dadika22
05.10.10,11:30
Idem po prvý krát v praxi zaraďovať majetok do užívania,tak moja otázka asi vyznie hlúpo, ale predsa...je potrebné si pri zaraďovaní majetku resp. k nemu písať kód klasifikácie do odpis.skupín.(príloha k ZDP)? V mojom prípade sa jedná o zaradenie TZ budovy,t.j. 4. odpis. skupina 4-1 1 Budovy. Účtovný program mi to ponúka iba jednoducho pod interným číslom pr. 2010DHM001 (t.j. rok zaradenia, dlhod.hmotný maj., por.č.1). Je to tak správne? Či mám niekde uviesť aj ten kód klasifikácie podľa Zákona o dani z príjmov?
JAJA11
05.10.10,09:41
Idem po prvý krát v praxi zaraďovať majetok do užívania,tak moja otázka asi vyznie hlúpo, ale predsa...je potrebné si pri zaraďovaní majetku resp. k nemu písať kód klasifikácie do odpis.skupín.(príloha k ZDP)? V mojom prípade sa jedná o zaradenie TZ budovy,t.j. 4. odpis. skupina 4-1 1 Budovy. Účtovný program mi to ponúka iba jednoducho pod interným číslom pr. 2010DHM001 (t.j. rok zaradenia, dlhod.hmotný maj., por.č.1). Je to tak správne? Či mám niekde uviesť aj ten kód klasifikácie podľa Zákona o dani z príjmov?

Pri zaradení majetku by sa mala spraviť karta majetku - protokol o zaradení, kde môžete všetky takéto údaje uviesť. (ale pravdepodobne ju máte priamo v programe a ten Vám aj ponúka možnosť zvoliť si presné zatriedenie majetku.) :rolleyes:
dadika22
05.10.10,10:02
Jaja11 dakujem za odpoved v:)
Protokol o zaradení majetku aj Karta majetku sa mi dá vytlačiť :) to je ok, ale tam to číslo, čo by som si ja myslela,že by sa mi tam malo napísať zatriedenie majetku,tak to mi program nazýva ako "inventárne číslo" Mám program "POHODA",ak by si ho náhodou poznala...
Mne skôr ide o to,že či je na to aj nejaký § v zákone,že tam ten kód klasifikácie musí byť uvedený (myslím na Karte majetku)...mne ho tam ten program neuvádza a uz vobec nie,ze by mi ho sám zatriedil :(
musí to tam teda byť,alebo nemusí?
dadika22
06.10.10,07:53
prosííím poradte mi...
Lenka1979
06.10.10,07:58
.. nedá sa Ti kód klasif. doplniť ručne a ten čo dáva program vymazať?
suschi
11.10.10,05:50
ja pracujem v pohode, ale len doma ju mam, skusim sa na to mrknut v priebehu niekolkych dni, ak to este potrebujes.. do nejakej poznamky sa to tam neda dať? a to by ti malo aj vytlačiť... ;)..
sybila3
13.10.10,08:17
ak mám v programe kartu majetku, teda ich aj tlačím, nemusím vypisovať protokol o zaradení?