maturantka
04.10.10,18:15
Používam úspešne FB asi 3 mesiace. V sobotu som sa však už nemohla prihlásiť, žiada to odo mňa toto:

Choose a verification method

Pred pokračovaním potrebujeme, aby ste uviedli svoje telefónne číslo. Táto bezpečnostná kontrola pomáha udržať komunitu Facebooku zloženú zo skutočných ľudí, ktorí sa spájajú a zdieľajú pomocou svojej skutočnej identity.

Prijímať SMS správy (https://ssl.facebook.com/roadblock/index.php?achal=7)






Prečo sa mi toto zobrazuje? (https://ssl.facebook.com/help/?faq=18257)

Tak som teda po dlhšom váhaní zadala aj telefón, ale žiadna potvrdzujúca SMS ani kód mi neprišli. Stále sa mi nedá prihlásiť. Stalo sa vám už niečo také? Na FB nerobím nič nekorektné, písala som aj maily na Centrum pomoci, avšak bezvýsledne. Nikomu z mojich známych sa nič podobné nestalo, neviem, kde je chyba. Vedel by mi niekto poradiť? Veľmi by som sa potrebovala dostať na svoj účet, mám tam dôležité odkazy a keďže druhá strana netuší, že mám problémy, očakávajú márne moju odpoveď. Ďakujem prekne.
KoxXxo
04.10.10,16:25
Veľmi dôležité odkazy máš na Facebooku? Mali by ste prejsť na Pokec..
rickman
04.10.10,16:31
FB sa mi zdal práve taký osobnejší, s Pokecom nemám, žiaľ, dobrú skúsenosť.

Myslim si, ze to bolo myslene zo zartu, ze aj jedno aj druhe je "velmi dolezite". :)

Inak zadala si dobre cislo?
arizona
04.10.10,16:34
Robí Ti to aj napriamo,alebo aj cez link,ktorý ti príde do mail.schránky?
maturantka
04.10.10,16:42
Nickman, prepáč, asi mi to už nedochádza, opustil ma všetok zmysel pre humor. Číslo zadávam v tvare +421902XXXXXX. A nič..... :ˇ(((
arizona
04.10.10,16:50
Arizona, žiaľ, neviem presne, na čo mieriš. Do mailovej schránky mi chodia správy, kto a čo píše na môj účet, ale ja sa na účet nemôžem prihlásiť. Zadám správne meno i heslo a potom naskočí to, čo som uviedla v otázke a.... skončila som. Ďalej ma to nepustí...
Pri vytváraní profilu vo FB si zadávala mail.adresu (napr. ... @gmail, ...@azet a pod.)
Ak si nezrušila posielanie upozornení,tak by ti tam mal prísť odkaz,kde máš možnosť po kliknutí na daný odkaz vstúpiť priamo do FB...
Skús aj túto možnosť.
KoxXxo
04.10.10,16:53
Skús použiť iný internetový prehliadač.
maturantka
04.10.10,16:57
Arizona, zase ma to len hodí na tú stránku a pýta to mobilné číslo, ktoré žiaľ, nefunguje, a nepúšťa ma to ďalej.
arizona
04.10.10,17:20
Dáša_
04.10.10,17:21
Arizona, zase ma to len hodí na tú stránku a pýta to mobilné číslo, ktoré žiaľ, nefunguje, a nepúšťa ma to ďalej.

ja som si chcela založiť nový gmail účet a presne toto iste sa mi stalo. chcve ma overiť cez sms kod a žiadna sms nepríde. Tak som to nechala na neskôr, možno to ešte nie je celkom doladené, je to novinka.

Tým som ale chcela povedať, FB konto si mala založené cez gmailovú adresu? Nemáš problém tam?
maturantka
04.10.10,17:24
Arizona, Janička, všetko tam už prechádzam,2 dni, vypisujem na centrum pomoci a nič. Kašli na to, nechcem ťa zaťažovať.
maturantka
04.10.10,17:25
Dáška, účet mám na inmail.sk, bol bezproblémový doteraz.
alla66
04.10.10,19:43
ja som si chcela založiť nový gmail účet a presne toto iste sa mi stalo. chcve ma overiť cez sms kod a žiadna sms nepríde. Tak som to nechala na neskôr, možno to ešte nie je celkom doladené, je to novinka.

Tým som ale chcela povedať, FB konto si mala založené cez gmailovú adresu? Nemáš problém tam?

čo sa týka spätných potvrdzovacích sms GMAIL a Facebook majú spomalené reakcie. @maturantka - Ak si tel.číslo použila pri inom účte, spätnú sms nečakaj! :)
maturantka
05.10.10,01:45
Allka, prosím ťa,
1.ako to myslíš, že či som použila tel. číslo na inom účte?
2.koľko asi trvá "spomalená" reakcia?
Ďakujem.
alla66
05.10.10,03:16
Spomalenou reakciou som mala na mysli čas, kým ti doručia spätnú sms s kódom. Z iných portálov príde behom pár sekúnd, pokiaľ u FB a Gmail účte to môže trvať hodiny. Ak niekto v minulosti použil na FB v inom účte tvoje tel. číslo, napr. pri žiadostiach o priateľstvo, posielaní správ treba doplňovať kód z obrázka, vtedy sa zadáva číslo telefónu, na ktoré príde spätná sms s kódom, ktorým spečatíme svoju identitu. Do prihlas. okna dopíš presnú mail. adresu, ktorú si zadávala pri založení konta, napr. maturantka@gmail.com > správne heslo. Ak budeš musieť doplniť tel. číslo, vyskúšaj iné pri ktorom si istá, že ho nepoužili tvoje deti, manžel...:);)
danmag
18.10.10,18:02
Skus tam zadat ine telefonne cislo...
janzitniak.info
19.10.10,05:41
Ahoj.

Je to normálna overovacia metóda od facebooku. Niečo podobné má aj google.com, od mňa to pýtal hlavne vtedy, ak som registroval viacero účtov z toho istého PC (resp. z tej istej IP adresy).

Takže telefónne číslo podľa mňa môžeš zadať, myslím si, že si spravila chybu v tvare svojho telefónneho čísla. Mám dojem, že napr. pri googli stačilo zadať len číslo pre predvoľby krajiny, čiže napr. 09xx xxx xxx
maturantka
19.10.10,13:47
Milí moji, ďakujem za všetku snahu, zadala som aj číslo v predpísanom tvare, písala som minimálne 8 mailov na rôzne adresy pomoci uvedené pri rôznych problémoch na FB. Jednoducho, keď sa ich systém zbláznil a začal ma považovať za nedôveryhodnú osobu, po blokovaní účtu bol môj účet v noci zo soboty na nedeľu úplne vymazaný. Som z toho sklamaná, že sa slušný človek nemôže domôcť svojej pravdy, ak si nejaká byrokratická mašinéria zmyslí, že je to inak. Pritom som mala uvedené všetky údaje reálne: meno a priezvisko bez rôznych nezmyslov, bydlisko, deti, školu, pracovisko... Škoda hovoriť. Gratulujem všetkým, ktorí sa s takýmto problémom nestretli. Ako som pocítila na vlastnej koži, vie to byť dosť deprimujúce pre človeka.
KoxXxo
19.10.10,21:33
To je šokujúce, tak Ty im dáš na podnose všetky informácie o sebe a oni Ťa jednoducho zmietli z povrchu zemského, lebo kto nie je na FB, akoby ani neexistoval. Kam to speje tento svet?
maturantka
20.10.10,16:31
:) KoxXxo, možno je to také detinské, ale tááák dobre mi padlo, že ma niekto poľutoval. A zvlášť na tomto serióznom vysokoodbornom fóre. Máš to u mňa, Koxík.
220870
20.10.10,16:50
:) KoxXxo, možno je to také detinské, ale tááák dobre mi padlo, že ma niekto poľutoval. A zvlášť na tomto serióznom vysokoodbornom fóre. Máš to u mňa, Koxík.
Treba sa im pomstiť,pomsta býva sladká.;)ale neviem ako.
alla66
20.10.10,17:49
Milí moji, ďakujem za všetku snahu, zadala som aj číslo v predpísanom tvare, písala som minimálne 8 mailov na rôzne adresy pomoci uvedené pri rôznych problémoch na FB. Jednoducho, keď sa ich systém zbláznil a začal ma považovať za nedôveryhodnú osobu, po blokovaní účtu bol môj účet v noci zo soboty na nedeľu úplne vymazaný. Som z toho sklamaná, že sa slušný človek nemôže domôcť svojej pravdy, ak si nejaká byrokratická mašinéria zmyslí, že je to inak. Pritom som mala uvedené všetky údaje reálne: meno a priezvisko bez rôznych nezmyslov, bydlisko, deti, školu, pracovisko... Škoda hovoriť. Gratulujem všetkým, ktorí sa s takýmto problémom nestretli. Ako som pocítila na vlastnej koži, vie to byť dosť deprimujúce pre človeka.
Nezdá sa mi.....
Priateľom si sa tiež stratila? Pri prihlasovaní systém nežiadal na overenie doplnenie dátumu narodenia?
Necháp v zlom:) Požiadaj niekoho skúsenejšieho, nech sa prihlási na tvoj účet.;)
MilanH
21.10.10,11:26
Pise ti to Choose a verification method co je vyberte si metodu overenia. Aku inu metodu ti dava na vyber. mne to da bud tuto sms alebo klasicke heslo co mam k uctu. A toto mi roby iba ak sa pripajam z mobilu.
blazonko
21.10.10,11:34
Ono niekedy len treba nejaký čas počkať, potom to zas začne fungovať. Mne napr. nechcelo 2 týždne zmeniť meno na moje skutočné a nakoniec to aj tak urobilo. Aj keď aj mne už FB blbne každú chvíľu.
expeeert
21.10.10,11:53
To je šokujúce, tak Ty im dáš na podnose všetky informácie o sebe a oni Ťa jednoducho zmietli z povrchu zemského, lebo kto nie je na FB, akoby ani neexistoval. Kam to speje tento svet?

Väčšia sranda bude keď sa znepáčiš takému štátu a oni ťa zmetú z povrchu zemského - vymažú všetky tvoje údaje v systéme, soc. poistovni, lekárske záznamy, zrušia bankové kontá, proste všetko... V podstate sa teraz všetky dôležité a osobné údaje nahadzujú do počítačov a sú v nejakom systéme.
A ty teraz niekam prídeš a všade ti zahlásia - nemáme Vás v počítači - proste neexistujete...
Možno scifi, možno paranoja, ale nič nie je nemožné...
maturantka
21.10.10,18:23
No, tú paranoju som tak trochu pocítila teraz a neželám nikomu. Chceli číslo telefónu, zadávala som ho minimálne 8 x v najrôznejších formátoch, a o týždeň - bum, účet zrušený. Priateľov som informovala potom, čo sa stalo, a oni sa mi poprihlasovali na nové konto. Tak čakám, čo ďalej. Keď už raz neexistujem......... :IIIII
maturantka
21.10.10,18:27
Nezdá sa mi.....
Priateľom si sa tiež stratila? Pri prihlasovaní systém nežiadal na overenie doplnenie dátumu narodenia?
Necháp v zlom:) Požiadaj niekoho skúsenejšieho, nech sa prihlási na tvoj účet.;)
Toto bolo na tom najdeprimujúcejšie, že mi nikto neveril, že je to možné. Z 1000 ľudí, čo poznám, sa to stalo len 1 osobe ešte okrem mňa.
expeeert
21.10.10,21:13
Niečo zaujímavé o facebooku: erben.blog.idnes.cz/c/123848/Jak-mi-Facebook-nezrusil-profil.html
(doplniť www, ešte nemám 15 príspevkov aaaaaň ) :)
jojom
08.12.10,07:24
misoft
08.12.10,16:29
Len tak bokom: ja na FB nie som, žijem a existujem a FB mi vôbec nechýba. A nemám problémy :D.
Halli
08.12.10,17:11
Pripájam sa k Misoft a je mi bez neho super !

NO FACEBOOK !!!
mzdarka renca
08.12.10,17:24
ja ho mám a je mi tiež SUPEEEER :)
Halli
08.12.10,17:44
Reni tebe bolo super aj keď si nevedela čo to je :D
Rozalka
08.12.10,17:58
Ani ja nie som na FB, mne to nechýba ... asi len mojim priateľom, lebo sa vždy veľmi čudujú, ako môžem byť bez neho.
mzdarka renca
08.12.10,18:01
Veru Rozálka, čudujem sa :) ...... Halli, bolo mi dobre aj vtedy, ale je mi dobre aj teraz :) ............ ale veci sa dejú a stále sa všetko mení, ako sa napr. menilo našim rodičom, keď nemali televízory a dnes si bez neho nevedia ani život predstaviť ..... všetko je prvý krát xixixi
Halli
08.12.10,18:04
Áno Renči, všetko prvý raz a hlavne všetko s mierou. Každy vie, čo je dobré pre neho, alebo časom zistí, že bez toho kľudne môže byť :)
mzdarka renca
08.12.10,18:39
máš pravdu, že treba všetko s mierou, ale kto ma pozná osobne vie, že ja s mierou neviem robiť nič, buď to robím (týka sa to všetkého) vo veľkom, alebo vôbec :-))))))
zuzach
13.12.10,07:17
Neviete mi poradiť, ako to urobiť, aby sa neukazoval na facebooku moje meno? prípadne ho zmeniť?
katka50
13.12.10,07:38
Používam úspešne FB asi 3 mesiace. V sobotu som sa však už nemohla prihlásiť, žiada to odo mňa toto:

Choose a verification method



Pred pokračovaním potrebujeme, aby ste uviedli svoje telefónne číslo. Táto bezpečnostná kontrola pomáha udržať komunitu Facebooku zloženú zo skutočných ľudí, ktorí sa spájajú a zdieľajú pomocou svojej skutočnej identity.

Prijímať SMS správy (https://ssl.facebook.com/roadblock/index.php?achal=7)



Prečo sa mi toto zobrazuje? (https://ssl.facebook.com/help/?faq=18257)

Tak som teda po dlhšom váhaní zadala aj telefón, ale žiadna potvrdzujúca SMS ani kód mi neprišli. Stále sa mi nedá prihlásiť. Stalo sa vám už niečo také? Na FB nerobím nič nekorektné, písala som aj maily na Centrum pomoci, avšak bezvýsledne. Nikomu z mojich známych sa nič podobné nestalo, neviem, kde je chyba. Vedel by mi niekto poradiť? Veľmi by som sa potrebovala dostať na svoj účet, mám tam dôležité odkazy a keďže druhá strana netuší, že mám problémy, očakávajú márne moju odpoveď. Ďakujem prekne.

Aj mne to robilo. Zadala som mobilné číslo bez 0, t.z. 9........, vzápätí mi prišiel na mobil kód, ktorý som zadala a mala som zaktivovaný vstup.
Chobot
13.12.10,09:07
Neviete mi poradiť, ako to urobiť, aby sa neukazoval na facebooku moje meno? prípadne ho zmeniť?

Nezakladaj si žiadne konto!

AK si si už založila, v nastaveniach daj zakázať zobrazovať komukoľvek tvoje údaje. Potom ťa ale nenájdu ani priatelia.

Je tam viacero úrovní nastavenia, napr. aby sa tvoje údaje zobrazovali len tvojim priateľom, priateľom tvojich priateľom, všetkým alebo nikomu. Ide sa tam cez Účet > Nastavenie súkromia > Prispôsobiť nastavenia

Zmeniť meno sa nedá. Musíš si založiť nový účet s iným menom.

Alebo čo si mala na mysli pod výrazom "aby sa neukazovalo na FB moje meno"? Kde aby sa neukazovalo?
alla66
26.06.11,16:00
Nezdá sa mi.....
Priateľom si sa tiež stratila? Pri prihlasovaní systém nežiadal na overenie doplnenie dátumu narodenia?
Necháp v zlom:) Požiadaj niekoho skúsenejšieho, nech sa prihlási na tvoj účet.;)


Toto bolo na tom najdeprimujúcejšie, že mi nikto neveril, že je to možné. Z 1000 ľudí, čo poznám, sa to stalo len 1 osobe ešte okrem mňa.
Maturantka, verím Ti...... mám rovnakú skúsenosť:cool:
maturantka
26.06.11,18:04
:)
zk24
26.06.11,18:35
Prve dve otazky mojho noveho klienta:

1) kolko ma to bude stat?
2) ste na facebooku ;)

Nie som :D
maturantka
27.06.11,10:12
All(enk)a66, áno, nebolo, žiaľ, inej cesty, a už som si na FB ako formu relaxačnej komunikácie zvykla :)
MilanH
27.06.11,14:05
expeeert tusim si opisal scenar filmu Siet so Sandrou Buldock. Inak velmi dobry film. A na margo toho FB mne to dava tiez ale kliknem na profil ci domov a zmizne to. Uz to by chybalo aby som im dal svoje cislo.
video1983
29.06.11,12:11
je nu niekto kto sa vyzna vo FB, ked sa vytvori udalost! nie ze by som sa nevyznal ale mal by som par otazok mam tam jeden problem vdaka
Gina Er
29.06.11,12:24
je nu niekto kto sa vyzna vo FB, ked sa vytvori udalost! nie ze by som sa nevyznal ale mal by som par otazok mam tam jeden problem vdaka
máš súkromnú správu...
video1983
29.06.11,12:30
pozriem do mobilu :)
blesk811
31.05.12,07:30
Maturantkapresne sa m to stalo čo aj tebe ten bezpečnostny kod mi vôbec nechodí a neda sa mi prihlasit.Prosím prišla si na niečo?Ak sa ti dá prosim napíš mi na email blesk811@gmail.com dakujem
maturantka
31.05.12,17:58
OK :)
domci77
08.08.12,20:32
ahojte , mne sa to isté z tým číslom stalo dnes :( som z toho uplne zúfala...mala som tam fotky, komentáre, priatelov, všetko :((( najprv som tam zadala cislo aj s 0 a to bola asi chyba..ked som chcela zadat cislo bez nuly napisalo mi to ze chcem vela kodov v kratkom case a mam pockat..ziadny kod mi neprisiel...prisli ste na nieco?? ak ano napiste mi prosim na martus.nadaska@gmail.com
pepsikova
08.08.12,20:35
...okno pre zadanie čísla mi vyhadzuje permanentne raz za týždeň..to okno sa dá preskočiť a pokračujem normálne na face..nikdy sa nič nestalo..a načo by im bolo moje číslo?..
Zdenka175
09.08.12,05:27
Na FB bude časová os už povinná??? Ja by som chcela tento starší program, ale to asi nejde? Naskočilo mi okno,že od 16.8.......
arizona
09.08.12,07:08
Na FB bude časová os už povinná??? Ja by som chcela tento starší program, ale to asi nejde? Naskočilo mi okno,že od 16.8.......
Ak si to neodlkiknes v tom upozorneni,tak aj tak ti to po case nabehne automaticky. Vratit spat stary vzhlad uz nebude mozne.
Dont Care!
12.08.12,15:03
Stalo sa mi to isté...Číslo môžem dať aj 500 krát nič mi pošle :(
Dont Care!
12.08.12,15:05
pepsikova ako sa dá to okno preskočiť?
arizona
12.08.12,15:05
Stalo sa mi to isté...Číslo môžem dať aj 500 krát hovno mi pošle :(
ked ti ponuka moznost zadat cislo, tak pod tym mas napisanu moznost preskocit "TU"...dokladne to citaj, je to dost nenapdane
Dont Care!
12.08.12,15:40
ked ti ponuka moznost zadat cislo, tak pod tym mas napisanu moznost preskocit "TU"...dokladne to citaj, je to dost nenapdane

Považuj ma za slepú,sprostú je mi to fuk ale proste ja to tam nevidím skopírujem ti čo tam mám:
Proveďte bezpečnostní kontrolu
Bezpečnostní kontroly pomáhají zachovat důvěryhodnost Facebooku, kde nenarazíte na spam.
Ověřte svůj účet telefonicky
Používané telefonní číslo můžete použít pro ověření pouze jednoho účtu. Po zadání svého čísla obdržíte kód, který budete moci zadat na Facebooku a ověřit tak svůj účet. Vaše telefonní číslo bude použito pouze pro oveření vašeho účtu a nebude s nikým sdíleno bez vašeho souhlasu.
Ďalej tlačidlo:Zadajte tel. číslo a jediné čo pod ním mám je že:POTREBUJEM POMOC...
FlowerPower1
29.10.14,21:00
Dnes sa mi stalo to isté prosím Vás prišli ste na niečo ? pošlite mi prosím správu na mail karmen91kvietkova@gmail.com ďakujem
misoft
30.10.14,07:27
V prvom rade - skontrolovať v adresnom riadku, či sa URL adresa začína na https://...... Ak nie, ide i tzv. phishing - získavanie údajov.
Pretože len toto https naznačuje, že je to kódovaná a zabezpečená stránka. Nemalo by vyskakovať žiadne overovanie účtu cez telefón. FB dokonca ponúka "anonymné prihlasovanie" - http://www.financnytrh.com/facebook-predstavil-anonymne-prihlasovanie-a-dalsie-novinky/zaujimavosti16011
kn-alka
30.10.14,07:34
Mne roky-rokúce toto vyskakovalo, nikdy som na to neklikla, normálne sa vždy prihlásila a hlášku ignorovala. Ani neviem, kedy to zmizlo, už sa mi neobjavuje.