magnezko
04.10.10,10:19
Dobry den,
poprosila by som o radu. So susedom mam uz niekolko rokov sudny spor ohladom hranici pozemkov. Nakolko to este bude zrejme na dlho, tak som sa rozhodla pozemok radsej predat. Ako sa potupuje v takomto pripade? Mozem pozemok predat s tym, ze kupujuci bude oboznameny so stavom pozemku a tym padom sudny spor zanika? Dakujem za radu.
jankakle
04.10.10,08:28
no tazko ti odpovedat, neuviedla si o aky problem ide
magnezko
04.10.10,08:39
Problem bol v tom ze ja som chcela stavat RD a susedovi sa to nepacilo, tak si hladal nejaky dovod ako tomu zabranit a nasiel si. Plot je postaveny nakrivo a ja mam kusok jeho pozemku a on kusok mojho a dohoda s nim nemozna. On to dal na sud ze je nejasna hranica pozemkov a tym padom sa mi pozastavilo stavebne konanie a je to tak uz par rokov a sudy sa len natahuju. Ten pozemok by som predala len ako na zahradu.
ewita888
04.10.10,08:42
a komu ho chceš predať? susedovi? nie je mi to jasné..
JAJA11
04.10.10,08:43
Problem bol v tom ze ja som chcela stavat RD a susedovi sa to nepacilo, tak si hladal nejaky dovod ako tomu zabranit a nasiel si. Plot je postaveny nakrivo a ja mam kusok jeho pozemku a on kusok mojho a dohoda s nim nemozna. On to dal na sud ze je nejasna hranica pozemkov a tym padom sa mi pozastavilo stavebne konanie a je to tak uz par rokov a sudy sa len natahuju. Ten pozemok by som predala len ako na zahradu.

A kto podal žalobu? Sused? A čo napadol? V čom je spor? Nebolo rozumnejšie dať si to zamerať a upresniť hranicu a prerobiť plot? :o
magnezko
04.10.10,08:45
Predala by som ho bratovi, lebo on ma hned vedla dom. Pouzival by ho len na zahradu.
magnezko
04.10.10,08:48
Zalobu podal sused, spochybnil tu hranicu pozemkov, bol prizvany geodet a aj to spochybnil, dohoda so susedom neni mozna, uz aj to som skusala, aj mimosudnu dohodu, ale nikam som sa nepohla.
JAJA11
04.10.10,08:56
Zalobu podal sused, spochybnil tu hranicu pozemkov, bol prizvany geodet a aj to spochybnil, dohoda so susedom neni mozna, uz aj to som skusala, aj mimosudnu dohodu, ale nikam som sa nepohla.

Ako mohol spochybniť geodéta. Ten má predsa povolenie vymeriavať pozemky a nik nemá právo meniť jeho rozhodnutie, jedine iný geodét, ak by dokázal, že ten prvý spravil chybu. :o
No ja by som osobne tam nestavala, nakoľko mať hneď problémy so susedom - to je utrpenie na celý život :o
ewita888
04.10.10,08:56
bratovi? to mu chceš dohodiť opletačky, aké máš ty?
magnezko
04.10.10,09:02
Praveze to neviem, ze ked to predam, ci spor pokracuje s novym majitelom, alebo ci konci.
jankakle
06.12.10,10:56
Jednoznacne to daj na sud ty, ziadaj urcenie hranice pozemku (pravnik ti to presne spise), prizvi si geodeta, nech to vymeria a zakresli do geometrickeho planu, sud je povinny rozhodnut a urcit hranice pozemku. Najlepsie ak dolozis pisomne vsetku predchadzajucu korespondenciu medzi tebou a susedom, najma snahu o dohodu a mimosudne riesenie. Ak sud nekona, mozes sa stazovat za prietahy. Ak si vlastnikom pozemku ako zahrady, odporucila by som ti to dat na sud, potom pozemok previest na stavebny a tak ho predat, urcite ta ten sud nebude stat tolko, ako bude rozdiel ceny medzi stavebnym pozemkom a zahradou.