janka.mo
05.10.10,12:34
Dobry den,
potrebovala by som poradit ohladom uctovania preplacania celkovej ceny prace podla §56
zivnostnik ma zriadenu chranenu dielnu, podpisanu dohodu s UPSVaR podla §56. Kazdy mesiac predlozil ziadost a prisli mu peniazky na ucet. to by bolo ok, ale ja netusim ako to mam uctovat. teraz mi doniesol vsetky doklady, lebo doteraz to len zberal doma.... vyplaty, odvody mam zauctovane normalne ako VOZD ale co s tymi peniazkami, ktore mu pridu na ucet z uradu prace? Je to ostatny prijem ovplyvnujuci zaklad dane? a ma sa to nejako refundovat aj zamestnancom vo vyplatach? lebo viem, ze on to doteraz nerobil, tak ci to nemam opravit.... dakujem za odpoved
miriza
05.10.10,10:37
Ja keď sa mi ukáže úhradu z úradu práce na účte, tak to dávam na 346.000 mám to pomenované ako dotácia zo štátneho rozpočtu - chránená dielňa.
Lenka1979
05.10.10,10:38
Dobry den,
potrebovala by som poradit ohladom uctovania preplacania celkovej ceny prace podla §56
zivnostnik ma zriadenu chranenu dielnu, podpisanu dohodu s UPSVaR podla §56. Kazdy mesiac predlozil ziadost a prisli mu peniazky na ucet. to by bolo ok, ale ja netusim ako to mam uctovat. teraz mi doniesol vsetky doklady, lebo doteraz to len zberal doma.... vyplaty, odvody mam zauctovane normalne ako VOZD ale co s tymi peniazkami, ktore mu pridu na ucet z uradu prace? Je to ostatny prijem ovplyvnujuci zaklad dane? a ma sa to nejako refundovat aj zamestnancom vo vyplatach? lebo viem, ze on to doteraz nerobil, tak ci to nemam opravit.... dakujem za odpoved

Je to POZD . Refundovať to zamestnancom nemá, je to príspevok zamestnávateľovi na zriadenie chránenej dielne/chráneného pracoviska.
Lenka1979
05.10.10,10:39
Ja keď sa mi ukáže úhradu z úradu práce na účte, tak to dávam na 346.000 mám to pomenované ako dotácia zo štátneho rozpočtu - chránená dielňa.

... toto je otázka v JU. :) V PU na 346xx robíš predpis oproti 648xx. a po úhrade prostriedkov na účet zamestnávateľa dorovnávaš účet 346xx zápisom 221xx/346xx :)
janka.mo
05.10.10,10:42
dakujem velmi pekne za rychle odpovede....
velmi mi pomohli
SSAndrea
03.04.12,05:31
Dobrý deň, prosím o radu. Teraz od marca prechádza ku mne zákazník, ktorý má zriadenú chránenú dielňu a je mu poskytovaný príspevok podľa § 56 zákona o službách v zamestnanosti. Ešte som sa s týmto druhom príspevku nestretla a zmluvu medzi klientom a ÚP budem mať k dispozícii až zajtra. Ale rada by som si dopredu "naštudovala" danú problematiku. Vie mi niekto poradiť, aké podklady sa v prípade tohto príspevku odovzdávajú na ÚP? Ak som správne pochopila z predchádzajúcich "pokecov" je to druh príspevku, ktorý sa nezahŕňa do mzdy zamestnanca a teda sa ani nerobí odvod do ZP a ani sa nezdaňuje. Budem účtovať len cez účet 346 a štandardne zaúčtujem mzdy ako pri "bežnom" zamestnancovi (ak sa mýlim prosím opravte ma) Sú potrebné len podklady z miezd alebo aj nejaké podklady z účtovníctva? A čo sa odovzdáva z miezd a čo z účtovníctva? vopred ďakujem
Mikolajova
14.03.13,07:35
... toto je otázka v JU. :) V PU na 346xx robíš predpis oproti 648xx. a po úhrade prostriedkov na účet zamestnávateľa dorovnávaš účet 346xx zápisom 221xx/346xx :)
Prosim Vas ten predpis robim v roku ked mi pridu peniaze? Alebo cez ID v starom roku aj ked uhrada nedosla?
adra22
05.05.13,18:02
Dobrý deň prosím našli ste niečo k tomuto? Ide mi o to že keď UP mi prelatí CCP musím odvody vrátiť zamestnancovi? Nikde som sa nedopátrala odpovede.
Mirka.V
28.08.13,06:38
POdľa čoho sa rozhodnete, či budete robiť klientovi s chránenou dieľnou, či budete robiť JU alebo PU?