marrta
04.10.10,16:48
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký konkrétny predpis, ktorý upravuje prítomnosť cudzej osoby, ktorá nie je pedagogickým zamestnacom školy, na hodine v strednej škole. Ide o také prípady, keď napr. vyučujúca NBV chce spestriť vyučovaciu hodinu o misiách a pozve preto misionára.
Je nejaký rozdiel v tom, keď vedie hodinu vyučujúca a keď vedie hodinu pozvaná osoba (napr. formou prezentácie)? Je možné takúto hodinu považovať za školskú akciu?
Ďakujem za odpoveď.
pe.pe
04.10.10,15:31
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký konkrétny predpis, ktorý upravuje prítomnosť cudzej osoby, ktorá nie je pedagogickým zamestnacom školy, na hodine v strednej škole. Ide o také prípady, keď napr. vyučujúca NBV chce spestriť vyučovaciu hodinu o misiách a pozve preto misionára.
Je nejaký rozdiel v tom, keď vedie hodinu vyučujúca a keď vedie hodinu pozvaná osoba (napr. formou prezentácie)? Je možné takúto hodinu považovať za školskú akciu?
Ďakujem za odpoveď.

Takúto hodinu možno považovať za riadnu hodinu. Ak je tam vyučujúci, žiaden problém. Dokonca je žiadúce, ak je to možné, občas prizvať niekoho z praxe, punc čistej teórie, ktorú poskytujeme sa stratí a decká vidia zmysel konkrétneho predmetu. Ja som za všetkými 10-mi, ak sa mi niečo také pritrafí.
marrta
04.10.10,15:38
Nie je teda nutné žiadať o povolenie prítomnosti takejto osoby na hodine? Je možné priviesť si svojho hosťa bez vedomia nadriadeného?
Ďakujem za odpoveď.
pe.pe
04.10.10,15:46
Nie je teda nutné žiadať o povolenie prítomnosti takejto osoby na hodine? Je možné priviesť si svojho hosťa bez vedomia nadriadeného?
Ďakujem za odpoveď.

Ale tak to zas nie :) určite to treba oznámiť. Ale nazvať to "povolením" sa mi zdá silné. Nadriadený by sa mal potešiť.

...ale ja vychádzam z toho, čo poznám na svojej škole. A moji nadriadení sa tešia. O povolenie som žiadal jediný krát, keď si prednášajúca chcela doviesť kanisterapeutického psa :)