aximalka
04.10.10,15:26
Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit?

predavajuci : som ja /ako sukromna osoba nepodnikam/
kupujuci: firma v Ceskej republike
kedze ja nemam otvorenu zivnost a pracujem na hlavny pracovny pomer nemozem fakturovat, takze sme uzatvorili kupno-predajnu zmluvu /dnom 19.8.2010/
predmet predaja: tlaciarensky stroj /je v mojom sukromnom vlastnictve/
prepravu do Ciech som zabezpecovala na moje naklady - spedicna firma /datumom faktury:19.8.2010/
suma : bez dph /v zmluve/

t.j. co s dph??
co s danou z prijmu??

ake povinnosti pre mna vyplyvaju z tohto obchodu voci DU?

dakujem velmi pekne
veronikasad
04.10.10,13:52
Pochádza tlačiarenský stgroj z podnikania, ktoré skončila v období kratšom ako 5 rokov ?
aximalka
04.10.10,14:43
tlaciarensky stroj nebol nikdy zaradeny v podnikani
KEJKA
04.10.10,17:36
tak sa s DPH nezaoberaj.
Zita5
04.10.10,18:08
Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit?

predavajuci : som ja /ako sukromna osoba nepodnikam/
kupujuci: firma v Ceskej republike
kedze ja nemam otvorenu zivnost a pracujem na hlavny pracovny pomer nemozem fakturovat, takze sme uzatvorili kupno-predajnu zmluvu /dnom 19.8.2010/
predmet predaja: tlaciarensky stroj /je v mojom sukromnom vlastnictve/
prepravu do Ciech som zabezpecovala na moje naklady - spedicna firma /datumom faktury:19.8.2010/
suma : bez dph /v zmluve/

t.j. co s dph??
co s danou z prijmu??

ake povinnosti pre mna vyplyvaju z tohto obchodu voci DU?

dakujem velmi pekne

Ako a kedy ste nadobudli tlačiarenský stroj do vlastníctva ?Využívali ste ho na podnikanie i napriek tomu , že nebol zaradený ako obchodný majetok v podnikaní ?
betka
04.10.10,18:19
Aximalka. Ja jednoducho neviem, som rypák.

Načo by mne ako občanovi SR bol tlačiarenský stroj. Toť mi je proti vôli.
Neviem si predstaviť, že by som povedala mojim chlapom, chlapci vložila som PP do tlačiarenskeho stroja, za účelom dočasného uloženia našich peniažkov.

Ak dôjde k lámaniu chleba, verte, že budú otázky? prečo, za akým účelom, od koho, zámer, ..... ;)
aximalka
05.10.10,07:11
bol obstarany zo sukromnych penazi a pouzivani v podnikani cca v rokoch 1995-2000, potom bol uz nefunkcny a stal len v dielni, lebo sa ho nepodarilo predat, az teda do augusta tohto roka..

bola to chyba starej uctovnicky, ze ho nezaradila do majetku firmy.. ale sa na nom vyrabalo, takze strata je aj tak na nasej strane, kedze prijmy boli zdanene a naklady neboli uplatnene..

takze povinnost dph sa na mna ako na sukromnu osobu nestahuje /z predaja/
a dan z prijmu - podam typ B do marca ako sukromna osoba a zdanim prijem z predaja

odsuhlasite mi to takto?
alebo este nejaky zakon prehliadam?
dakujem za vsetky reakcie
ewita888
05.10.10,07:23
nemusíš podávať ani DP
KEJKA
05.10.10,07:24
to už je dávno vyriešené - teda viac ako 5 rokov si ho nevyužívala, je to ako hociktorá hnuteľná vec. Príjem z predaja hnuteľných vecí sa nezdaňuje, tobôž, ked si výdavky na jeho obstaranie nikdy neuplatnila.
pozn.
podľa mňa netreba všetko rozrypávať do podrobností, otázka bola zadaná jednoznačne, a že my nevidíme "pod pokrievku", nie je podstatné. Otázka sa týkala súkromného majetku a ako sa ukázalo tak zadávateľka si bola naozaj vedomá, o čom píše..........
Zita5
05.10.10,07:31
to už je dávno vyriešené - teda viac ako 5 rokov si ho nevyužívala, je to ako hociktorá hnuteľná vec. Príjem z predaja hnuteľných vecí sa nezdaňuje, tobôž, ked si výdavky na jeho obstaranie nikdy neuplatnila.
pozn.
podľa mňa netreba všetko rozrypávať do podrobností, otázka bola zadaná jednoznačne, a že my nevidíme "pod pokrievku", nie je podstatné. Otázka sa týkala súkromného majetku a ako sa ukázalo tak zadávateľka si bola naozaj vedomá, o čom píše..........

S vyššie uvedným a označeným nesúhlasím .Nebudem zdôvodňovať prečo , lebo väčšina z nás pozná dôvod .
aximalka
05.10.10,07:39
dakujem