branuska
04.10.10,19:38
Dobry vecer,

prvy krat uctujem sklad v Omege pre jedno pohostinstvo. Rada by som si utvrdila par veci, nakolko si to este neviem predstavit.

Vytvorila som si skladove karty - teda vsetok tovar, ktory sa v pohostinstve ponuka podla datumu ako bol kupovany. Na skladove karty som prijala tovar, tiez podla dodavatela a podla datumu...ked robim vydaj zo skladu, musim to robit rovnako po dni podla blockov z reg. pokladnice alebo staci raz za mesiac vsetko naraz vydat zo skladu?

Ked toto vsetko spravim, prijem - vydaj...budu to vlastne trzby z predaja, ktore sa niekde automaticky zauctuju a teda uz nemusim nahadzovat znova trzby z dennych uzavierok, resp. mesacnej? ( nie som prepojena s pokladnou)

A co sa tyka nakladov...naklad mi vznikne len pokial sa tento tovar aj preda, ostatny tovar pokial je na sklade este nie je nakladom? Majitel pohostinstva je platitelom dph.

Vobec netusim aky je postup a ci to vobec robim spravne :-(

Dakujem vopred za odpoved a radu, dufam, ze som to napisala zrozumitelne.
branuska
04.10.10,18:13
Naozaj mi neviete nikto poradoradit??? :-(
ivkň
05.10.10,08:34
[QUOTE=branuska;1525025]Dobry vecer,

prvy krat uctujem sklad v Omege pre jedno pohostinstvo. Rada by som si utvrdila par veci, nakolko si to este neviem predstavit.

Vytvorila som si skladove karty - teda vsetok tovar, ktory sa v pohostinstve ponuka podla datumu ako bol kupovany. Na skladove karty som prijala tovar, tiez podla dodavatela a podla datumu...ked robim vydaj zo skladu, musim to robit rovnako po dni podla blockov z reg. pokladnice alebo staci raz za mesiac vsetko naraz vydat zo skladu? Ja by som to robila denne, ak by som mala veľký obrat tovaru, aby som to mala prehľadnejšie..

Ked toto vsetko spravim, prijem - vydaj...budu to vlastne trzby z predaja, ktore sa niekde automaticky zauctuju a teda uz nemusim nahadzovat znova trzby z dennych uzavierok, resp. mesacnej? ( nie som prepojena s pokladnou)Tržby si musíš nahodiť sama do pokladne, v programe ti to automaticky nespraví. Aspoň zatiaľ neviem či taká funkcia je v Omege. Ak je rada sa nechám poučiť. (ešte pre upresnenie príjemka = 132/131, výdajka = 504/132, z tohto mi vyplýva, že ti to na 6-tky nejde teda do tržieb.

A co sa tyka nakladov...naklad mi vznikne len pokial sa tento tovar aj preda, ostatny tovar pokial je na sklade este nie je nakladom? Majitel pohostinstva je platitelom dph. Náklad ti vzniká dňom kedy si tovar vyskladnila - predala 504/132

Vobec netusim aky je postup a ci to vobec robim spravne :-(

Dakujem vopred za odpoved a radu, dufam, ze som to napisala zrozumitelne.
andreaS
05.10.10,08:41
denne uctovanie spotreby by islo, ak majitel vie takuto zostavu vyhodit denne...

ja mam na kartach nastavene aj automaticke uctovanie, mam tam pouzite analytiky... treba sa s tym trosku pohrat, aby to nakoniec ulahcilo pracu, ale nie je to nutne zase...

program uctuje o spotrebe pri uzavierke skladu... kym sa neurobi, nie je zapis 132/131 ani 504/132 ci ine...

ja robim mesacne, lebo mesacne dostavam aj zostavu "spotreba podla skladovych kariet" - maju osobitny soft, ktory im vedie sklad v prevadzke, tak aby som mohla zauctovat u seba, musia mi dat vystupy... plus robia vzdy k poslednemu dnu inventuru a ja si porovnavam ich skutocny stav s mojim uctovnym...

este si treba dat pozor pri postupe nahadzovania... program totiz berie do uvahy aj cas prijemky/vydajky... takze prednostne sa nahadzuju prijemky a potom vydajky, aby to malo casovy sled a nebol na karte minusovy stav... ak bude stav minusovy, tak neurobi uzavierku skladu a teda nezauctuje ani skladove pohyby...
branuska
05.10.10,08:43
Dakujem velmi pekne za odpoved :-) prajem krasny den
branuska
05.10.10,08:46
A este ma napadlo, co v pripade, ak mi to nebude presne sediet...myslim predany tovar s trzbou z blocku, pretoze mi to na skladovych kartach rozne zaokruhluje...uctuje sa nejakym sposobom aj centovy rozdiel?
andreaS
05.10.10,08:51
na blocku mas predajnu cenu, ty v uctovnictve skladovu...

takze ta zaujima len mnozstvo...

co sa tyka zaokruhlovania, tak pri vyskladnovani sa da nastavit zaokruhlovanie... tiez tam mam male mnozstva a kolkokrat smiesne sumy zato...

ale na tvojom mieste, kedze asi nedostanes presny rozpis aspon toho co sa za den predalo by som si urobila zostavu v exceli... aby si mala aspon sumar predaneho tovaru za den a nemusela ku kazdemu blocku robit osobitne vydajku...

kazdopadne je to dost mravencia praca, tak sa nezabudni aj ohodnotit! ;)

za chvilku budem robit spotrebu, tak ti "ofotim" ako to vyzera a kde sa nastavuju zaokruhlenia ;)
branuska
05.10.10,08:55
Jeeeeeej, Ty si zlata :-) dakujem...a je to mravencia praca, to mi je jasne, preto mam z toho take stresy ako mi to vsetko vyjde...este raz moc dakujem...keby ma este nieco napadlo,mozem sa ozvat?

A zaokruhlovanie som si myslim nastavovala na 0,01...
branuska
05.10.10,09:02
Este predsa..ak som to spravne pochopila: Ja mam na prijemkach tovaru ceny za ake je tovar nakupeny,ale do skladovych kariet som zadavala predajne fixne ceny na jednotku mnozstva...program to prepocitava alebo je to tam zadane len orientacne, ked si spominala, ze ide len o mnozstvo...?
A co sa tyka trzieb z pokladne, to len nahadzem ako prijem do pokladne a vlastne rozdiel medzi predanym tovarom a trzbami je potom zisk??? Ja viem, su to asi blbe otazky ale ako pisem, robim to prvykrat, tak si chcem vsetko ujasnit...
andreaS
05.10.10,09:06
ja si predajne ceny nenahadzujem, lebo nemam fiskal... takze je mi to aj zbytocne...

mam len skladove ceny, nastavenu FIFO metodu...

a ano, trzba sa nahadzuje do pokladne, prijem a rozdiel je zisk/strata... ale len cisto tovar... do toho pribudne xy inych nakladov ;)
branuska
05.10.10,09:09
Jasne, ze tovar :-) takze co sa tyka toho zadania predajnych cien, nie je to potrebne?nech ma to nemyli :-( sama som zvedava, ako to funguje v programe vsetko technicky, preto sa tak vypytujem :-)
andreaS
05.10.10,11:33
prikladam obrazok kde si nastavis zaokruhlovanie... ja mam na 4 desatinne miesta jednotlive karty a samotnu vydajku mi zaokruhli uz na dve...

zaroven tam kde je text v obrazku chcem upozornit na zmenu cenu... napr. ak jeden druh tovaru kupujes za rozne ceny, tak si treba ten trojuholnicek rozkliknut a vyhodi tak aktualnu skladovu cenu, nemusi to byt ta, ktora sa v tomto okienku objavi hned pri najdeni tej spravnej karty... ona sa upravi podla toho ake mnozstvo sa vyskladnuje...
branuska
05.10.10,11:37
Dakujem este raz, si strasne zlata :-) Budem nad tym dnes maturovat a pohram sa s tym :-) zelam Ti krasny den