medzihrad
06.10.10,09:19
Pekný deň, prečítal som zákon o rodine a hľadal na nete náplň , definíciu výživného, ale neúspešne, asi je to všetkým jasné, iba mojej exmanželke nie, ona považuje výživné , to čo je na obživu detí a požaduje popri výživnom odo mňa peniaze na napr. vreckové pre deti, nákup kníh a pomôcok do školy atd.
Platím výživné na 3 deti v sume 790 Eur mesačne, denne ich vozím do školy, proste starám sa o nich ,ako pred rozvodom. Prosím o konkrétnu špecifikáciu výživného. Môže exmanželka z výživného na deti zabezpečovať aj svoje potreby? Ďakujem za odpoveď.
arizona
06.10.10,08:30
Výživné sú peniaze určené pre potreby detí (strava,oblečenie, záujmy,pomôcky do školy a pod.) nie manželky.
Ak si ochotný prispievať a kupovať niečo pre deti mimo určeného výživného ,je to tvoja dobrá vôla.
Aj keď tri deti asi toho spotrebujú dosť,takmer 800€ mesačne od jedného rodiča je veľa peňazí...(nielen ty,ale aj matka má povinnosti prispieť )
Ak je matka v domnení, že je to málo, môže si predsa podať žiadosť na súd o zvýšenie výživného, kde súd zohľadní potreby detí. Ale či súd uzná jej požiadavky, to je otázne...