zaneta123
15.11.05,13:28
Ahojte, kdo mi prosím poradí aké tlačivo mám dať podpísať zamestnancom v stavebnej firme o BOZP? Ďakujem.
karol.za
15.11.05,16:10
musím ťa sklamať ale nie je žiadne tlačivo týkajúce sa BOZP,toto by mala byť starosť zamestnávateľa/najvyššieho,majiteľa/
a ten si má zabezpečiť toto pomocou bezpečnostného technika
Ten papier je vlastne krytie zamestnávateľa ak sa ,,niečo stane,,
je to sumár ktorý treba povedať zamestnancom ,zákony,vyhlášky a pod. až sú v ,,obraze,, ale aj to čo sa týka ich pracovného zaradenia
a hlavný účtovník??? čo tenn má z BOZP??????
treba konkretizovať:vlastný zamestnanci,a pod. aj cez ss
s pozdravom Karol bezpečnostný technik nemenovanej firmi
DanielaSL
15.11.05,16:47
Tak u nás to robíme asi tak , že jeden z majiteľov urobí novým pracovníkom školenie ( má na to papier) a potom sa urobí zápis , že kto , kedy , o čom a koho školil. Pracovníci podpíšu , že boli poučení o bezpečnosti pri práci a papier sa založí.
Paula
15.11.05,18:09
Ahojte, kdo mi prosím poradí aké tlačivo mám dať podpísať zamestnancom v stavebnej firme o BOZP? Ďakujem.Moja skúsenosť: Firma si platí externistu, ktorý má na túto činnosť oprávnenie. Ten nových pracovníkov zaškolí. V priebehu roka vykoná aj prípadné "preškolenie". Príslušný doklad vyhotoví on. Okrem toho kontroluje mesačne všetky firemné priestory , el.rozvody, has.prístroje.....atd. O kontrole taktiež vyhotoví doklad. Prítomnosť "kontrolóra" sa eviduje aj v k tomu určenej knihe.
V ďalšom prípade máme na túto činnosť vlastného zamestnanca, ktorý chodí pravidelne na školenia.