alpland
15.11.05,13:04
Zdravím poradaci.Moja znama vypracuvava prevadkove poriadky a podnik.zamery.Niektori zaujemcovia nie su z okolia kde ona podnika a posiela vypracovane materialy e-mailom.Zakaznik uhradza platbu vopred na jej podnik.ucet.je jej povinnostou vyhotovit fakturu a zaslat ju klientovi?Platby neprichadzaju na ucet hned az po niekolkych dnoch.-Vdaka
Janca
15.11.05,12:17
Zakaznik na zaklade coho uhradza platbu vopred ? Predpokladam, ze posiela zakaznikovi zalohovu fakturu. Ak nie, neviem, ci ja osobne by som niekomu len tak dopredu poslala nejake peniaze. To je ale od veci.
Ked pride uhrada nastava zdanitelne plnenie a podnikatelka je povinna na prijatu uhradu vystavit danovy doklad (v prípade, ze je to uhrada zal. faktury, tak vystavi vyuctovaciu fakturu). Zatial tolko
renča1
16.11.05,06:00
Zakaznik na zaklade coho uhradza platbu vopred ? Predpokladam, ze posiela zakaznikovi zalohovu fakturu. Ak nie, neviem, ci ja osobne by som niekomu len tak dopredu poslala nejake peniaze. To je ale od veci.
Ked pride uhrada nastava zdanitelne plnenie a podnikatelka je povinna na prijatu uhradu vystavit danovy doklad (v prípade, ze je to uhrada zal. faktury, tak vystavi vyuctovaciu fakturu). Zatial tolkoNie je povinnosť vystavovať zál.faktúru. A ak zákazníci sú závislé osoby - nepodnik.osoby, nie je povinná vystavovať pre nich ani faktúry. Pokiaľ ide o zákazníka, ktorý je podnik.osoba , v tom prípade musí dostať ostrú faktúru a ak je ešte aj platcom DPH jedna aj druhá strana tak sa bude pokračovať podľa zákona o DPH a postupov účtovania. Pre zákazníka bude slúžiť doklad o úhrade príkaz na úhradu.