arizona
04.10.10,20:23
Nevedeli by ste mi prosím Vás poradiť, čo za rastlinky sú to na obrázku?

1.kvet som odfotila v jednej záhradke,páči sa mi ten kvet.Chcela by som ju kúpiť, ale neviem meno

2. rastlina na druhom obrázku mi občas narastie v záhrade,vytrhávam ju,myslím, že je to nejaká burina. Ale možno sa mýlim...;)
Ďakujem za vaše tipy:)
Silvernola
04.10.10,18:49
arizona
04.10.10,19:41
prvé je pravdepodobne líčidlo http://www.lesoprojekt.sk/lesop_sub/popularne/clanky/licidlo_americke.html
druhý zrejme turan kanadský http://botanika.wendys.cz/kytky/K712.php
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
O prvej rastlinke som sa dočítala, že je jedovatá, čo ma moc nepotešilo:mee:
Tou druhou rastlinkou nie som si moc istá. Na základe tvojho tipu som vyhľadala obrázky, ale zdá sa mi, že tá moja je viac zahustená,metlinatá...
Myslíš, že to môže byť aj tak ono?
Silvernola
05.10.10,02:17
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
O prvej rastlinke som sa dočítala, že je jedovatá, čo ma moc nepotešilo:mee:
Tou druhou rastlinkou nie som si moc istá. Na základe tvojho tipu som vyhľadala obrázky, ale zdá sa mi, že tá moja je viac zahustená,metlinatá...
Myslíš, že to môže byť aj tak ono?
Je to značne premenlivá rastlina, záleží na podmienkach. Najistejším znakom ale bývajú kvety. Bez nich z fotky môžem tvrdiť len: "zrejme".
alchstuip
05.10.10,11:56
Super ze sa tu objavili tie fotky, konecne viem, aka zahada nam to narastla pri plote (okres NZ) - Licidlo Americke....
Teraz nastava otazka - nechat ju rast, alebo ako invaznu rastlinu zlikvidovat "ohnom a mecom"?
AlenockaS
05.10.10,12:19
Super ze sa tu objavili tie fotky, konecne viem, aka zahada nam to narastla pri plote (okres NZ) - Licidlo Americke....
Teraz nastava otazka - nechat ju rast, alebo ako invaznu rastlinu zlikvidovat "ohnom a mecom"?

čo s tým ideš urobiť, aj mne to líčidlo vyrástlo pri pivonii a moc sa mi to nepáči....vykynožiť ?
alchstuip
06.10.10,09:02
AlenockaS - este netusim, asit o cez vikend vytrhnem a pojde do kompostu. A ak sa tam objavi na jar potomstvo, tak ho trochu prikrmim Roundupom a bude klud :-)
lavanda
06.10.10,09:09
Listy to má podobné ako zlatobyľ, ale áno, lepšie by sa to určovalo s kvetmi...
olybaba
27.11.10,07:11
prosim,
nepoznate rastlinu podla plodu ?
willma
27.11.10,07:25
Marína
27.11.10,08:10
Nevedeli by ste mi prosím Vás poradiť, čo za rastlinky sú to na obrázku?

1.kvet som odfotila v jednej záhradke,páči sa mi ten kvet.Chcela by som ju kúpiť, ale neviem meno

2. rastlina na druhom obrázku mi občas narastie v záhrade,vytrhávam ju,myslím, že je to nejaká burina. Ale možno sa mýlim...;)
Ďakujem za vaše tipy:)
Janka, neviem názov tejto rastliny ale v Chorvátsku je jej habadej, nepestuje sa, rastie ako burina.
arizona
27.11.10,08:39
Janka, neviem názov tejto rastliny ale v Chorvátsku je jej habadej, nepestuje sa, rastie ako burina.
Evka, ved ani ja ju nepestujem,ale obcas mi zacne rast niekde v zahone.
Obcas sa ale stalo, ze sa mi objavilo v zahrade nieco zaujimave, co som nesadila.Asi dofukol vietor,alebo vtaci doniesli :confused::)
Takze teraz sa snazim radsej preskumat predtym nez vytrhnem nieco nezname ;):):D
Marína
27.11.10,08:44
Dosť sa toho mení v prírode. Začínajú sa objavovať rastlinky a hmyz, ktoré sme tu nemávali. U nás na chalupe sa objavili modlivky, možno si ich videla v mojom albume.