Monika36
04.10.10,09:02
Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.:o
Tweety
04.10.10,07:03
Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.:o
Môže dostať DB, ak výška jeho odmeny splňa požiadavky §33 Zákona o dani z príjmu.
rodina1
04.10.10,07:04
Ešte doplním: Ak už inde nepožiadal o daňový bonus (iného zamestnávateľa)
Tweety
04.10.10,07:11
Ešte doplním: Ak už inde nepožiadal o daňový bonus (iného zamestnávateľa)
Ešte doplním, alebo ak ho už nepoberá manželka.
veronikasad
04.10.10,07:11
Chcem sa spýtať, či dohodárovi patrí nárok na daňový bonus. Lúskala som zákon o dani z príjmu, podľa toho si myslím, že asi áno. No nie som si istá, zostala som v pomykove a nechcem urobiť chybu. Môže mi níekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem.:o
ano, ak výška príjmu dosahuje aspoň polovicu minimálnej mzdy a splňa ostatné podmienky.
Monika36
04.10.10,07:23
No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená....:cool: A moc-moc ďakujem.
Tweety
04.10.10,07:25
No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená....:cool: A moc-moc ďakujem.
Tým, že nárok na DB uplatní podpísaním vo Vyhlásení ,nič iné nezisťuješ. Za správnosť zodpovedá zamestnanec. Samozrejme musí doloži RL, alebo potvrdenie o návšteve školy( u detí starších ako 16. rokov.
veronikasad
04.10.10,07:51
No, polovicu min. mzdy spĺňa, ide o to , že dohodári začali pracovať v septembri, sú samoplatitelia, jeden je evidovaný na úrade práce, takže tam je limit odmeny, aby ho nevyradili z evidencie. Takže musíme preveriť najprv, či bonus nepoberá manželka, je na to aj nejaké potvrdenie, myslím, že od zamestnávateľa, teda, či ho manželka poberá alebo nepoberá. Nárok na DB by si mal dohodár napísať aj vo Vyhlásení o dani z príjmu.....ak trepem, tak ma , prosím, opravte, lebo som zostala úplne zmagorená....:cool: A moc-moc ďakujem.
u dohodára evidovaného na UP nárok na DB nevznikne, lebo nemôže zarobiť 1/2 min.mzdy