Antošíková
05.10.10,10:34
Dobrý deň. Poraďte mi, prosím, kedy musím platiť daň z platieb za energiu a kedy nie?? Týka sa to prenájmu bytu. Vopred ďakujem.
Timka1
05.10.10,08:39
máš dve rovnaké témy zadané, požiadaj o zlučenie alebo vymazanie jednej

http://www.porada.sk/t148639-dobry-den-poradte-mi-prosim-kedy-musim-platit-dan-z-platieb-za-energiu-a-kedy-nie.html
Antošíková
05.10.10,09:08
Ahoj, dakujem. Poriešim to, aby bola len jedna otázka. A ty vieš mi poradiť ??
veronikasad
05.10.10,09:11
Ahoj, dakujem. Poriešim to, aby bola len jedna otázka. A ty vieš mi poradiť ??
Ak máš energie ako súčasť nájomného, zahrnieš ich do príjmov. Keď budeš viesť účtovníctvo pri príjmoch z prenájmu, výdavkom budú zaplatené preddavky, resp. vyúčtovanie za energie. Dopad na základ dane bude nula.
Ak si budeš uplatňovať pri príjmoch z prenájmu paušálne výdavky, 60 % príjmu za energie zdaníš (po odpočítaní 5-násobku živ.minima - platí do konca roku 2010).
Antošíková
06.10.10,09:43
Ahoj Veronika, dakujem, ze za tvoju radu. Moc si to vazim, nikde som tuto informáciu nemohla vystiznejsie najst, tak ako si mi to ty napisala.. Prosím Ta a nevies mi este poradit, ze kedy je vyhodnejsie, aby energie platil nájomca a kedy prenajimatel? Dakujem krasne ci uz poradis alebo nie a prajem pekny dnik. PS: Ak aby si potrebovala ty s niecim pomoct, co bude v mojich silach, rada...