M o n č a
04.10.10,11:27
Prajem dobrý deň,
prosím Vás o radu ohľadom krátenia stravného počas zahraničnej služ. cesty.
Zamestnávateľ vysiela 2 zamestnancov do školy "ČR" na dobu 2 roky. V každom mesiaci 1 týždeň. Neviem, či som správne pochopila zákon o cest. náhradách §5 odst. 5 (So zamestnancom, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno v pracovnej zmluve alebo v dohode o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru dohodnúť odchylne od tohto zákona podmienky na poskytovanie stravného, ako aj nižšie sumy stravného, najviac však o 25 % z ustanovenej sumy stravného; suma stravného sa zaokrúhli na
najbližší eurocent nahor.), ale je možné podľa tohto krátiť stravné? Pravdaže, so zamestnancom spísať dohodu....Napr. od 600,-Kč odrátať tých 25% (150,-Kč) a vreckové dať minimum 5% (22,50 Kč).
Nerada by som porušila zákon, alebo ukrátila zamestnanca o to čo mu prináleží!!! Dopredu ďakujem.
M o n č a
04.10.10,10:53
Prosím, poradte mi niekto.....ak máte nejaké skúsenosti z krátením stravného prosím napíšte....vďaka!
betka
04.10.10,21:16
Chytám sa slovíčok:
1.Za-vateľ vysiela zamestnanca do školy.
2. Zmena pracoviska.

Osobne sa treba pozrieť hlavne na:

19/2/c) výdavky (náklady) na pracovné a sociálne podmienky a starostlivosť o zdravie vynaložené na

1. bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci a hygienické vybavenie pracovísk,
2. starostlivosť o zdravie zamestnancov v rozsahu ustanovenom osobitnými predpismi a na vlastné zdravotnícke zariadenia, 86)
3. vzdelávanie a rekvalifikáciu zamestnancov, vlastné vzdelávacie zariadenia,
4. výchovu a vzdelávanie žiakov v stredných odborných školách a žiakov v odborných učilištiach, s ktorými má zamestnávateľ uzavretú pracovnú zmluvu podľa osobitného predpisu 15a) na finančné zabezpečenie žiakov a hmotné zabezpečenie žiakov, 86aa) na činnosť stredísk praktického vyučovania nad rámec poskytnutých normatívnych finančných prostriedkov 86ab) a na prevádzku strednej odbornej školy nad rámec poskytnutých normatívnych finančných prostriedkov 86ab)
5. príspevky na stravovanie zamestnancov poskytované za podmienok ustanovených osobitným predpisom, 86a)
6. mzdové a ostatné pracovnoprávne nároky zamestnancov v rozsahu ustanovenom pracovnoprávnymi predpismi, 17)

Zo zadanie to nie je jasné "do školy", chápem to vo viacerých súvislostiach a veľmi obtiažne