fox77
06.10.10,09:13
Ahojte. Mám dotaz k opätovnému predĺženiu pracovnej zmluvy. So zamestnancom bola podpísaná pracovná zmluva na dobu určitú od 18.09.2008 do 31.12.2009. Potom s týmto pracovníkom bola podpísaná nová pracovná zmluva na dobu určitú od 01.01.2010 do 31.12.2010. Moja otázka znie, či je možné s týmto pracovníkom podpísať novú pracovnú zmluvu na dobu určitú od 01.01.2011 do 31.12.2011. ďakujem.
Dragašeková Mária
06.10.10,07:19
2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v*rámci dvoch rokov najviac dvakrát.]
(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodu
[s účinnosťou od 1. marca 2010:
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu]
a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a*nepresahujú osem mesiacov v*kalendárnom roku (sezónna práca),
d) dohodnutého v kolektívnej zmluve.
[s účinnosťou od 1. marca 2010:
d) vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
e) vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
f) vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
g) vykonávania prác dohodnutých v*kolektívnej zmluve.]
(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.
(6) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné aj bez dôvodu uvedeného v*odseku*4, ak*ide o
a) zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu,
b) vedúceho zamestnanca, ktorý je v*priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu,
c) tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
d) zamestnanca na výkon činnosti, pre ktorú je predpísané vzdelanie umeleckého smeru,
e) zamestnanca, ktorý vykonáva opatrovateľskú službu podľa osobitného predpisu,
f) zamestnanca, ktorý je poberateľom starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
g) zamestnanca u zamestnávateľa, ktorý zamestnáva najviac 20 zamestnancov,
h) zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.
fox77
06.10.10,09:18
Ahoj. Ďakujem za výsek zákonníka práce. Takže keď som to správne pochopil tak ak firma zamestnáva do 20 pracovníkov, v mojom prípade 9 tak podľa § 48 ods. 6, písm. g) Zákonníka práce môže zamestnancovi opakovane predlžovať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú donekonečna. Pochopil som to správne, alebo som úplne mimo a musím si dať nejakú tabletku pod jazyk. ďakujem.
rodina1
06.10.10,09:22
Ahoj. Ďakujem za výsek zákonníka práce. Takže keď som to správne pochopil tak ak firma zamestnáva do 20 pracovníkov, v mojom prípade 9 tak podľa § 48 ods. 6, písm. g) Zákonníka práce môže zamestnancovi opakovane predlžovať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú donekonečna. Pochopil som to správne, alebo som úplne mimo a musím si dať nejakú tabletku pod jazyk. ďakujem.
Nie, nie je to správne, pretože s účinnosťou od 1.3.2010 platí novela ZP, ktorá upravuje aj uvedený §.
Správne znenie je:
§ 48
Pracovný pomer na určitú dobu
(1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.
(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.
(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
e) vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
f) vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
g) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.
(6) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné aj bez dôvodu uvedeného v odseku 4, ak ide o zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.
(7) Zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu nemožno zvýhodniť alebo obmedziť, ak ide o pracovné podmienky a podmienky zamestnávania podľa tohto zákona a o pracovné podmienky súvisiace s bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci podľa osobitného predpisu, v porovnaní s porovnateľným zamestnancom.
(8) Zamestnávateľ informuje vhodným spôsobom zamestnancov v pracovnom pomere na určitú dobu a zástupcov zamestnancov o pracovných miestach na neurčitý čas, ktoré sa u neho uvoľnili.
(9) Obmedzenia podľa odsekov 2 až 7 sa nevzťahujú na zamestnávanie agentúrou dočasného zamestnávania.

Skús si preštudovať aj:
http://www.porada.sk/t136884-predlzenie-doby-urcitej.html
http://www.porada.sk/t131581-zakonnik-prace-od-1-3-2010-a.html
vieraaaa
06.10.10,09:50
Jarmilka "rodina1" má pravdu.
Viď aj nasledujúci text:
S účinnosťou od 1. marca 2010 bude, podľa novelizovaného znenia § 48 ods. 4 a 6 Zákonníka práce, možné ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky iba z dôvodu:
- zastupovania zamestnanca,
- vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku, - vykonávania sezónnych prác,
- vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
- vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
- vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
- dohodnutého v kolektívnej zmluve,
- zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.

Z uvedeného vyplýva, že novelizované znenie Zákonníka práce zúžilo okruh dôvodov, obsahujúcich výnimky z obmedzení pri uzatváraní pracovného pomeru na určitú dobu. S účinnosťou od 1. marca 2010 nebude možné ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov, alebo nad dva roky, u:
zamestnancov, ktorí sú štatutárnymi orgánmi alebo členmi štatutárnych orgánov,
- vedúcich zamestnancov, ktorí sú v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárnych orgánov,
- zamestnancov, ktorí sú poberateľmi starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
- zamestnancov u zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú najviac 20 zamestnancov.Viď celý príspevok:
http://advokatkocka.sk/index.php?cat=actualities§ion=articles&id=3
fox77
07.10.10,04:03
Ahojte. Ešte jeden dotaz k pracovnej zmluve na dobu určitú. Je nejako stanovená doba a forma, kedy treba dať pracovníkovi vedieť, že pracovná zmluva bude ukončená a predlžovať sa nebude. Ďakujem.
VERONIKA6
07.10.10,04:07
Ahojte. Ešte jeden dotaz k pracovnej zmluve na dobu určitú. Je nejako stanovená doba a forma, kedy treba dať pracovníkovi vedieť, že pracovná zmluva bude ukončená a predlžovať sa nebude. Ďakujem.
71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

Oznámenie o skončení pracovného pomeru zašli doporučene do vlastných rúk pracovníka, alebo mu ho odovzdaj na pracovisku a daj si podpísať prevzatie.
HankaH
03.11.10,09:12
Pracovný pomer bol uzavretý od 10.5.2009 do 9.5.2010. Potom bol predĺžený do 9.11.2010. Môže byť znovu predĺžený? ďakujem
Chobot
03.11.10,09:23
Pracovný pomer bol uzavretý od 10.5.2009 do 9.5.2010. Potom bol predĺžený do 9.11.2010. Môže byť znovu predĺžený? ďakujem

Áno, môže.
Adiks
03.11.10,12:42
Áno, môže.
Najdlhšie do 9.5.2011.
Chobot
03.11.10,14:10
Najdlhšie do 9.5.2011.

Súhlasím.

(ale na to už sa nepýtala, preto som to nenapísal...;):D:D:D)
fox77
19.12.10,09:18
Ahojte. Mám ďalšiu otázku k pracovnému pomeru na dobu určitú. Nakoniec sme sa rozhodli so zamestnancom nepredlžovať pracovný pomer. Pracovná zmluva, resp. pracovný pomer končí k 31.12.2010. Zamestnancovi sme doručili upovedomenie o nepredĺžení pracovnej zmluvy, začiatkom decembra. Pracovník toto upovedomenie prevzal, čo aj svojim podpisom potvrdil. Hneď na to doručil PN, v súčasnosti je stále na PN. Teraz nevieme, či pracovný pomer končí 31.12.2010, alebo až keď skončí PN. ďakujem za odpovede.
Tweety
19.12.10,09:20
Ahojte. Mám ďalšiu otázku k pracovnému pomeru na dobu určitú. Nakoniec sme sa rozhodli so zamestnancom nepredlžovať pracovný pomer. Pracovná zmluva, resp. pracovný pomer končí k 31.12.2010. Zamestnancovi sme doručili upovedomenie o nepredĺžení pracovnej zmluvy, začiatkom decembra. Pracovník toto upovedomenie prevzal, čo aj svojim podpisom potvrdil. Hneď na to doručil PN, v súčasnosti je stále na PN. Teraz nevieme, či pracovný pomer končí 31.12.2010, alebo až keď skončí PN. ďakujem za odpovede.
Končí dátumom doby určitej, teda 31.12.2010.
fox77
20.12.10,17:37
Ahoj. Dík za radu. Myslel som si to, ale nebol som si istý. Pri skončení pracovného pomeru podľa § 63 sme riešili skončenie pracovného pomeru až po ukončení PN, hoci mal PP skončiť skôr. Táto skúsenosť ma pri tomto probléme zneistila.
Chobot
20.12.10,20:04
Ahoj. Dík za radu. Myslel som si to, ale nebol som si istý. Pri skončení pracovného pomeru podľa § 63 sme riešili skončenie pracovného pomeru až po ukončení PN, hoci mal PP skončiť skôr. Táto skúsenosť ma pri tomto probléme zneistila.

Toto je úplne iný prípad a inak sa postupuje, než v tvojom prípade. Ak sa končí výpoveďou, tak sa výpovedná doba predlžuje.
Reny
29.04.11,07:51
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Zamestnancovi končí PP na dobu určitú 30. 4.2011 -bol zamestnaný 2 roky. Zamestnávateľ mu ponúkol novú PZ od 1.5.2011, avšak na 1/2 úväzok.
1. Je potrebné robiť v tomto prípade odhlášky na soc.poisť. a znova prihlášky, keď bude zamestnaný nepretržite?
2. Viem, že PP už musí byť dohodnutý na dobu neurčitú, čiže môžeme tam dohodnúť skúšobnú dobu 3 mesiace?
3. Sme malá organizácia do 20 zamestnancov, čiže doteraz sme mohli uzatvárať zmluvy na dobu určitú a opätovne predlžovať, ale od 1.3.2010 už to nie je možné. Ale ZP je v § 48 ods. 4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu]:d) dohodnutého v kolektívnej zmluve.
Nemáte s tým niekto skúsenosť, aký dôvod je potrebný uviesť do KZ.
Ďakujem veľmi pekne R.
Reny
29.04.11,10:31
Nikto nevie poradiť ohľadom tých odhlášok?? R.
Reny
02.05.11,04:27
Poraďte mi prosím...prísp. č. 16. Nemáte s tými odhláškami niekto skúsenosť?? R
drobeceva
02.05.11,04:40
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Zamestnancovi končí PP na dobu určitú 30. 4.2011 -bol zamestnaný 2 roky. Zamestnávateľ mu ponúkol novú PZ od 1.5.2011, avšak na 1/2 úväzok.
1. Je potrebné robiť v tomto prípade odhlášky na soc.poisť. a znova prihlášky, keď bude zamestnaný nepretržite?
2. Viem, že PP už musí byť dohodnutý na dobu neurčitú, čiže môžeme tam dohodnúť skúšobnú dobu 3 mesiace?
3. Sme malá organizácia do 20 zamestnancov, čiže doteraz sme mohli uzatvárať zmluvy na dobu určitú a opätovne predlžovať, ale od 1.3.2010 už to nie je možné. Ale ZP je v § 48 ods. 4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu]:d) dohodnutého v kolektívnej zmluve.
Nemáte s tým niekto skúsenosť, aký dôvod je potrebný uviesť do KZ.
Ďakujem veľmi pekne R.
v uvedenom prípade stačí Dohoda o zmene pracovnej zmluve - uvedieš body, v ktorých sa mení:
-pracovný čas
-mzdové podmienky
-doba neurčitá

v tomto prípade nie je potrebné robiť prihlášky a odhlášky na SP a ZP.
Reny
03.05.11,04:39
Ďakujem pekne za odpoveď. R.
pavlinka
03.06.11,04:28
Máme zamestnanca, počítačového technika, ktorému už dva krát bola predlžovaná pracovná zmluva, ktorá mu 31.8.2011 končí a nový dodatok mu dáme na dobu neurčitú.Toho istého zamestnanca by sme chceli zamestnanať ešte jednou PZ, ako učiteľ na skrátený úväzok. Ako učiteľ bol u nás už zamestnaný do 31.8.2010. Možeme mu dať druhú pracovnú zmluvu učiteľa na dobu určitú?
pavlinka
03.06.11,07:56
nik neporadí?
psps
06.06.11,12:08
Trápim sa s predlžovaním pracovných zmlúv. Sme firma s 5 zamestnancami. Zamestnanci robia vo firme vyše 2 rokov. Doteraz sme zmluvy predlžovali na pol roka a čo teraz? Firma radšej zamestnancov vyhodí, než aby dala dobu neurčitú, aj keď by si ich rada nechala, iná možnosť nieje. Firma nemá na odstupné, keď ledva prežíva. Tento mesiac sa všetkým končí doba určitá. Ako sa dá zamestnať ten istý človek v tej istej firme. Poznáte nejaké riešenie? Môže im firma napísať napríklad inú pracovnú pozíciu? Prosím, ako sa to dá obísť?
pavlinka
14.06.11,10:35
Máme zamestnanca, počítačového technika, ktorému už dva krát bola predlžovaná pracovná zmluva, ktorá mu 31.8.2011 končí a nový dodatok mu dáme na dobu neurčitú.Toho istého zamestnanca by sme chceli zamestnanať ešte jednou PZ, ako učiteľ na skrátený úväzok. Ako učiteľ bol u nás už zamestnaný do 31.8.2010. Možeme mu dať druhú pracovnú zmluvu učiteľa na dobu určitú?

Poraďte mi s odpoveďou, prosím
vieraaaa
14.06.11,10:53
Poraďte mi s odpoveďou, prosím
§ 48 Zákonníka práce
Pracovný pomer na určitú dobu
(1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.
(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.
(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d vykonávania opatrovateľskej služby podľa osobitného predpisu,
e) vykonávania prác, pre ktoré sa vyžaduje vzdelanie umeleckého smeru,
f) vykonávania prác tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
g) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.

Nepíšeš síce termín uzatvorenia novej PZ na pozíciu učiteľa, ale tam podľa mňa môžete uzatvoriť novú PZ na dobu určitu vzhľadom k tomu, že ako učiteľovi končila predošlá PZ na dobu určitú 31.8.2010, čo spĺňa požiadavky Zákonníka práce § 48 ods. 3.
K platnej PZ na počítačového technika nemusíte ani dávať dodatok, lebo ak bude s Vaším súhlasom pokračovať v práci aj po 31.8.2011, prejde mu pracovná zmluva na dobu určitú automaticky na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.
psps
17.06.11,06:36
Máme obchodnú zástupkyňu, ktorá u nás končí k 31.7.2011. Už jej nemôžeme predĺžiť pracovnú zmluvu, preto sa jej obchodné miesto zruší. Môžeme ju od 1.8.2011 prijať ako skladníčku?
rodina1
17.06.11,07:23
Máme obchodnú zástupkyňu, ktorá u nás končí k 31.7.2011. Už jej nemôžeme predĺžiť pracovnú zmluvu, preto sa jej obchodné miesto zruší. Môžeme ju od 1.8.2011 prijať ako skladníčku?
Podľa mňa, áno. Pretože v tomto prípade nejde o opätovne uzatvorený PP, ale o úplne nový PP, nakoľko v PZ bude druh práce iný, ako bol v prvej PZ.
ivka70
17.06.11,08:01
Podľa mňa, áno. Pretože v tomto prípade nejde o opätovne uzatvorený PP, ale o úplne nový PP, nakoľko v PZ bude druh práce iný, ako bol v prvej PZ.

Ja si zasa myslim, ze mozu, ale len na dobu neurcitu, ak uz predtym pracovala 2 roky na dobu urcitu. :)
Zakonnik prace totiz hovori len o pracovnom pomere, nehovori o tom, ze iny prac. pomer je pri inej naplni prace, takze stale ide o opatovne uzatvoreny pracovny pomer u toho isteho zamestnavatela s tym istym zamestnancom.
ivka70
17.06.11,17:10
Trápim sa s predlžovaním pracovných zmlúv. Sme firma s 5 zamestnancami. Zamestnanci robia vo firme vyše 2 rokov. Doteraz sme zmluvy predlžovali na pol roka a čo teraz? Firma radšej zamestnancov vyhodí, než aby dala dobu neurčitú, aj keď by si ich rada nechala, iná možnosť nieje. Firma nemá na odstupné, keď ledva prežíva. Tento mesiac sa všetkým končí doba určitá. Ako sa dá zamestnať ten istý človek v tej istej firme. Poznáte nejaké riešenie? Môže im firma napísať napríklad inú pracovnú pozíciu? Prosím, ako sa to dá obísť?

Ina pozicia nepomoze. Zakonnik prace hovori o pracovnom pomere, nerozlisuje, ci je to ta ista alebo ina pozicia.
Opatovne dohodnut PP na dobu urcitu s nimi mozete az po 6 mesiacoch po ukonceni posledneho PP na dobu urcitu.
milka1619
20.12.11,09:42
Pracovná zmluva uzatvorená na DU do 31.12.2011 sa končí týmto dňom 31.12. 2011.Chápem to správne?
drobeceva
20.12.11,09:44
Pracovná zmluva uzatvorená na DU do 31.12.2011 sa končí týmto dňom 31.12. 2011.Chápem to správne?
správne-ak sa mu nepredlžuje, týmto dňom budú aj odhlášky do SP a ZP
Tweety
20.12.11,09:46
Pracovná zmluva uzatvorená na DU do 31.12.2011 sa končí týmto dňom 31.12. 2011.Chápem to správne? ÁNo, ak nedošlo k jej predlženiu, končí dátumom doby určitej.
suklova
12.04.12,16:58
Zamestnanec uzatvoril PZ od 1.11.2010-30.4.2011. Predlženia: od 1.5.2011-31.10.2011, od 1.11.2011-30.4.2012. Chápem to správne, že mu môžme ešte raz predlžiť na dobu určitú od 1.5.2012 napr. do 31.10.2012?
Mila123
12.04.12,17:00
Zamestnanec uzatvoril PZ od 1.11.2010-30.4.2011. Predlženia: od 1.5.2011-31.10.2011, od 1.11.2011-30.4.2011. Chápem to správne, že mu môžme ešte raz predlžiť?
áno, ešte jedenkrát, bude to predlženie 3x.....(máš v dátume 30 04 2011 chybu, zrejme tam má byť 30 04 2012)......
suklova
23.04.12,11:14
Hej pomýlila som sa. Malo ta byť 30.4.2012. Vďaka.
kuky969
28.04.12,04:54
Ahojte
mame zamestnanca ktory ma PP na dobu urcitu do 31.5.2012.Nikde v zakone som nenasiel kolko dni pred uplynutim tohto datumu ho musime informovat o tom ze pracovna zmluva nebude predlzena. Zaroven tato informacia musi byt pisomnou formou ?? A vobec musime ho informovat ak sa sam na to nepyta ???
ivka70
28.04.12,05:05
Ahojte
mame zamestnanca ktory ma PP na dobu urcitu do 31.5.2012.Nikde v zakone som nenasiel kolko dni pred uplynutim tohto datumu ho musime informovat o tom ze pracovna zmluva nebude predlzena. Zaroven tato informacia musi byt pisomnou formou ?? A vobec musime ho informovat ak sa sam na to nepyta ???

Vobec ho nemusite dopredu informovat.
Mate zmluvu, z ktorej su terminy jasne, ak pred ukoncenim doby urcitej nespravite zmewnu ci dodatok, PP skonci dohodnutym dnom.
Je fajn ho aspon oboznamit ako ma postupovat posledny pracovny den (napr. ako, kedy a co odovzdat a pod.).
Na to staci aj informacia od nadriadeneho.
kuky969
28.04.12,06:13
Ivka dakujem krasne za rychlu odpoved
cervenkae
05.06.12,15:04
Dobrý deň,
mám zmluvu na dobu určitú od 1/9/2011 do 30/6/2012 na pozíciu učiteľ. Zamestnávateľ mi oznámil, že mi ju predĺži, ale mimo prázdnin t.j. 1/9/2012 do 30/6/2013 na tú istú pozíciu. Na dva mesiace mám ísť na UPSVAR. Je toto možné v zmysle platného Zákonníka práce? (netýka sa žiadnych výnimiek v par. 48) ďakujem.
Tweety
05.06.12,15:05
Dobrý deň,
mám zmluvu na dobu určitú od 1/9/2011 do 30/6/2012 na pozíciu učiteľ. Zamestnávateľ mi oznámil, že mi ju predĺži, ale mimo prázdnin t.j. 1/9/2012 do 30/6/2013 na tú istú pozíciu. Na dva mesiace mám ísť na UPSVAR. Je toto možné v zmysle platného Zákonníka práce? (netýka sa žiadnych výnimiek v par. 48) ďakujem.
Toto by už nebolo predlženie, pretože prvá zmluva by 30.6. skončila. Bol by to nový PP na dobu určitú.
cervenkae
05.06.12,15:12
Kolegyňa mi povedala, ale že to nie je možné uzavrieť nový PP, zamestnať toho istého človeka na to isté miesto do 6 mesiacov? ak sa jedná o tú istú pozíciu