omegy
04.10.10,06:17
Toto sme naozaj nečakali. Kúpili sme rohovú gaučovú súpravu, ktorá má dve časti. Menšia vošla bez problémov do nákladného výťahu, väčšiu časť v akýchkoľvek polohách nebolo možné dopraviť. Nemá niekto skúsenosti s takýmto prípadom. Chýba asi 5 cm, aby sa do výťahu zmestila. Uvažovali sme o rôznych riešeniach - čalunník, správca výťahu. Poraďte, prosím.
VERONIKA6
04.10.10,04:32
Toto sme naozaj nečakali. Kúpili sme rohovú gaučovú súpravu, ktorá má dve časti. Menšia vošla bez problémov do nákladného výťahu, väčšiu časť v akýchkoľvek polohách nebolo možné dopraviť. Nemá niekto skúsenosti s takýmto prípadom. Chýba asi 5 cm, aby sa do výťahu zmestila. Uvažovali sme o rôznych riešeniach - čalunník, správca výťahu. Poraďte, prosím.
Mali sme taký problém aj my doma, vyniesli sme na 4. poschodie pekne po schodoch.:D
omegy
04.10.10,04:38
Lenže ani na schodisko ju nedostaneme kvôli úzkej uličke. V tom je ďalší problém. Teda len výťah.
bettylou
04.10.10,04:52
Žeriavom cez okno
margitach
04.10.10,04:56
Ak má ten nákladný výťah vnútorné dvere, tak tie by sa mohli dať odmontovať a spätne nasadiť.
omegy
04.10.10,05:00
Dvere výťahu boli odstránené - tam ešte potom chýba 5 cm. O žeriave sme sa informovali - absolútne nemožné z hľadiska finančného - vyšlo by to nenormálne draho.
Zvalik
04.10.10,05:03
Rozobrať sedačku?
omegy
04.10.10,05:07
Uvažovali sme nad tým, že by sme zavolali čalúnnika, nech sa na to pozrie. Neviem však, či bude ochotný rozobrať novú sedačku a následne ju dávať do pôvodného tvaru. Ešte sa chcem spýtať, nepozná niekto správu výťahov - pomohlo by možno aj uvoľnenie zadnej steny vo výťahu, neviem však, či je to možné z hľadiska bezpečnostného.
iriska
04.10.10,05:13
V obchode by nevymenili za menšiu?
omegy
04.10.10,05:14
Bola vyrobená na objednávku, čakali sme na ňu 10 týždňov. Asi to bude najkrajnejšie riešenie.
iriska
04.10.10,05:17
fuuu, tak predtým bolo treba odmerať výťah :(
omegy
04.10.10,05:20
Nikdy sa nám nestalo, žeby sme nevedeli nábytok do bytu dopraviť. Aj v tomto prípade sme si mysleli, že gaučová súprava bude mať tri časti, dve rovné a jednu rohovú. Teraz viem, že sme mali na to myslieť - to je ponaučenie do budúcna. Navyše nákladné výťahy majú nejakú normu, ale to sa pri výrobe nábytku nezohľadňuje zrejme.
Chobot
04.10.10,06:59
Nikdy sa nám nestalo, žeby sme nevedeli nábytok do bytu dopraviť. Aj v tomto prípade sme si mysleli, že gaučová súprava bude mať tri časti, dve rovné a jednu rohovú. Teraz viem, že sme mali na to myslieť - to je ponaučenie do budúcna. Navyše nákladné výťahy majú nejakú normu, ale to sa pri výrobe nábytku nezohľadňuje zrejme.

Normy áno, ale nie na rozmery. Veľkosť výťahu sa volí podľa toho, koľko dovolí šachta. A prečo by mal výrobca nábytku zohľadňovať veľkosť výťahu? Nie všetci nosia nábytok do domu výťahom. Najmä nie ten veľkorozmerný...;)

Zadnú stenu ti nikto nedovolí odmontovať.

A ako to, že po schodoch sa to nedá? Máte úzke schodisko?
omegy
04.10.10,07:18
Ulička ku schodisku je úzka, nedá sa vytočiť gaučovka tak, aby prešla dverami. Dnes sa majú prísť pozrieť zo špeditérskej firmy, možno majú nejaký spôsob, uvidíme. S tým výťahom to tak bude, keďže sme nemali predtým takú skúsenosť, nenapadlo nás odmerať rozmery výťahu a tiež to, že gaučová súprava bude nerozoberateľná. Teraz to už vieme.
rybanka71
04.10.10,07:43
Toto sme naozaj nečakali. Kúpili sme rohovú gaučovú súpravu, ktorá má dve časti. Menšia vošla bez problémov do nákladného výťahu, väčšiu časť v akýchkoľvek polohách nebolo možné dopraviť. Nemá niekto skúsenosti s takýmto prípadom. Chýba asi 5 cm, aby sa do výťahu zmestila. Uvažovali sme o rôznych riešeniach - čalunník, správca výťahu. Poraďte, prosím.
my sme mali tiež tento problém.Ked som ju predávala,prišli chlapi ,rozložili ju ako na spanie,a vošla sa do výťahu v pohode,druhú sedačku však museli vyniesť pekne ručne,len vybrali spodný diel,pri rozkladacej sedačke sa dal vybrať a bola lahšia.Inak sa asi nedá
mati111
04.10.10,07:59
nechcem moc rypat, ale kolko vazi ta gaucovka?
lebo na to nepotrebujete zeriav drahy, ale staci jednoducha kladka od susedov nad vami do 300 kg...
omegy
04.10.10,08:14
Môže mať tak 70 kíl, a neviete poradiť, kam sa obrátiť, resp. kto poskytuje takéto služby - kladkostroj a pod.
Peterkrk
04.10.10,09:59
70 kilovú sedačku vytiahnú cez balkón dvaja chlapi lanom aj bez kladky ...
omegy
04.10.10,10:12
To je síce pravda, len si to neviem predstavit, resp. ako zabezpečiť proti poškodeniu, aké laná, akí ľudia. No, kto to v živote nerobil, tak neviem, neviem.
Peterkrk
04.10.10,10:18
Na ktorom poschodí bývate ? Sedačku poriadne obaliť do starej deky, lano podľa výšky ...
Laco-monter
04.10.10,10:19
U nas sa smeju z istej narodnostnej menšiny,že keď prenášajú rebrík

cez les, tak musia vypíliť široku cestu takej šírky aký dlhý je rebrík ,lebo ho prenášajú naprieč .
omegy
04.10.10,10:25
Bývame na 10. poschodí. Cez balkóny to nepôjde, lebo balkónové dvere sú úzke. A keď aj gaučovku vytiahnem, nedám ju do bytu cez balkónové dvere. Cez okno to pôjde, lenže tam je riziko, aby sme niekomu nevybili okno - 10 poschodí je dosť.
Peterkrk
04.10.10,10:33
10 poschodí - to je ozaj riziko...
Päť centimetrov je málo, nedá sa niekde stlačiť molitán, aby sedačka vošla do výťahu ??
arizona
04.10.10,10:50
Ulička ku schodisku je úzka, nedá sa vytočiť gaučovka tak, aby prešla dverami. Dnes sa majú prísť pozrieť zo špeditérskej firmy, možno majú nejaký spôsob, uvidíme. S tým výťahom to tak bude, keďže sme nemali predtým takú skúsenosť, nenapadlo nás odmerať rozmery výťahu a tiež to, že gaučová súprava bude nerozoberateľná. Teraz to už vieme.
Ani na "stojato" by to nešlo?
omegy
04.10.10,10:53
Včera to naozaj nešlo (3 hodiny driny - resp. manipulácie s gaučovkou) - gaučovka má pevný spodok cca 270 cm. Dávali sme to do rôznych polôh - uhlopriečka, operadlom na zem, operadlom hore, no proste rôzne variácie. Stále to prečnievalo cez rám výťahových dverí - 5 cm.
plada
04.10.10,11:04
Mužov bratranec si dal robiť sedačku v Rakúsku, nastala podobná situácia, tak sedačku vzali do firmy, čalúnnik rozobral a nanovo po doručení v byte zložil. Alebo je problém so slovenskou firmou?
omegy
04.10.10,11:16
Rakúsko nie je Slovensko. Jediné, čo viem, nábytková firma (nebudem menovať) tento problém nevidí ako problém na vrátenie tovaru - to sme už zisťovali. Svojho čalúnnika nemá. Ináč ďakujem za dobrý nápad, resp. príklad, ako majú vyzerať služby zákazníkovi. Neviem, či nejaký iný čalúnnik by do toho šiel.
alaya1
04.10.10,11:42
vela zdaru.
plada
04.10.10,12:04
Tak vráť a kúp si druhú.
Ja som si chcela dať zaviesť tri služby, tel., internet a tv v jednom balíku, podpísala som zmluvu na dva roky, montéri prišli a vraj ako to, že mám v celom byte koberce, tak tie káble budú viesť po strope a opatria ich lištičkami. Zhrozila som sa, poslala som ich preč, u predajcu som podľa predavačov veľkú nádej nemala(vraj sa to robí tak, že káble schovajú pod lišty pri stenách na podlahe), no napriek tomu som napísala reklamáciu, medzitým za dva dni mi prišla faktúra, ktorú som mimochodom nezaplatila, potom upomienka, ďalšia faktúra, po dvoch mesiacoch mi uznali reklamáciu a zmluvu zrušili. Normálne mi padali kamene zo srdca.
omegy
04.10.10,12:20
Ďakujem Vám všetkým za úprimné rady a snahu pomôcť. Zatiaľ som tam, kde na začiatku.
Ice dive
04.10.10,12:37
no a ako ste tú sedačku dopravili domov? keď sa nezmestí do výťahu? lebo ak ste ju prepravovali nejakou dodávkou, tak obdobný princíp nakladania by mal fungovať aj pri schodisku/výťahu...
mati111
04.10.10,12:38
Tak kladka:
nakup v Baumaxe (cia ko sa to pise) zakladna kladka, nosnost do 500kg este lano ak byvate na 10 ako uvadzas na kazde poschodie pausalne 4m vysky tak aspon 2x min 80 az 100. kladku poriadne vysunut od susedov nad vami na dve lesenarske tyce, podoret zaistit a priviazat. Pri tahani mat mali vratok aby sa to menohlo zosupnut.
AK sa celeho toho bojite, tak oslovte dakych monterv na leseni kostola alebo inej vyssej veze a ono Vam to spravia za flasku ci miernu uplatu.
Je to jednoduchy problem ktory je lahko vyriesitelny.
omegy
04.10.10,12:55
Vo veľkej dodávke sa dala v pohode previezť. V bytovke sú predsa užšie priestory - úzka chodba ku schodisku a tiež užia výťahová kabínka, tam to nevytočíš.
omegy
04.10.10,12:57
Vyzerá to zložito, na to si fakt netrúfneme. Ale tá druhá možnosť ešte by stála za to, vyhľadať niekoho. Oproti zatepľujú blok, ale to je zložitejšie, robia to pomocou stavebnej plošinky na lanách.
bikam
04.10.10,14:40
mimotemyChcem sa spýtať - a kde máte sedačku teraz? Aspoň teda tú časť, ktorú neviete dostať dnu? Na schodisku, chodbe,...?
buchač
04.10.10,15:09
Ani na "stojato" by to nešlo?


Včera to naozaj nešlo (3 hodiny driny - resp. manipulácie s gaučovkou) - gaučovka má pevný spodok cca 270 cm. Dávali sme to do rôznych polôh - uhlopriečka, operadlom na zem, operadlom hore, no proste rôzne variácie. Stále to prečnievalo cez rám výťahových dverí - 5 cm.

Pekne na stojato ...ale nie do výťahu ...!!!!!!!!!!!!!!!!...čo s ním stále máš ...
Štyria maníci a jedu .

Pekne krásne ...:---

http://www.youtube.com/watch?v=aB9WCIbLTmc

Inakšie veci sa "nedali" manipulovať ...;)

To ste ešte s trezorom nemali tú česť . :rolleyes:
omegy
04.10.10,15:27
S tým Mullerom to je nápadité, ale veľmi nepomôže.
buchač
04.10.10,15:32
Neviem posúdiť , nevidel som .
Ale ako vravím , iné veci sme s kamošmi dali tam , kde miesto mali .
omegy
04.10.10,15:36
Druhá časť je o 10 poschodí nižšie uzamknutá. Ale predsa sa niečo podarilo. Našli sme čalúnnickú firmu, ktorá podobný problém riešila, resp. vyriešila, že jej doviezdli gaučovú súpravu, rozobrali ju, naložili do výťahu a potom v byte zmontovali. Takže svitá na lepšie časy, i keď to zase odľahčí peňaženku o niekoľko eur.
sito
04.10.10,16:03
Bola vyrobená na objednávku, čakali sme na ňu 10 týždňov. Asi to bude najkrajnejšie riešenie.

Takže, niekto z firmy bol v dome, byte a mal metre? Necíti sa za to zodpovedný? Problém je tých 270 cm. Na to nemyslel? V panelákoch bývajú plafóny, stropy, v takej výške. Plus šírka, výška a je problém. Len ten kus rozobrať, prípadne aspoň časť, aby sa dalo, či už do výťahu, alebo po schodoch, po schodoch.
omegy
05.10.10,11:35
Verili by ste, že na Slovensku je tento problém neriešiteľný. Žiadna firma nechce ísť do toho, či je to čalúnnik alebo sťahovanie pomocou kladkostroja. Neuveriteľné ... zatiaľ sme všade neúspešní, pokiaľ chceme túto gaučovku. Jediná možnosť je ešte ju vrátiť predajcovi do 8 dní, takže sen o našej vybranej a vysnívanej gaučovke sa rozplynie ako bublina pre 5 cm.
misomiso
05.10.10,11:37
Ze by to ti, co oproti zatepluju nevedeli dostat hore pomocou lezeckej techniky? Samozrejme asi by to nebolo celkom zadarmo.
omegy
05.10.10,11:44
To je veľká stavebná plošina, to by asi nešlo.
sito
05.10.10,12:14
Verili by ste, že na Slovensku je tento problém neriešiteľný. Žiadna firma nechce ísť do toho, či je to čalúnnik alebo sťahovanie pomocou kladkostroja. Neuveriteľné ... zatiaľ sme všade neúspešní, pokiaľ chceme túto gaučovku. Jediná možnosť je ešte ju vrátiť predajcovi do 8 dní, takže sen o našej vybranej a vysnívanej gaučovke sa rozplynie ako bublina pre 5 cm.

Tak im ju vráťte, keď majú majstrov Bulharov s bulharskými metrami. Za normálnych okolnosti by to mohli vedieť, čo robia, pre koho robia a kde to bude, dodané. Oni to merali.
Oliwa
05.10.10,12:48
Verili by ste, že na Slovensku je tento problém neriešiteľný. Žiadna firma nechce ísť do toho, či je to čalúnnik alebo sťahovanie pomocou kladkostroja. Neuveriteľné ... zatiaľ sme všade neúspešní, pokiaľ chceme túto gaučovku. Jediná možnosť je ešte ju vrátiť predajcovi do 8 dní, takže sen o našej vybranej a vysnívanej gaučovke sa rozplynie ako bublina pre 5 cm.
No neuveriteľné je, že si dáte na mieru vyrobiť rohovú sedačku, ktorá Vám nevlezie do baráku... Ak nevojde do výťahu, a ani cez balkónové dvere, ste si istí, že cez vchodové a interiérové dvere prejde?! :eek::confused:
Tiež máme veľkú rohovú sedačku /nie síce na zákazku, "len takú sériovo vyrobenú"/, ale prvé, čo sme merali, bola šírka a výška zárubne, resp. či sa s ňou v zádverí vytočíme... Samozrejme má 3 časti - kratšiu, dlhšiu /2,7m/ a rohovú.
V pohode ju dal do domu manžel s chlapíkom, ktorý ju priviezol z nábytku...
To ste si nepozreli katalóg alebo objednávku, keď ste ju podpisovali - ani nákres s rozmermi? Zrejme ste chceli mať niečo extra - tak aj máte... :(
Nehnevaj sa za moju úprimnosť, ale nie chýbajúcich 5 cm môže za nesplnenie Vášho sna, ale obyčajná ľudská hlúposť, možno malomeštiactvo či snaha byť výnimoční... Neverím, že sa dnes nedá vybrať z existujúcich /aj rohových/ sedacích súprav na trhu - ktoré si môžeš dopredu odmerať...
A rada?
Peniaze zrejme problém nebudú - veď nie je veľa rodín, ktoré si v dnešnej dobe môžu dovoliť zákazkovú výrobu - tak to vráťte výrobcovi s požiadavkou, nech Vám ju skráti - veď je z čoho... Tých "pár" eur Vás už predsa nezabije - vždy lepšie ako platiť žeriav, plošinu a zostane Ti sedačka na balkóne... - lebo balkónové dvere asi kvôli tomu meniť nebudete...:(

mimotemy PS: Myslela som si, že Pat a Mat sú vymyslené príbehy, ale zrejme nie... skúste si pozrieť nejaký diel - ako inšpiráciu na vyriešenie Vášho problému... ;)
day
05.10.10,12:59
ked nepomoze nic, v jednom diely Pat a Mat rozpilili nabytok :)
220870
05.10.10,14:38
Požičiam vám kladku aj lano.
omegy
05.10.10,15:51
Gaučová súprava je normálny sériový kus. Bola vystavená na predajni, takú istu - žiadne nadštandardné rozmery - sme si nechali vyrobiť. V pohode prejde všetkými dverami, problém bol výťah - kratšia kabína nákladného výťahu o 5 cm. Takže žiadna výroba na zákazku, a pod. Ale už sa niečo rysuje. Napíšem neskôr.
omegy
05.10.10,15:52
Veľmi pekne ďakujem za ochotu požičať kladku a lano, ešte nejakých ľudí by to chcelo.
omegy
05.10.10,17:05
Gaučovka je doma - na 10. poschodí. Existujú ešte ľudia, na ktorých sa človek môže spoľahnúť. Neznámi ľudia - ktorí Vás potešia. I keď plynie z toho všetkého ponaučenie - keď niečo väčšie kupujete, najprv si odmerajte priestory, cez ktoré to niečo väčšie budete prenášať a donášať do bytu. Srdečná vďaka firme ALP-in.eu, s.r.o. Košice.
buchač
05.10.10,17:14
Podľa firmy predpokladám , že v KE si nevedela dostať tú gaučovku do baráku ...
Ak áno , daj sídlisko ...
buchač
05.10.10,17:15
Požičiam vám kladku aj lano.

Mne len to lano bude stačiť po prečítaní všetkého ...alebo aspoň povraz daj ...
Po 10 minútach si vezmeš sám ...;)
sito
05.10.10,17:17
Chcelo by sa chvíľu na ňu pozerať a s úctou si potom na ňu sadnúť. Zaslúži si. :) :D:D:D ;)

Neskôr budeš na to spomínať, čo všetko skúšalo, aby sa tam dostala. Až doslúži, už budete vedieť, ako na to!!! A JE TO!!! ;)
misomiso
05.10.10,17:28
Gaučovka je doma - na 10. poschodí. Existujú ešte ľudia, na ktorých sa človek môže spoľahnúť. Neznámi ľudia - ktorí Vás potešia. I keď plynie z toho všetkého ponaučenie - keď niečo väčšie kupujete, najprv si odmerajte priestory, cez ktoré to niečo väčšie budete prenášať a donášať do bytu. Srdečná vďaka firme ALP-in.eu, s.r.o. Košice.

A nejake fotky, ako to vytahujete vrtulnikom na 10. poschodie si nezrobila?
arizona
05.10.10,17:39
Gaučovka je doma - na 10. poschodí. Existujú ešte ľudia, na ktorých sa človek môže spoľahnúť. Neznámi ľudia - ktorí Vás potešia. I keď plynie z toho všetkého ponaučenie - keď niečo väčšie kupujete, najprv si odmerajte priestory, cez ktoré to niečo väčšie budete prenášať a donášať do bytu. Srdečná vďaka firme ALP-in.eu, s.r.o. Košice.
A ako sa im to podarilo,ako to tam dostali?:confused:
omegy
05.10.10,17:56
Ďakujem za príspevky. Už sa mi ľahšie dýcha. Vrtuľník nebol, foto nemám. Pomohli horolezecké laná, vhodné okná na balkóne, vhodné priestory v byte. Riešenie sa našlo a som nesmierne rada, že to bolo zrealizované v priebehu jednej hodiny. Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer :-)))) S úctou si na ňu sadnem, ešte s väčšou úctou spomínam na ľudí, ktorí mi pomohli.
durisovad
05.10.10,19:17
A co ak sa budes potrebovat prestahovat niekde inde?
buchač
05.10.10,19:26
Radšej nestraš ........................
durisovad
05.10.10,19:34
Ja nestrasim, len z vlastnej skusenosti viem, ze sme sa stahovali tri razy, pokial sme sa uhniezdili tu. Odtialto sa budeme stahovat uz len na cintorin.
omegy
06.10.10,03:42
Sťahovanie nehrozí. Takže to neriešim a som spokojná, ako to je. Keby náhodou o pár rokov by došlo k sťahovaniu, tak to už ju dám skrátiť aj u čalúnnika, to mi už nebude tak ľúto, alebo kúpim novú. Ale zatiaľ to fakt neriešim.
plada
06.10.10,05:05
gratulujem.
omegy
06.10.10,05:08
Srdečná vďaka.