eva.dd
04.10.10,20:18
V dedicskom rozhodnuti nie je nic o hnutelnom majetku.
Preto -Brat sa dohodol ustne so mnou ,pri jednej veceri ze zomrela-mama mu dala vraj ustnou dohodou klavir.Kridlo panceir zn. Hoffman czerny 100 rocny cena cca 100 tisic sk.{klavesy su zo slonoviny}
ja vraj mam podla zosnulej bielu techniku- teda akoze chladnicku a pracku z roku 2000,
Ok. suhlasila som.co uz.
Lenze moj mily bracek nema peniaze si ho odstahovat uz 5 rokov.Este mi dlzi 3 roky 150 eur.
Ak by som mu klavir dala odstahovat na vlastne naklady tak miniem na to asi 10 tisic ,lebo velka vzdialenost a vela poschodi ...{zistovala som si to}
Problem je ze chcem mat deti a izbu zariadit inak ,klavir zabera 5 m2 z 10 m2,cize jedna izba je klavir.....
som s toho zufala.Aj by som zaplatila odstahovanie, ale on mi v zivote nepodpise zmluvu o dlhu a uz mi aj tak dlzi a vraj nema teraz...,,lebo vraj ved sme rodina...a ved on si to jedneho dna odstahuje ked bude mat....
Co mam robit?...Vyslovene mam pocit ze sa nemozem v byte hybat a urobit decku izbu.Brat je nezamestnany a cakaju dieta...takze peniaze asi na obzore ziadne.....poradte aby aj ovca bola cela a aj vlk:} ako viem on so mnou pisomnu pred notarom zmluvu neuzavre... dakujem:(
misomiso
04.10.10,18:24
A od koho mas cenovy odhad? Nepopieram, ze klavir moze mat pre brata velku historicku hodnotu, nakolko je po mame. No dnes je problem predat klavir, ta cena je skor iba virtualna.
bubkoch
04.10.10,18:29
no vsak ho predaj a mas pokoj ...
willma
05.10.10,04:34
no neviem, keď si nie je schopný prevziať dedičský podiel 5 rokov, tak asi nemá záujem. Predala by som.
Chobot
05.10.10,07:59
V dedicskom rozhodnuti nie je nic o hnutelnom majetku.
Preto -Brat sa dohodol ustne so mnou ,pri jednej veceri ze zomrela-mama mu dala vraj ustnou dohodou klavir.Kridlo panceir zn. Hoffman czerny 100 rocny cena cca 100 tisic sk.{klavesy su zo slonoviny}
ja vraj mam podla zosnulej bielu techniku- teda akoze chladnicku a pracku z roku 2000,
Ok. suhlasila som.co uz.
Lenze moj mily bracek nema peniaze si ho odstahovat uz 5 rokov.Este mi dlzi 3 roky 150 eur.
Ak by som mu klavir dala odstahovat na vlastne naklady tak miniem na to asi 10 tisic ,lebo velka vzdialenost a vela poschodi ...{zistovala som si to}
Problem je ze chcem mat deti a izbu zariadit inak ,klavir zabera 5 m2 z 10 m2,cize jedna izba je klavir.....
som s toho zufala.Aj by som zaplatila odstahovanie, ale on mi v zivote nepodpise zmluvu o dlhu a uz mi aj tak dlzi a vraj nema teraz...,,lebo vraj ved sme rodina...a ved on si to jedneho dna odstahuje ked bude mat....
Co mam robit?...Vyslovene mam pocit ze sa nemozem v byte hybat a urobit decku izbu.Brat je nezamestnany a cakaju dieta...takze peniaze asi na obzore ziadne.....poradte aby aj ovca bola cela a aj vlk:} ako viem on so mnou pisomnu pred notarom zmluvu neuzavre... dakujem:(

Tak ako píše willma, napíš mu doporučený list, že mu dávaš napr. 3 mesiace na to, aby si klavír odniesol. Ak nie, tak ho predáš.
Stanislav 1975
05.10.10,08:03
Ale zasa na druhej strane- lepší klavír u teba v izbe ako u suseda...:D
buchač
05.10.10,10:00
Tak ako píše willma, napíš mu doporučený list, že mu dávaš napr. 3 mesiace na to, aby si klavír odniesol. Ak nie, tak ho predáš.

Ešte aj skladovné by som naúčtoval ...

5 rokov ...:confused::confused::confused:...dávno by bol preč .
Alebo by sa k nemu už nikdy nedostal , myslím tým , že by som si ho ponechal .

Aj ústne dohody sa majú plniť .
...a s bratom ???
Ani nevravím .
Oliwa
05.10.10,10:44
Tak ako píše willma, napíš mu doporučený list, že mu dávaš napr. 3 mesiace na to, aby si klavír odniesol. Ak nie, tak ho predáš.
Súhlasím s chobotom, no ja by som mu nedávala ani 3 mesiace - maximálne jeden. Veď 5 rokov bola dosť dlhá doba, aby to nejako vyriešil...
A čo sa týka hodnoty klavíra - to je naozaj otázka pre znalca...
Tých 100 tis. bude len zbožné želanie... A nie je klavír ako klavír... Ak je to pianíno, nemôže zaberať 5 m2, ak sa jedná o piáno s krídlom, to je priestorovo náročné - ale jeho skutočná hodnota môže byť úplne iná...
Ak má naozaj 100 rokov /ako vieš? - nám to zistil chlapík pri rozobratí a čistení klaviatúry - na spodnej strane jednej klávesy bol dátum jej zloženia/, je pravdepodobne celopancierový, no záleží na tom, či je drevo zdravé, bez červotočov, v akom stave sú kladivká, pedále, koľko sa na ňom hralo /naladený asi práve nebude/, či bol správne umiestnený /pri obvodovom múre-stene, alebo pri priečke - kvôli nasávaniu vlhkosti drevom.../.
A klávesy zo slonoviny nestoja až toľko, podstatný je zvuk nástroja, ktorý je schopný po toľkých rokoch vylúdiť...
Tým chcem povedať, že nie všetko, čo je staré, je aj kvalitné - a pri hudobných nástrojoch to platí dvojnásobne...
Alebo to ponúkni ako zberateľský kúsok do starožitníctva s hudobninami...
Trošku pogúgli, popýtaj sa v hudobninách a hneď budeš v obraze... a podľa toho sa zariaď.
Alebo ak si ho brat do mesiaca nevyzdvihne a podarí sa Vám nájsť kupca, rozdeľte si peniaze na polovicu - myslím, že budete radi, ak sa Vám ho podarí v dnešnej dobe "zbaviť" - /brat nebude môcť hundrať, že si predala "jeho" klavír, a Tebe sa aspoň vráti "úschovné", či skôr "oštarné" za 5 rokov... ;)
Chobot
05.10.10,11:20
V dedicskom rozhodnuti nie je nic o hnutelnom majetku.
Preto -Brat sa dohodol ustne so mnou ,pri jednej veceri ze zomrela-mama mu dala vraj ustnou dohodou klavir.Kridlo panceir zn. Hoffman czerny 100 rocny cena cca 100 tisic sk.{klavesy su zo slonoviny}
ja vraj mam podla zosnulej bielu techniku- teda akoze chladnicku a pracku z roku 2000,
Ok. suhlasila som.co uz.
Lenze moj mily bracek nema peniaze si ho odstahovat uz 5 rokov.Este mi dlzi 3 roky 150 eur.
Ak by som mu klavir dala odstahovat na vlastne naklady tak miniem na to asi 10 tisic ,lebo velka vzdialenost a vela poschodi ...{zistovala som si to}
Problem je ze chcem mat deti a izbu zariadit inak ,klavir zabera 5 m2 z 10 m2,cize jedna izba je klavir.....
som s toho zufala.Aj by som zaplatila odstahovanie, ale on mi v zivote nepodpise zmluvu o dlhu a uz mi aj tak dlzi a vraj nema teraz...,,lebo vraj ved sme rodina...a ved on si to jedneho dna odstahuje ked bude mat....
Co mam robit?...Vyslovene mam pocit ze sa nemozem v byte hybat a urobit decku izbu.Brat je nezamestnany a cakaju dieta...takze peniaze asi na obzore ziadne.....poradte aby aj ovca bola cela a aj vlk:} ako viem on so mnou pisomnu pred notarom zmluvu neuzavre... dakujem:(

Ja som mal niečo podobné. Pred pár rokmi niekedy na jar som predával manželskú posteľ za 500 SKK. Ozval sa mi jeden z Košíc, že si pre ňu príde. Trúba jedna, ale prišiel s malým autom (bola to nejaká malá dodávka, tuším Kangoo) a posteľ tam nedostal. Tak si zobral len matrace a nočné stolíky, zaplatil 500 SK, že pre ostatné si príde za pár týždňov. Z týždňov boli mesiace, tak koncom leta som mu napísal mail, že ak si do týždňa nepríde, tak posteľ vyhodím (bola uskladnená v spoločnej miestnosti bytovky).

Ozval sa až niekedy v októbri, že už zohnal väčšie auto, že kedy by mohol prísť. Tak som ho poslal do bažin...
Stanislav 1975
05.10.10,11:23
Ale ja si musím troška brata zastať-mne sa tiež raz stalo,že som si dal nábytok uskladniť do spoločných priestoroch jednej bytovky a bolo to tam tri roky...:cool: