Economy11
06.10.10,08:56
Ahojte Poraďáci, chcela by som poradiť v oblasti čerpania sociálneho fondu....môj klient účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, chce použiť prostriedky sociálneho fondu čo najvýhodnejšie:)to znamená, že sa chce vyhnúť zdaneniu v mzde jednotlivého zamestnanca....:rolleyes:nemôžem mu nijako vysvetliť, že zákon sa nedá obísť a okrem príspevku na stravné sa zdaňuje všetok príspevok....môžete mi prosím poradiť či náhodou neexistuje nejaká výnimka a naozaj nie je niečo, čým sa dá tomuto zdaneniu vyhnúť?:confused: vopred ďakujem za každú dobrú radu...
Timka1
06.10.10,06:59
Ahojte Poraďáci, chcela by som poradiť v oblasti čerpania sociálneho fondu....môj klient účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, chce použiť prostriedky sociálneho fondu čo najvýhodnejšie:)to znamená, že sa chce vyhnúť zdaneniu v mzde jednotlivého zamestnanca....:rolleyes:nemôžem mu nijako vysvetliť, že zákon sa nedá obísť a okrem príspevku na stravné sa zdaňuje všetok príspevok....môžete mi prosím poradiť či náhodou neexistuje nejaká výnimka a naozaj nie je niečo, čým sa dá tomuto zdaneniu vyhnúť?:confused: vopred ďakujem za každú dobrú radu...

http://www.porada.sk/t37259-socialny-fond-cerpanie-tak-aby-neslo-o-zdanitelny-prijem-zamestnanca.html
Economy11
06.10.10,08:13
Nejaký príklad Timka prosím?
kimart
06.10.10,08:15
príspevky na stravné lístky
Economy11
06.10.10,08:21
Kimart ďakujem, ale v príspevku som uviedla či je niečo okrem príspevkov na stravné lístky....;)klient je totiž tvrdohlavá palica a prispievať na stravné lístky sa mu nechce....ľudia sú rôzny v dnešnej dobe...
mzdarka renca
06.10.10,08:28
Kimart ďakujem, ale v príspevku som uviedla či je niečo okrem príspevkov na stravné lístky....;)klient je totiž tvrdohlavá palica a prispievať na stravné lístky sa mu nechce....ľudia sú rôzny v dnešnej dobe...

verím, že si je vedomý, že musí prispieť zamestnancom, nie sebe, nakoľko SF sa tvorí práve z miezd zamestnancov, inak by tam prostriedky neboli.
mzdarka renca
06.10.10,08:33
verím, že si je vedomý, že musí prispieť zamestnancom, nie sebe, nakoľko SF sa tvorí práve z miezd zamestnancov, inak by tam prostriedky neboli.

Všetky príspevky poskytnuté zamestnancom z prostriedkov sociálneho fondu sú zdaniteľným príjmom zamestnanca až na výnimky, ktoré sa nezdaňujú, a to napríklad:
- príspevky na zabezpečenie stravovania
- príspevky na nealkoholické nápoje poskytované zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku
- použitie rekreačného, športového, vzdelávacieho, zdravotníckeho zariadenia, ktorý je majetkom zamestnávateľa alebo si ho zamestnávateľ od majiteľa prenajme a poskytne ho zamestnancom
- príplatok k náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti
Economy11
06.10.10,08:58
Renča ďakujem, no v dnešnej dobe sú zamestnávatelia skôr podobní zvieratám a nie ľuďom...v pozícii klient a poskytovateľ služby je to o tom, že by bol najradšej keby účtovník urobil papiere tak, aby neplatit dane a využíval štát čo najviac...veď mu zato platí....
Tweety
06.10.10,09:00
Renča ďakujem, no v dnešnej dobe sú zamestnávatelia skôr podobní zvieratám a nie ľuďom...v pozícii klient a poskytovateľ služby je to o tom, že by bol najradšej keby účtovník urobil papiere tak, aby neplatit dane a využíval štát čo najviac...veď mu zato platí.... Tým, že neprispieva na stravu zamestnancom, porušuje zákon o SF aj ZP.