SamuelSK
03.10.10,22:54
Tak a znovu potrebujem poradit :)
Sice som nasiel rovnaku temu, ale bola uz par mesiacov stara, tak neviem ake aktualne su v nej udaje o prackach.
Napadlo ma spytat sa klasicke "ako ste spokojny so svojou prackou?"
ale kedze elektronika prichadza tak strasne rychlo a predpokladam ze ani pracky nie su vynimkou, tak tie modely co boli kupene pred 1-2 rokom su uz dnes stare, alebo ani nie ? Respektive, ci sa tie modely daju vobec dostat, alebo nie je uz nieco "lepsie".
Samozrejme tam bude aj detonator, co mi to pokazi za <10 rokov :D
Skusal som pozerat, a vyber je clekom obrovsky, a tolko moznosti...

Ale aby som to co najviac zjednoduchsil:
pracka bude musiet byt vstavana s limitom vysky 85cm, sirky 59,5cm (mozno 60cm) a hlbky len 50cm(?!) ale to som premeral tym sposobom, ze 5-6cm od steny, kedze tam je rura na privod vody, to by sa podla mna dalo nejak prehnut prec a tym ako tak naskriabat 5cm, aby tam bolo 55-56cm, kedze drviva vacsina pracook ma prave taky rozmer, com som zatial pozeral..
Cize to by bol prvy najdolizetejsi faktor pri vybere..
A dalsi uz nie je, jedine financny limit tak do 1000 eur (nechal som trosku vyssi, kedze tie moznosti su ake su..)
Pre koho to bude?
Jeden muz o velkosti L.
(cize predpokladam ze takmer kazda bude fajn, kedze nebudem prat za 2-3-4 ludi, cize mozem prat castejsie bez problemov :D )

Este si zajtra za slnecneho svetla odvazim zopar klasickych siat, ale predpokladam ze komplet jedno domace oblecenie moze byt tak cca 1kg, maxinalne 2kg v zime, cize ked ta pracka nepojde kazdy den, mozno obden? tak sa nemusi pokazit tyzden po zarucnej dobe.. (kde su casy kvalitnej elektorniky, ked pracky drzali pohromade aj 20 a viac rokov....)

A prave toto kazenie mi nahana strach.. co urobit? vyhodit 300 eur za uplne jednoduchu, nie preplnenu super ultra modernymi funkciami, alebo nejaku ultra modernu za tisic a viac eur. kedze obcas pocuvam ze prave tie drahe sa castejsie kazia (zlbne ta elektronika ci co)
No ale v roku 2010 by uz mohlo byt snad nieco kvalitne (ale kedze som mierne paranoidny, tak mozno investor danej znacky nebude ultra solidarny a naozaj tam nejaky detonator vlozi :D )

Mate nejaky tip na presny model, alebo znacku, alebo obchod kde by mi to niekto mohol vsetko vysvetlit? :)

A este jeden udaj, nech je to pracka pre totalneho antitalenta v danej problematike :D - cize by som privital taku pracku ktora sa postara o vsetko sama, ja to len "natukam".. (a prave tam spociva dilema: funkcie, ci nie?)

(Ups, sorry za tak dlhy text, nechal som sa uniest)

Thanks!
FAA
04.10.10,00:51
Odporúčal by som ti lacnejšiu, pretože budeš využívať iba jeden program a prať budeš iba raz do týždňa,4-5-6kg, takže 95% vymožeností drahej práčky aj tak nevyužiješ. Podstatné sú spotreba vody a el., do tých 300 eur si vyberieš v pohode,radšej známejšie značky, kvôli servisu. výdrž práčky pri tom používaní, tak do desať rokov. Nám tatramatka pri dvoch deťoch a klasických plienkach s vyváraním vydržala 17 rokov. to je dnes utópia.
220870
04.10.10,03:45
mimotemyNajdrahšia a najlepšia práčka ja žena.Do tej nemusíte ani ťukať, dokáže si to naťukať sama,úplný komfort.:D
...už moc rýpem.mimotemy
SamuelSK
04.10.10,05:18
Odporúčal by som ti lacnejšiu, pretože budeš využívať iba jeden program a prať budeš iba raz do týždňa,4-5-6kg, takže 95% vymožeností drahej práčky aj tak nevyužiješ.

Ktory je ten program co by som vyuzival na 95% ?

To je inac velmi zaujimavy napad to vyriesit tymto sposobom :)
IPB
04.10.10,07:40
Ktory je ten program co by som vyuzival na 95% ?

To je inac velmi zaujimavy napad to vyriesit tymto sposobom :)

Sorry, ale neda mi to...

:D:D:D
renata_k
04.10.10,11:44
Oblečenie nestačí odvážiť. Treba si prezrieť visačky a podľa toho, aké sú tam symboly, tak uvidíš, či budeš prať v 95% prípadov na rovnakom programe, alebo budeš používať viac programov. Inak ak máš športové oblečenie z rôznych funkčných materiálov (t.j. drahé ), tak by som odporúčala pračku sofistikovanejšiu. :-)))
SamuelSK
04.10.10,12:09
Noo, take sportove este nemam, ale rozmyslal som ze by to bolo vhodnejsie na sporty ktorim sa venujem, a bude to asi do par mesaicov.. Ale zase nie nejake superspecialne, len take napr v beznom sportovom obchode co predavaju, netusim ake pracie podmienky su tam, ale je mozne ze niektore bude treba prat aj rucne ?
vieragash
04.10.10,12:09
Oblečenie nestačí odvážiť. Treba si prezrieť visačky a podľa toho, aké sú tam symboly, tak uvidíš, či budeš prať v 95% prípadov na rovnakom programe, alebo budeš používať viac programov. Inak ak máš športové oblečenie z rôznych funkčných materiálov (t.j. drahé ), tak by som odporúčala pračku sofistikovanejšiu. :-)))

Tak tak. Okrem klasickych biele, farebne programov pouzivam napr. aj program na perie (perfektne na zimne paperky), extra citlive pradlo (hodvab, kasmir) a dokonca pouzivam aj program na matrace a koberce, moj kocur ma najcistejsiu podstielku naokolo :D. Ale teraz vazne, pouzitim spravneho programu usetris pradlo = usetris peniaze. A to uz sa nebavime o setreni energii, vody a prasku pokial spravne navolis mnozstvo a stupen znecistenia atd. atd. Silne odporucam pracku na co najviac kg pradla. Veelmi prakticke. Pri kupe pracky sa urcite vyplati na zaciatku radsej priplatit za kvalitu ako potom lutovat.
SamuelSK
04.10.10,12:12
kasmir sa da prat v pracke ?
tam som cital ze jedine rucne lebo to je take ultra jemne ze az :D
ani neviem ci by som pracke zveril kasmirovy sveter za par stoviek eur :D
vieragash
04.10.10,12:15
kasmir sa da prat v pracke ?
tam som cital ze jedine rucne lebo to je take ultra jemne ze az :D
ani neviem ci by som pracke zveril kasmirovy sveter za par stoviek eur :D

Vsak o tom to je, ze ja v pohode zverim, a veru nic sa mi so svetrami alebo so salom nestalo. Supnem do specialneho vrecka na pranie, navolim program rucne pranie extra jemne a voilaaaa, uz len vesiam :)
renata_k
04.10.10,12:15
No, klobúk dole pred Tvojím ručným praním, lebo môj kašmír, hodváb, vlna atď. vyzerá lepšie z pračky Bosch ako z mojich rúk...
:-((((
SamuelSK
04.10.10,12:22
este som kasmir neskusal prat ani rucne ani v pracke :)
zatial som ho mal na sebe len zopar krat minulu zimu, a je to len ciapka :D
ale 100% kamsir..
paradne jemny :)
a na ich stranke som cital ze musi sa to prat vyhradne v rukach, a ani nie prat, ale "jemne stlacat" alebo tak nejak, mozno si ale zle spominam..
ale ak to ma specialny vak, tak to by bolo logickejsie ze je to celkom fajn chranene, to ma nenapadlo ze sa to dava do vaku :)
lebo napriklad aj upozornuju ze sa kasmir nesmie vesat a tak susit, lebo by sa roztiahol, ze len polozeny na nejakom uteraku a tak necha vysusit a tak...
ako periete ten kasmir ? predsa len skusenosti od ludi budu hodnotnejsie ako bezny navod na internete :)
lujza.j
04.10.10,18:47
ja elektrolux;) a vlna sa perie ručne v práčke sa scvrkne:)
vieragash
05.10.10,04:47
ja elektrolux;) a vlna sa perie ručne v práčke sa scvrkne:)
ja Hotpoint Ariston. Ma woolmark platinum care funkciu a nescvrkava sa nic :). Ta pracka je nadupana ze az. Ale niekto tu spominal Bosch, a to su vraj tiez spickove pracky.
lujza.j
05.10.10,05:11
to pranie vlny máš vyskúšané?:)
vieragash
05.10.10,06:46
pranie vlny v pracke mam vyskusane, mam ju uz 3. rok, takze uz v nej bolo kdeco. Ale vlna, bavlna je uplna pohoda, vacsi strach som mala z vetroviek plnenych perim. Ale maximalna spokojnost.
bubkoch
05.10.10,07:01
"No ale v roku 2010 by uz mohlo byt snad nieco kvalitne "

nie ... kvalita nasleduje cenu ... t.j. klesa ...plati to pre uplne vsetky druhy elektra ... cim starsie tym kvalitnejsie, myslim SPOLAHLIVEJSIE
SamuelSK
05.10.10,10:30
A este ma zuajima, ten kasmir do pracky, to je 100% prirodny ?

bubkoch- no to je prave to :D ze clovek ma proste smolu, pretoze ak by niekto vyrobil pracku na 30 rokov, tak potom by bol 30 rokov bez zisku... Celkom tych chudakov vyrobcov chapem. :D

Cize najlepsie znacky su Elektrolux a Bosch ?
Ale asi aj tam mzoe clovek schytat nepodareny kus :D
No hlavne ze pravdepodobnost toho bude nizsia..
velvet
05.10.10,15:53
Práčku nie je investícia na rok - dva...teda pokiaľ sa neopraviteľne nepokazí... čo keď sa za pár mesiacov oženíš? S novou ženou budeš aj novú práčku riešiť? ;)

Mimochodom - sušička

má ju niekto?

čo je lepšie? keď je zabudovaná priamo v práčke - čiže jedna "skriňa" s programami na pranie aj sušenie, alebo samostane stoja "len" sušička.
SamuelSK
05.10.10,16:07
U mna samostatne nepripada do uvahy, nie je miesto :(
(ani umyvacka riadu asi nebude, teda pokial nejak nevyriesim miesto, co bude asi extremne narocne)
Cize susicka jedine v pracke zabudovana :D
Ale zase neviem aka susicka tam je, ze vyberiem totalne suche pradlo ihned pripravene na zehlenie ?
vieragash
06.10.10,04:28
A este ma zuajima, ten kasmir do pracky, to je 100% prirodny ?

bubkoch- no to je prave to :D ze clovek ma proste smolu, pretoze ak by niekto vyrobil pracku na 30 rokov, tak potom by bol 30 rokov bez zisku... Celkom tych chudakov vyrobcov chapem. :D

Cize najlepsie znacky su Elektrolux a Bosch ?
Ale asi aj tam mzoe clovek schytat nepodareny kus :D
No hlavne ze pravdepodobnost toho bude nizsia..
A co ti ja viem? Na stitku na svetroch je 100% kasmir a na saloch 100% pashmina (inak akurat vcera som jeden sal preprala, a dnes ho uz mam na sebe a po zmolkoch ani slychu), tak neviem ci moze byt aj nejaky iny, to vazne netusim... Ale dobre na zamyslenie, musim prezistit.
Laco-monter
06.10.10,04:46
Hotpoint-Ariston vznikla spojením britskej a talianskej značky a nahradza práčky Indesit.
vieragash
06.10.10,05:18
Hotpoint-Ariston vznikla spojením britskej a talianskej značky a nahradza práčky Indesit.
Ano aj nie. Indesit je samostatna low level kategoria koncernu Merloni. Hotpoint aj Ariston boli tiez samostatne znacky, pricom Hotpoint bola lider na anglickom trhu a pod Merloni presla cca 2 roky dozadu? a Ariston bola zamerana na technologicke inovacie. Inak mam od nich vsetky spotrebice v domacnosti a ked som mala zavadu na vyrobniku ladu v chladnicke, prisiel servisak a ponukol mi vymenu kus za kus alebo opravu. Mohla som si vybrat, co sa mi teda nikdy nestalo, obvykle musis cakat na 3tiu opravu, aby ti ponukli kus za kus. Vtedy si ma uplne ziskali ako zakaznika.
Ľaľa
18.11.10,16:54
Prosím poradiť, má niekto skúsenosti s minipráčkou Hyundai WM 200 alebo s minipráčkou Clatronic MWA? Práčka by mala slúžiť pre 1 osobu. Ďakujem.