JT10
06.10.10,09:05
Zdravím.

Potrebujem súrne pomôcť. Mám tabuľku, kde su v riadkoch hodnoty.Potrebujem, aby sa tieto hodnoty sťahovali do inej bunky v inom liste, ale do stĺpcov.

Takéto niečo to je...
Chobot
06.10.10,08:34
Zdravím.

Potrebujem súrne pomôcť. Mám tabuľku, kde su v riadkoch hodnoty.Potrebujem, aby sa tieto hodnoty sťahovali do inej bunky v inom liste, ale do stĺpcov.

Takéto niečo to je...

AK to chceš spraviť jednorazovo, tak si vyznač celú oblasť, daj COPY, nastav sa na prvý riadok prvého stĺpca a daj PASTE SPECIAL a tam vyber voľbu Transponovať.

viď aj túto tému:

http://www.porada.sk/t51433-z-excel-do-word.html

Ak chceš, aby to robilo priebežne, tak budeš musieť dať odkazy v každej bunke novej tabuľky.
JT10
06.10.10,08:46
Práve že to nechcem jednorázovo. Chcem meniť len údaje v prvej tabuľke a v závislosti od nej by sa mi menili aj v ostatných tabuľkách...
Chobot
06.10.10,09:08
Práve že to nechcem jednorázovo. Chcem meniť len údaje v prvej tabuľke a v závislosti od nej by sa mi menili aj v ostatných tabuľkách...

Tak musíš pozadávať odkazy pre každú bunku....

Uľahčiť si to môžeš pomocou funkcie TRANSPOSE.

Je to trochu komplikovanejšie, ale dá sa to. TReba si uvedomiť, že budeme zadávať vzorec nie pre jednotlivé bunky, ale pre pole.

Najprv musíš vedieť, aké veľké pole z prvého hárku budeš transponovať. Určíš si teda rozsah, napr. budeš transponovať bunky po stĺpec M a po riadok 3. Na druhom hárku sa nastavíš na prvú bunku. Tam zadáš funkciu TRANSPOSE a vyberieš polia (ARRAY) A1:M3.

Odentruješ.

Potom si vyznačíš pole obrátenej veľkosti, než je na prvom hárku, teda označíš si oblasť A1:C13.

Klikni na F2 (vyberie funkciu v poli A1). Následne stlač CTRL+SHIFT+ENTER - tým skopíruješ vzorec z prvej bunky na celé pole. Potom čokoľvek zmeníš na prvom hárku, tak na druhom sa to zobrazí, ale obrátené, to čo bolo v riadkoch, bude v stĺpcoch.
JT10
06.10.10,09:59
SUPER.
DIKY ZA POMOC.