GabikaJarosova
04.10.10,18:32
Pracujem ako gymnaziálny pedagóg. Máme pohyblivú pracovnú dobu a pracovný čas( 37,5 hod) je v našej škole organizovaný tak, že v škole musíme odpracovať okrem 22hodinového úväzku ešte 6 hodín, ktoré sme si sami vyznačili do rozvrhu a zvyšných 9,5 hodiny môžme odpracovať doma.Chcela by som sa opýtať, či má zamestnávateľ právo zarátať mi celodenné ošetrenie na deň, kedy vyučujem len 1 hodinu a v tento deň nemám v rozvrhu označenú ani jednu z tých 6 hodín, ktoré máme byť okrem úväzku na pracovisku, alebo si môžem započítať do lekárskeho ošetrenia len 1 hodinu z celého dňa. Ďakujem krásne za radu.
ivka70
04.10.10,16:44
Narok na platene vysetrenie ci osetrenie mas podla ZP:
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení

1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

Takze ak je to planovane osetrenie, zamestnavatel ma narok trvat na tom , aby si si ho vybavil prave v case, kedy mas namenej hodin v skole.