centaire
05.10.10,07:29
Dobrý deň. Potrebujem poradiť - v prípade práce na smeny nepretržitej prevádzky, t.j. 12-hodinové denné a nočné smeny aj cez víkendy a sviatky, musí byť s dannými zamestnancami uzatvorená pracovná zmluva, v ktorej je vyšpecifikované, že ide o takúto prácu. Vie mi niekto poskytnúť vzor takejto pracovnej zmluvy? (na porade ani na google.sk som nic nenasla). Ďakujem
Laco-monter
05.10.10,05:55
Doležitejšie je aby v prac.zmluve bola vyšpecifikovaná ODMENA za prácu, teda platové podmienky.
centaire
05.10.10,06:10
a nie je potrebné tiež uviesť, že ide o prácu na 12-hodinové smeny v nepretržitej prevádzke, ciže aj vikendy a sviatky?
Laco-monter
05.10.10,06:14
Ak je dohodnutá dobrá odmena potom iné záležitosti nie sú až tak podstatné.
centaire
05.10.10,06:18
OK, dakujem
Laco-monter
05.10.10,06:19
to je len moj skromny názor
ivka70
05.10.10,06:21
Laco, Laco, nekecaj a nezavadzaj tu ludi, ktori hladaju radu :).

Pracovny cas v pracovnej zmluve ma byt uvedeny:

§ 43

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

(3) Ak sú pracovné podmienky podľa odseku 1 písm. d) a odseku 2 dohodnuté v kolektívnej zmluve, stačí uviesť odkaz na ustanovenia kolektívnej zmluvy; inak stačí uviesť odkaz na príslušné ustanovenia tohto zákona.

(4) V pracovnej zmluve možno dohodnúť ďalšie podmienky, o ktoré majú účastníci záujem, najmä ďalšie hmotné výhody.

(5) Ak je miesto výkonu práce v cudzine, zamestnávateľ v pracovnej zmluve ďalej uvedie

a) dobu výkonu práce v cudzine,
b) menu, v ktorej sa bude vyplácať mzda, prípadne jej časť,
c) ďalšie plnenia spojené s výkonom práce v cudzine v peniazoch alebo naturáliách,
d) prípadné podmienky návratu zamestnanca z cudziny.

(6) Informácie uvedené v odseku 5 sa poskytnú zamestnancovi len vtedy, ak čas zamestnania v cudzine presiahne jeden mesiac.
mzdarka renca
05.10.10,09:41
Ak je dohodnutá dobrá odmena potom iné záležitosti nie sú až tak podstatné.

mimotemy božeeeeeeee, sa tu rehocem ako čistokrvný kôň :D:D:D
centaire
05.10.10,10:01
dakujem za info. Ja som len potrebovala vediet specifika pracovnej zmluvy pre zamestnanca, ktory bude pracovat na smeny. Nastastie som kolegu Laciho :) nepocuvala a spravila som to tak aby tam bolo vsetko co ma byt. Dakujem za odpovede a uz viem ze laciho netreba brat vazne