halali
04.10.10,16:51
Ahojte poraďáci
potrebovala by som poradiť dnes sa mi podarilo zlomiť predný zub - hryzák. Najhoršie na tom je že skoro až pri ďasne :(. Zajtra sa chystám k zubárovi, preto som sa chcela opýtať či náhodu neviete čo ma čaká, či to bude trvať dlhšie alebo sa dá urobiť nejaká náhradka. Ďakujem
legolas
05.10.10,10:15
Ahojte poraďáci
potrebovala by som poradiť dnes sa mi podarilo zlomiť predný zub - hryzák. Najhoršie na tom je že skoro až pri ďasne :(. Zajtra sa chystám k zubárovi, preto som sa chcela opýtať či náhodu neviete čo ma čaká, či to bude trvať dlhšie alebo sa dá urobiť nejaká náhradka. Ďakujem

... urobí snímok zuba, potom ak máš koreň zdravý, vyvrtá ti do zuba dieru, dá ti tam na niekoľko dni vložku a potom ak ťa zub nebude bolieť tak ti tam dá titanový hrot a na ten ti nasadí podľa farby tvojich zubov umelý zub.., je na tebe aký.., či porcelán, poloporcelán, alebo zlatý..., trvá to asi 10 dní.., podľa objednania...:)
mamka Danka
06.10.10,08:27
Susedovie dcéra si odlomila kus trvalého predného zubu a zubárka im vynadala, že nemali čakať do druhého dňa, ale mali hneď utekať na pohotovosť. Do dvoch hodín sa dá vraj hneď zalepiť, že to ani nebude poznať.
Ingrid Ondruskova
06.02.15,18:07
mne sa zlomil predný zub asi pred hodinou, som z toho hotová, potrebovala by som poradiť čo má čaká /nemám v puse ani jeden umelý zub/ nie to ešte predný!!!
Zlomený je vodorovne, čiže ostal len koreň....budú mi ho /ten koreň/ trhať? aké sú možnostu? ako dlho to trvá a čo to stojí? Trpím jak hovado, lebo sa rada a často smejem, takže zatiaľ koniec!!!! Prosím poraďte....
lujza.j
06.02.15,18:13
neviem čo ťa čaká:(ale silno s tebou súcitím...rovnaku paniku mám....mám vrtanú-blombovanú jednotku.....rožtek zubu drží na hrúbke zubu.....do ničoho nekúšem....ak by sa mi to odvalilo....budem na tom rovnako ako ty.....lebo už sa to opraviť nedá....hrúbka zubu to neudrží.......čo dalej netuším.....iba asi korunku ....implantát neriešim....mám obavu...čo ak to kosť neprijme....
buchač
06.02.15,18:17
Možností je viacero...do tých nejdem, to Ti povie zubár.

Manželka bola v pondelok u zubníka....už asi po 5x s jedným a tým istým zubom. Zo začiatku plomba...následné reopravy grátis.
Teraz sa realizoval v činnosti - vyberal nerv, robil RTG, vložka, otlačok...doteraz okolo 150 €....kua a kde je ešte korunka ???
Ingrid Ondruskova
06.02.15,18:18
Luji ďakujem po podporu, takže sú len 2 možnosti?: korunka alebo implantát??
lujza.j
06.02.15,18:23
buchi zubár ti poradí...asi ako mne..okolo iného zubu-stoličky....inú možnosť mi ani neponúkla...iba implantát....asi najlepšie sa opýtať laboranta...v niektorých prípadoch ako napr.pri jednotkách nejde o lóve...ale hlavne rýchlo mať zub-y v hube...
Ingrid Ondruskova
06.02.15,18:31
šak to-to
Ingrid Ondruskova
06.02.15,18:48
eeeej bisťu, veru je to dobrý biznis!!!
lujza.j
06.02.15,18:52
zuby ...sú parádny biznis....skús rozhodiť siete na dobrého laboranta....
kopretinka
06.02.15,19:38
prečítaj si úplne prvú odpoveď
lujza.j
06.02.15,19:42
na pohotovosti:D
kopretinka
06.02.15,19:50
smej sa tej zubárke,ktorá to povedala
Anika61
06.02.15,20:43
Lujza.j dobre vravis...dobry laborant,este lepsie,keby ho poznala,vie urobit divy aj za polovicu ako zubar
Ingrid Ondruskova
06.02.15,20:47
Uf tak na toto ste ma dostali! To akože laborant by mi mohol robiť aj tie oné nepríjemné úkony?? Napr. trhanie pôvodného koreňa ? Ako ste to dievčatá mysleli?
buchač
06.02.15,20:53
Chlapec odpovie, ak môže...

Laborant nemá nárok na takéto zákroky.
Laborant len vyrobí korunku, protézu, mostík, implantát podľa odtlačku zubárom vyhotoveným....

Capisci ?
Anika61
06.02.15,20:56
Trhanie korena nie, ale vie co a ako by bolo najjednoduchsie a najrychlejsie,ci korunka...sestre nedavno tiez robila,lekarka/ale znama,za tyzden ho mala hotovy-aby jej nemusela obrusovat vedlajsi zub,upevnila to len niecim''o ten zub/neviem to presnejsie,musela by som sa opytat:-) /
lujza.j
06.02.15,20:57
ja sa chystám k laborantke ukázať čo by mi vedela vykúzliť....miesto implantátu.....jedna vec je zubár....ale finálnu robotu robí laborant....treba pokukať po známych aké majú zuby-náhrady....ak sa páčia nejako sa dostať k ich laborantom....
Ingrid Ondruskova
06.02.15,21:15
ahaaa...takto ste to mysleli! už som stihla počas večera kontaktovať jednu starú známu /spomenula som si, že riešila pred 2 rokmi predný zub/ už ma trochu zasvätila, najviac ma pobavila tá cena...cca 250,-EUR, no fasa!!!
Anika61
06.02.15,21:16
Lui-ty sa mas,ja musim poobzerat komplet cely chrup:-) :-) :-) po vcerajsku uz mam az 1 vlastny zub...rolak nosim az po usi vytiahnuty...este,ze znama laborantka aj odtlacky urobi:-) :-)
Ingrid Ondruskova
06.02.15,21:18
Anika---veľmi pekne prosím, môžeš sa spýtať...práveže najviac mi vadí to obrusovanie vedľajšieho zubu! ktorý je úplne zdravý! s pribúdajúcim vekom si ceníme každý jeden zub!! aj keď muž sa mi smeje, že najlepšie nám bude keď si budeme odkladať zuby do pohára!!
Anika61
06.02.15,21:28
Nasla som aj toto...http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/26392-co-by-ste-mali-vediet-o-zuboch/
Mozem sa zajtra opytat,dnes je neskoro aby som sestre volala:-)
Ingrid Ondruskova
07.02.15,10:43
Anika...samozrejme, veď mi nejde o život, ak to ale zistíš budem veľmi povďačná...
maja
07.02.15,15:39
mne sa zlomil zub pred cca mesiacom, najprv odstranili nerv, potom nasadili kompozitny cap do korena, na to sa dala korunka, alebo moze zubar zub aj domodelovat ak sa da.. .