cincinela
05.10.10,19:56
Bez príčiny zo dňa na deň 18 ročný chlapec memôže hýbať predaktím, lekár určil diagnózu : poškodenie vretenného nervu. Na vyšetrenie špec. prístrojom sa čaká 3 mesiace, prosím napíšte mi ak s takým niečim máte skúsenosti, čo dovtedy? Poznáte nejakú domácu liečbu ? Chladiť? zohrievať ? rozhýbať? nehýbať ? kapustný list ? Má to následky ? Odznie to len tak ? Ďakujem za skoré odpovede.
cincinela
06.10.10,10:03
Ahojte ! Nikto nič ?
Ruka mu visí,nedokáže ovládať zápästie a prsty,volá sa to aj ,, labutí krk " ...
klasika1
06.10.10,10:36
Ahojte ! Nikto nič ?
Ruka mu visí,nedokáže ovládať zápästie a prsty,volá sa to aj ,, labutí krk " ...
Ahoj..neviem či poradím, ale mám skúsenosť s poškodením nervu ale na nohe..Bez príčiny nič nie je..Nebol opretý o lakeť alebo v minulosti či sa neudrel a nevenoval tomu pozornosť (tak ako ja a po pár týždňoch to nabralo rýchly spád zo dňa na deň).
JankaO
06.10.10,11:34
Bez príčiny zo dňa na deň 18 ročný chlapec memôže hýbať predaktím, lekár určil diagnózu : poškodenie vretenného nervu. Na vyšetrenie špec. prístrojom sa čaká 3 mesiace, prosím napíšte mi ak s takým niečim máte skúsenosti, čo dovtedy? Poznáte nejakú domácu liečbu ? Chladiť? zohrievať ? rozhýbať? nehýbať ? kapustný list ? Má to následky ? Odznie to len tak ? Ďakujem za skoré odpovede.

Čo môžete urobiť vy je asi to, že končatinu treba udržiavať v teple, podľa možnosti s ňou cvičiť (aj pasívne) a polohovať. Ostatné treba nechať na odbornú rehabilitačnú liečbu. Ako u väčšiny podobných ochorení je liečba dlhodobá a zväčša závisí od správnej a odbornej rehabilitácie, od ktorej je závislá aj prognóza a následky. (kapustný list na toto určite nepomôže...)
BXLmiami
06.10.10,11:58
Určite cvičiť pasívne,prípadne jemne masírovať,nič nasilu,a hodne vitamínu B.Z homeopatie sa dá dať Hypericum perforatum 30 CH 5 granulí večer.Ale kľúčová je diagnoza neurologa.
cincinela
06.10.10,17:14
Ďakujem za vaše reakcie,vidím, že nie je veľa ľudí čo to pozná. Myslím,že som sa nádejala,že prídu odpovede typu : neboj, to samé odznie... a.pod. Ešte stále čakám na vaše skúsenosti.
BXLmiami
06.10.10,17:39
Pokiaľ tam nebol uraz,tak alternatíva neboj,samé to odoznie je aktuálna veľmi často.Vždy to ale odoznieva pekných pár týždnov.Držím prsty.