Matúšik
04.10.10,10:27
Ahojte. Založili sme O.Z. ešte koncom minulého roku a v tomto by sme sa už chceli zaregistrovať, aby sme mohli poberať 2% z dane. IČO už máme pridelené. Chcem otvoriť pre O.Z účet v banke, tam ale potrebujem zápisnicu o tom, že naozaj môžem konať v mene nášho O.Z. Viete mi niekto povedať čo všetko má takáto zápisnica obsahovať? Musí byť notársky overená? Príp. by som privítal nejaký vzor zápisnice ak by sa náhodou u niekoho našiel.
A otázka č. 2: Ak už bude mať O.Z. aj IČO aj účet aj DIČ treba nám ešte niečo k tomu aby sme sa mohli registrovať k poberaniu 2% z dane? :)
hanelie
04.10.10,09:17
pre registráciu pozri tu: http://www.rozhodni.sk/index.php?postup_pri_registracii_do_zoznamu_prijim atelov/sl/61


Chcem otvoriť pre O.Z účet v banke, tam ale potrebujem zápisnicu o tom, že naozaj môžem konať v mene nášho O.Z. Viete mi niekto povedať čo všetko má takáto zápisnica obsahovať? Musí byť notársky overená? Príp. by som privítal nejaký vzor zápisnice ak by sa náhodou u niekoho našiel.
k stanovám sa prikladá zakladahúca listina, ktorá obsahuje menný zoznam členov spolu s funkciou, ktorú zastupuje - zvyčajne koná za o.z. štatutár - predseda, alebo členskou schôdzou poverení členovia, túto listinu nebolo treba overovať notárom
a_je_to
05.10.10,11:43
Trošku si to dovolím skorigovať .... O.Z zakladajú najmenej traja zakladajúci členovia ... viacmenej samozvaní. Po zaregistrovaní musia zvolať prvú členskú schôdzu a podľa demokratických zásad v zmysle schválených stanov O.Z zvoliť orgány a funkcionárov O.Z. Z tohto rokovania O.Z sa vyhotoví zápisnica a v uznesení bude, koho schôdza schválila do akej funkcie. Títo potom vystupujú v mene O.Z aj pri vybavovaní bežného účtu. Banka bude veľmi dôsledne požadovať všetko, čo je v stanovách, aj v prvej zápisnici. Ak je tam, že ... za O.Z podpisujú dvaja, tak sa neuspokojí s jedným podpisom ... a pod. Ešte ... na založenie O.Z stačia najmenej traja zakladajúci členovia, ale na existenciu musí mať O.Z aspoň 5 riadnych členov. A na obsadenie orgánov podľa stanov musí mať aspoň toľko členov, aby obsadili všetky riadne orgány podľa stanov. Zápisnica nemusí byť úradne overená, ak to bude originál a príde s ňou štatutár O.Z. Zápisnica ... program, priebeh jednania bodov, voľby, uznesenie, dátum, podpisy predsedu a tajomníka, pečiatku, prílohu prezenčky účastníkov. Vzor zápisnice by sa ešte možno našiel ... ale iba na súkromný mail, nie na vystavenie.
Čo je potrebné na registráciu u notára nájdeš v § 50, ods. 7, ZoDP ... ale odporúčam preštudovať celý § 50 ZoDP.
Majka5555
18.01.18,17:36
Dobrý deň, mohla by som Vas poprosit o zaslanie vzoru zápisnice?
mail: kajanova.maria5@gmail.com