4d4m
04.10.10,08:08
Zdravím!!

na internáte mám problém s tým že ked dám PC uspať tak po zobudení mi stále vyhodí conflict IP a neide mi internet, jediné čo mi pomáha je buď reštart PC alebo vytiahnuť a znova zasunúť sieťový kábel... neexistuje nejaký jednoduchý príkaz do príkazového riadku ktorý by reštartoval sieť????

DIK za odpoveď...
misoft
04.10.10,06:36
Pri uspaní PC zostávajú všetky zadané IP adresy nastavené. Tvoj problém je v tom, že správca siete používa dynamické IP adresy. Pri uspaní sa odpojíš od siete a IP adresa je voľná a pridelená inému PC. Po prebudení je však u Teba nastavená IP adresa už obsadená a preto je konflikt. Nie je možné používať dvoma PC naraz jednu IP.
Tým, že sa káblom odpojíš a znova pripojíš, PC (asi máš nastavené automatické nastavenie IP adresy) zisťuje prvú voľnú IP adresu a pripojí sa.
Sieť sa NEDÁ reštartovať, reštartovať sa dá jedine server, prideľujúci IP adresy, ale to ty nemôžeš (jedine správca siete).
Zostáva ti jedine pred uspaním PC sa odpojiť od siete (PTM klik na ikonu Sieťového pripojenia a Vypnúť => všetko sa vynuluje) a potom sa znova pripojiť po prebudení PC.
Fero11
04.10.10,10:30
Ak mas linux, tak /etc/init.d/networking restart (resp. podla path)
Ak mas win. tak (nastav si v moznostach siete aby si mal v icon tray ikonku siete) kliknes na ikonku siete v icon tray, vyberes kartu podpora a das opravit (to by mohlo zabrat)
misoft
04.10.10,15:03
Tiež riešenie ;).
Že ma to nenapadlo :(
Fero11
04.10.10,17:36
cloveka skor napadnu zlozitejsie veci ako jednoduchsie :)
Ale administrator by mal na servery skorej nastavit staticke IP a zviazat s MAC a DHCP nechat zapnuty