bupi
05.10.10,19:54
Prosim o radu pri jednoduchej oprave sijacieho stroja. Zvysila mi jedna pruzinka:D. Patri niekde ku koliesku, ktore pomaha navijat spodnu nit na cievku hore na stroji. Ide o sijaci stroj Lucznik.
Vdaka za rady.
PotPalo
07.10.10,18:26
Jednoduchá oprava a tebe zvýši jedna pružinka... No teda... A ten stroj funguje aj bez nej, alebo to robí nejakú neplechu? Zisti, čo nefunguje, tam bude chýbať tá pružinka, potom sem hoď aj nejaké foto, možno poradím.
Laco-monter
07.10.10,18:41
Ide o predpätie nite,

pri niektorých režimoch šitia to pomáha aby sa niť nadmerne neodvíjala a nezauzlila sa pred ihlou.

Na to je tam ta pružinka.
bupi
08.10.10,07:45
No ide to aj bez pruzinky:D, nejako je tam uz polozena, ale neviem, ci spravne. Zle to bolo napisane, navija dolnu nit na cievku, nie hornu. Skusim to potom odfotit.
jess
28.09.11,17:19
Mám 25ročný Lucznik Finesse 884. Minule mi narazila ihla na chapač a zlomila sa. Dnes som išla šiť a opäť, takže nesynchronizuje ihla s chapačom. Všetko som vyčistila, namazala a chapač sa prestal úplne otáčať. Dá sa s tým voľačo robiť ? Kedysi dávno som mala závadu, že ihla narážala na chapač...opravila som si to, ale už netuším ako.
bupi
28.09.11,18:40
Jess, prave dnes som odniesla stroj do opravy, nejako mi ta horna nit tazko navijala, tak nech ho premazu a nastavia, uz je to nad moje schopnosti. A mam tiez to iste, co Ty, akurat je trosku mladsii ten moj. Len cislo neviem, ci sedi uplne. Tiez mi tak obcas ihla narazala, tak som ju trochu dozadu potlacila a potom slo dobre. Nepozerala si v navode, ci sa to neda opravit?
jess
29.09.11,04:36
Práveže návod už po toľkých rokoch nemám. Hľadala som aj na webe, ale nenašla som nič. Všetky náhradné diely majú len v Čechách, na Slovensku nič. Ako som pozerala, treba mi vymeniť aj jedno koliesko, ktoré ten chapač otáča, je zodraté. Neviem prečo ho vyrobili z gumy alebo z čoho to je, ale kovové ani plastové to nie je. Má vydratých pár zúbkov. Najviac ma štve to, že potrebujem len zašiť synovi koleno na rifliach . Už tak často nešijem, takže sa mi neoplatí kúpiť nový stroj a keď dám tento do opravy, tak to mu môžem kúpiť rovno nové rifle !
bupi
29.09.11,05:37
Tak mam presne ten isty stroj ako Ty, pozrela som navod a okrem
spravneho vycistenia,
spravne ulozena ihla v drziaku
spravnej nite a jej zodpovedajucej ihly treba skontrolovat
ci je gombik sirky stehu v polohe na rovne sitie a gombik polohy ihly v strednej polohe,
pouzita patka a stehova doska na rovne sitie
patka dobre pripevnena na tyc patky
stehova doska spranve umiestnena pod blokovacim a zaistovacim kolikom a kryt chapaca uplne zavrety
dilo neni pred ukoncenim siti tahnuto na stranu
dilo vedene nebo pridrzovane za jehlou neni prilis silne nebo rychle tazeno
to vsetko bolo pre pripad jehla se lame
,
A z posielanim dielov z Ciech nemam zle skusenosti.Nekupovala som sice do stroja, ale nie je to taky problem, tam treba len drobnosti a postovne nie je tak drahe, je to len ako list, ja by som objednala...
bicista
02.01.12,19:11
Nastavení časování na Lucznik Finesse
Da se to spravit, muze byt spatne vyska jehelni tyce, muze byt rozhozeny casovani.
1, sundat bocni kryt aby jste se dostali k jehelni tyci.
2, Sundat kryt podavace pod patkou
3, vyndat civku a civkovy podavac.
4, otocit kolem kolem tak aby jehla byla v horni pozici
5) prohlednete si vrchol jehelni tyče - malinko od shora tyce cca 2mm jsou na ni dve znacky, takove jemne prouzky - jsou to znacky pro casovani. Jsou nekdy spatne videt.
6) otocte kolem aby jehla byla uplne nejnize. Horni znacka by mela byt zaroven s horni plochou pouzdra v kterym se tyc pohybuje. Proste zaloven, Tyc vykukuje nad pouzdrem cca 2mm
7) pokud tomu tak neni, povolte sroubkem (skrutkou) jehelni tyc a nastavte spravnou vysku na rysku a sroub utahnete.
8) potom jemne otocte rucne kolem tak aby se vam objevila druha nizsi ryska.
9) v teto chvili kdyz se kouknete dolu na jehlu pod podavac, by presne za jehlou mela byt spicka rotacniho chapace.
10) pokod ano je vse OK, pokud ne pokracuje dale.
11) sejmete spodni kryt aby jsme se dostali k prevodovym koleckum.
13) POZOR je treba mit imbus klic palcoveho rozmeru, ne metricky. Tady je hlavni zadrhel, jelikoz ho nikdy na nic jineho potrebovat nebudete a uplne bezne v obchode neni k sehnani.
14) povolite ozubene kolecko ze spoda chapace pomoci dvcou imbusu. Jen jen jemne povolit cca jednu otacku, aby vam to kolecko nespadlo s hridele,
15) otocite chapacem tak, aby jeho spicka byla presne za jehnou. Ozubene kolecko zase dotahnout.
16) provest kontrolu, sjet jehnlou nejnize - zkontrolovat znacku na jehelni tyci, kosek poutocit rucnim kolem az vejede dalsi znacka zaroven s pozdrem, zkotrovat zda je spicka chapace presne za jehlou.
Tak to bylo nastaveni casovani.
Pokud nekomu vynechava steh, je problem taky v casovani a jeste muze byt spatne nastavena vzdalenost spicky chapace a jehly, za jehlou by mel chapac projet v tesne blizkosti 0,05mm coz odpovida tak tlousce papiru, jeli vzdalenost velka stroj nenabira spodni nit. Vzdalenost se taky nastavit, ale to az nekdy jindy. :)
bupi
18.04.12,07:22
Bicista, dakujeme za rady. Tema je stale aktualna, urcite niekomu pomoze. Nechcem ju uzatvarat, neviem, kto bol tak iniciativny a povazuje ju za vyriesenu. Dakujem prispievatelom za pochopenie.
bupi
19.04.12,19:13
9) v teto chvili kdyz se kouknete dolu na jehlu pod podavac, by presne za jehlou mela byt spicka rotacniho chapace.


Mozete mi niekto poradit, co je a kde sa presne nachadza spicka rotacneho chapaca?
Dakujem
misoft
20.04.12,15:35
Asi dole pod ihlou (tá druhá niť) - pri zasunutí ihly s niťou to uchopí a vytvorí s druhou niťou steh.
http://sk.bernina.com/webautor-data/3/Rundlaufgreifer435.jpg
(V púzdre je cievka s niťou, na obvode sú uchopovacie lamelky. Toto sa potom nasúva na osku rotačného chápača - to v strede na obr.)
113401
mirik27
26.09.12,17:37
dobry vecer,
prosim vas neviete mi poradit ako a kde by som našla navod na Lucznik Finesse 884? na nete nič nieje...
vlado 33
26.09.12,18:01
ruza 00
30.03.20,13:42
Niekto ste hľadali návod na šijací stroj mám ho na typ437a438 Lucznik
ruza 00
30.03.20,13:46
Prosím o radu kto mi vie poradiť ako opraviť rozladeny mechanizmus podávače látky šijacieho stroja Lucznik437