veronikama
04.10.10,20:07
Dobrý deň,
poprosím veľmi pekne ochotného človeka o pomoc, mám pár otázok ohľadne založenia s. r. o:
- chceme si založiť s mamou s. r. o, pričom ona bude konateľka a ja spoločníčka. Toho času som na MD. Ak sa stanem spoločníčka v s. r. o., musím tento fakt niekomu nahlásiť? Ak z toho nebudem poberať žiadny príjem, neprídem o rodičovský príspevok?
- premýšľame o malom obchodíku - mohla by som v ňom, ako príbuzná, vypomáhať bez nároku na mzdu? (matka - dcéra)
- od nového roka sa bude meniť príspevok na starostlivosť o dieťa, ak matka začne pracovať a dieťa dá do MŠ, alebo opatrovateľke. A čo matka, ktorá začne pracovať, ale zvládne prácu s dieťaťom - práca na doma -, resp. v obchode. Viem, že zrejme nárok na príspevok na starostlivosť mať nebudem, ale čo rodičovský? O ten prídem?
Ďakujem veľmi pekne za objasnenie situácie.

Veronika
zalobaba
04.10.10,18:15
Dobrý deň,
poprosím veľmi pekne ochotného človeka o pomoc, mám pár otázok ohľadne založenia s. r. o:
- chceme si založiť s mamou s. r. o, pričom ona bude konateľka a ja spoločníčka. Toho času som na MD. Ak sa stanem spoločníčka v s. r. o., musím tento fakt niekomu nahlásiť? Ak z toho nebudem poberať žiadny príjem, neprídem o rodičovský príspevok? nemusíš hlásiť a o príspevok neprídeš
- premýšľame o malom obchodíku - mohla by som v ňom, ako príbuzná, vypomáhať bez nároku na mzdu? (matka - dcéra) nie, toto je možné iba pri FO nie PO
- od nového roka sa bude meniť príspevok na starostlivosť o dieťa, ak matka začne pracovať a dieťa dá do MŠ, alebo opatrovateľke. A čo matka, ktorá začne pracovať, ale zvládne prácu s dieťaťom - práca na doma -, resp. v obchode. Viem, že zrejme nárok na príspevok na starostlivosť mať nebudem, ale čo rodičovský? O ten prídem? neviem - túto časť otázky prenechám na iných
Ďakujem veľmi pekne za objasnenie situácie.

Veronika
:)
veronikama
04.10.10,18:19
Ďakujem veľmi pekne.
veronikama
04.10.10,18:34
A nemôžem pracovať ani nejako z titulu spoločníčky, s tým, že nebudem poberať mzdu?
Danila
04.10.10,19:01
A nemôžem pracovať ani nejako z titulu spoločníčky, s tým, že nebudem poberať mzdu?Keď si hromžila na dôchodcov, ktorí si môžu aj privyrábať, bola si štýlovejšia.;) Z obsahu príspevku terajšieho sa dá iba veľa vecí dedukovať. Najskôr si naštuduj niečo o s.r.o. Na Porade nájdeš všetko. Najmä pojmy spoločník, konateľ,....novelu o rodičovskom príspevku, aj o príspevku, ak dáš dieťa do predškolských zariadení.....to všetko sa ti oplatí naštudovať....aby si zistila, že ako spoločníčka môžeš pracovať, len neviem načo, ak vraj bez príjmu.... , lebo podnikanie je sústavná činnosť za účelom dosiahnutia....ZISKU.:)
veronikama
04.10.10,19:11
Za tými "dôchodcami" si stojím. Matkám ešte uberú od nového roku aj 65 € mesačne. Musím sa nejako obracať, lebo neviem, ako potom ďalej s dvoma deťmi. Nápad máme, priestor tiež - trošku sa nevyznáme, aby to bolo všetko ok - ďakujem za odpovede.
veronikama
04.10.10,19:12
...a čím viac čítam, tým horšie....:(