beatap
05.10.10,12:10
Mám dilemu, nakupujeme výživové doplnky z USA, tie sú balené buď ako samostatné tablety alebo v blistroch po 10 ks. Tu sa zaplatí clo, dajú sa vyrobiť obaly. Hotové balenia sú potom po 30 alebo 60 ks. Nie som si istá, je to materiál, výrobky alebo tovar? Obaly sa dávajú vyrobiť väčšinou vo väčšom počte ako je práve dodávka (do zásoby), mám ich rozdeliť pri účtovaní časť do obstarávacej ceny a tá druhá časť?
Lenka1979
05.10.10,10:23
Mám dilemu, nakupujeme výživové doplnky z USA, tie sú balené buď ako samostatné tablety alebo v blistroch po 10 ks. Tu sa zaplatí clo, dajú sa vyrobiť obaly. Hotové balenia sú potom po 30 alebo 60 ks. Nie som si istá, je to materiál, výrobky alebo tovar? Obaly sa dávajú vyrobiť väčšinou vo väčšom počte ako je práve dodávka (do zásoby), mám ich rozdeliť pri účtovaní časť do obstarávacej ceny a tá druhá časť?


Nakupujete výživové doplnky z USA, tu ich balíte do obalov,ktoré si dávate robiť a ďalej ich predávate. Podľa mňa je to tovar, nie výrobok (vy ste tie výživové doplnky nevyrobili sami, len ich predávate ďalej).
---
Podľa §17 odst 9 opatrenia je tovarom všetko,čo sa nakúpi a predá v nezmenenom stave, pričom nakúpený tovar sa nepoužíva , neprenajíma sa ani sa na ňom nevykonáva TZ.
To,že tie výživové doplnky balíte nemení ich fyzický ani funkčný stav, len im dáte ochranný obal. Môj názor.
beatap
05.10.10,10:31
tiež to vnímam ako tovar, len si občas nie som istá, či rozmýšľam správne
tono123
02.02.11,11:39
Prečo kupujete výživové doplnky z USA.Minulého roku spustila predaj nemecká firma a môžte ich predávať aj v lekárniach a sú cenovo výhodné.Môžem Vám poradiť o akú spoločnosť ide.A pri tom sú to výrobky výsokej kvality.