anka-s
05.10.10,15:12
Ahojte, mam takyto problem a prosim o pomoc:
prevzala som od 1.1.2010 uctovnictvo po inom uctovnikovi - no nemam uz spatny kontakt na neho (nekomunikuje). Poslal akurat konecne stavy uctov a tam okrem inych som nasla na 042 s poznamkou Pluto reklama sumu cca 18 tis. EUR. Opytala som sa majitela ci nieco o tom nevie, tak doniesol kopiu faktury a povedal, ze uctovnik to tam dal preto, ze vyroba reklamy sa musi odpisovat. Ja som sa s tymto vsak nestretla, preto uvadzam text - mozno budete nieco vediet vy. Zaujimalo by ma, preco to teda nezaradil?! No to sa uz nedozviem. Pomozete?

text vo fakture:
1. vyroba a zmeny pohyblivej video reklamy kompatibilna s poziadavkami na umiestnenie na internetovej stranke 18 tis. EUR (toto je na tej 042)
2. umiestnenie video reklamy na zaluzie v ramci internetoveho priestoru na zadanych internetovych serveroch v obdobi september 2009 16 tis. EUR (toto dal asi do nakladov - neviem)

Podla mojho nazoru ide o reklamu ako celok a malo to ist cele do nakladov alebo sa mylim?
Dakujem velmi pekne.
Lubo44
05.10.10,13:29
Mne z toho vychádza, že mu vyrobili nejaké video, ktoré sa dá zavesiť na internet. Potom by to ale asi bol nehmotný majetok. Ale otázka je, či sa daná reklama využíva viac ako jeden rok. Ak doba použiteľnosti je kratšia ako 1 rok, tak to môže ísť do nákladov.