať. Držte palce dúfam že to prežijem...

..zober deti a choď k mame..aj keď je ďaleko, to bude len lepšie pre teba a deti..lebo očividne ten domáci tyran nevie, čo by robil a ako by ti ublížil...ty budeš len dobrovolne trpieť???...a sťažovať sa?...nič proti tomu neurobíš?..
(ja by som mu dala 300€, aj by samu nimi grgalo iste aj dva týždne!!)
Laco-monter
05.10.10,05:59
Vzhľadom na osadenstvo Porady.sk

takéto a podobné témy su tu veľmi obľúbené.

Blahoželám,lepši priestor na sťažovanie sa asi neexistuje.
pepsikova
05.10.10,08:57
Vzhľadom na osadenstvo Porady.sk

takéto a podobné témy su tu veľmi obľúbené.

Blahoželám,lepši priestor na sťažovanie sa asi neexistuje...

..máš pravdu, Laco,len ber ohľad aj na to, že nie každý má toľko sily a energie ako ty, alebo ja, čo dokážu vyriešiť všetko a hneď ku svojej maximálnej spokojnosti..takže-nechaj ľuďom priestor..
koordinatoreva
12.10.12,11:11
Nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam tu: ak na rozvode poviem, že nie, a nás nerozvedú aký je ďalší postup, viem ,že je tam právo sa odvolať do 15 dní, teda to sa iste odvolá manžel, potom to môže ako pokračovať? Ďakujem, rozvod je v pondelok:)
Mila123
12.10.12,11:13
kto sa chce a kto nechce rozviesť.....som nepochopila, prečo áno a prečo nie.....resp. prečo manžel by dával odvolanie.....
gilda
12.10.12,11:51
V príspevku bolo napísané:... a psychológ ti veľa nepomôže, tomu ver!...

Ver tomu, že dobrý psychológ dokáže pomôcť.
gilda
12.10.12,12:00
Ver tomu, že jedna z najťažších vecí je :

Sám sebe psychológom
Verím a preto je na mieste v prípade núdze poznať odborný pohľad.
koordinatoreva
16.10.12,06:52
ahojte, tak už máme po, manžel nakoniec stiahol návrh na rozvod