2danculik
05.10.10,18:36
Dobrý deň,
chcela by som príležitostne predávať mnou vytvorené fotografie do fotobanky.
Zahrňa sa tento príjem do dani z príjmu alebo ako to vlastne funguje?
Dakujem
marjankaj
05.10.10,16:52
§9 zákona o dani z príjmov.

h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len "platné životné minimum ); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

To budeš mať ako často príležitostne?:confused:

Od 1.1.2011 to môže byť inak. Podľa toho ako schvália zákon.:confused:
2danculik
06.10.10,14:39
Dakujem
ide naozaj len o pár krát do roka-myslim ze do toho 5násobku určite spadnem aj ja :) som hoby fotograf, a ludia hovoria, ze mi to ide, tak by som chcela skúsiť, že čo na to profesionály...
jareso
07.10.10,07:42
To budeš mať ako často príležitostne?:confused:


Napríklad v tomto článku na hľadáčiku je vysvetlené ako taký príležitostný online predaj fotografií cez (mikro)fotobanky funguje.

blog.hladacik.sk/index.php?id=273
marjankaj
07.10.10,07:47
Napríklad v tomto článku na hľadáčiku je vysvetlené ako taký príležitostný online predaj fotografií cez (mikro)fotobanky funguje.

blog.hladacik.sk/index.php?id=273

To je pekné, ale nenašiel som tam ako sa to zdaňuje.
A na to sa pýtal. Nie ako predávať, ale ako zdaňovať.:confused: