marčelina
05.10.10,07:58
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť ako to je so zakúpením MS OFFICE? Môže si SZČO (predmet podnikania ekonomické poradenstvo, vedenie účtovníctva) zakúpiť MS OFFICE Home and Student (cenovo výhodnejší) alebo to musí byť MS OFFICE pre podnikateľov- ide o to či sa to uzná ako daňový výdavok. Srdečná vďaka.
JAJA11
05.10.10,06:05
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť ako to je so zakúpením MS OFFICE? Môže si SZČO (predmet podnikania ekonomické poradenstvo, vedenie účtovníctva) zakúpiť MS OFFICE Home and Student (cenovo výhodnejší) alebo to musí byť MS OFFICE pre podnikateľov- ide o to či sa to uzná ako daňový výdavok. Srdečná vďaka.


Ja som si takýto balík kúpila a používam ho. Využívam tieto programy úplne minimálne, tak som nevidela dôvod kupovať drahý balík :o
Stefan2005
05.10.10,06:58
Kúpiť si ho samozrejme môže každý.

Ale používanie verzie "MS OFFICE pre študentov" na podnikateľské účely JE PORUŠENIE LICENČNÝCH PODMIENOK - stačí si ich prečítať.

Daňovú uznateľnosť v tomto prípade vidím takú istú, ako u všetkých ostatných vecí určených iba pre osobné užívanie...
JAJA11
05.10.10,07:15
Kúpiť si ho samozrejme môže každý.

Ale používanie verzie "MS OFFICE pre študentov" na podnikateľské účely JE PORUŠENIE LICENČNÝCH PODMIENOK - stačí si ich prečítať.

Daňovú uznateľnosť v tomto prípade vidím takú istú, ako u všetkých ostatných vecí určených iba pre osobné užívanie...

Lenže čo je používanie na podnikateľské účely? Ak si niekedy pre seba skontrolujemm či mi účtovný program správne počíta, alebo si urobím malú kontrolnú tabuľku, ktorej výstup ďalej nepoužívam :o
Myslím, že zakúpiť si plnú verziu by si mali tí, ktorí plne využívajú tieto programy za účelom ďalšieho zisku. Či už softvérové firmy, ktoré využívajú tieto programy v rámci svojich programov. Prípadne firmy, ktoré tvoria doklady :o
Pri daňovej kontrole si myslím, že by nemali byť takí prísni, veď ja som sa snažila mať čo najnižšie náklady a predajcovia MC OFICCE by nemali mať problém s tým, že využívam tento program na takéto účely :o Ono vlastne existujú aj free verzie, ale s tými bývajú problémy, nepracujú spoľahlivo :o
Lubo44
05.10.10,07:30
Lenže čo je používanie na podnikateľské účely? Ak si niekedy pre seba skontrolujemm či mi účtovný program správne počíta, alebo si urobím malú kontrolnú tabuľku, ktorej výstup ďalej nepoužívam :o
Myslím, že zakúpiť si plnú verziu by si mali tí, ktorí plne využívajú tieto programy za účelom ďalšieho zisku. Či už softvérové firmy, ktoré využívajú tieto programy v rámci svojich programov. Prípadne firmy, ktoré tvoria doklady :o
Pri daňovej kontrole si myslím, že by nemali byť takí prísni, veď ja som sa snažila mať čo najnižšie náklady a predajcovia MC OFICCE by nemali mať problém s tým, že využívam tento program na takéto účely :o Ono vlastne existujú aj free verzie, ale s tými bývajú problémy, nepracujú spoľahlivo :o
Ak používaš program pri svojej práci (podnikaní) - porušuješ licenčné podmienky výrobcu.

Ak ho nepoužívaš pri svojej práci (podnikaní) - nemôžeš si ho uplatniť ako daňový výdavok.

Ani z voza ani na voz. Moja rada: skús nejaký výpredaj, možno narazíš na lacné staršie verzie, napr. MS Office 2003
marjankaj
05.10.10,07:41
Ak ti ide o znižovanie nákladov, tak si kúp ten najdrahší.
Ak náklady nepotrebuješ, tak ti bude stačiť aj Open office(zadarmo). Ak ho málo využívaš, tak ti netreba makrá. prípadne iné možnosti.
Stefan2005
05.10.10,07:41
...Myslím, že zakúpiť si plnú verziu by si mali tí, ktorí plne využívajú tieto programy za účelom ďalšieho zisku...

... podmienky využívanie tvorca softvéru nenechal na naše posúdenie :).

na stránkach Microsoftu môžeš nájsť k licencii:

"Licencie balíka aplikácií Microsoft Office 2007 pre študentov a domácnosti predávaných v rámci krabicového balenia je možné užívať až na troch zariadeniach v rámci jednej domácnosti s podmienkou ich nekomerčného použitia."

No a nekomerčné použitie je nekomerčné použitie - nerozlišuje sa na troška a plne využívanie pre potreby podnikania.
Stefan2005
05.10.10,08:44
Lenže čo je používanie na podnikateľské účely? Ak si niekedy pre seba skontrolujemm či mi účtovný program správne počíta, alebo si urobím malú kontrolnú tabuľku...

...zvýraznenú túto otázku by šlo posúdiť možno i podľa toho, na aký počítač si inštalovala verziu Home pre študentov - ak na PC, ktorý nemáš zaradený do podnikania, tak by to šlo - ale ak na PC, ktorý si kúpila na svoje IČO a máš zaradený v podnikaní...