fox77
06.10.10,10:54
Ahojte. Mám takýto dotaz, čo všetko sa zahrnie do menovateľa pri výpočte koeficienta. Patrí alebo nepatrí:
- Kreditné úroky,
- Kurzové zisky,
- Príležitostný príjem z predaja železného šrotu
- Dotácia na prevádzkové náklady z UPSVAR,
- Tržby z predaja materiálu,
- Výnosy z použitia fondu (rezerva za nevyčerpanú dovolenku),
- Prijaté príspevky od iných organizácií (finančné dary),
- Príspevky z podielu zaplatenej dane (2%).
ĎAkujem.
betka
07.10.10,12:02
Odpoveď stojí v tomto:

50/(2) Koeficient sa vypočíta ako podiel, v ktorého čitateli sú výnosy (príjmy) bez dane z tovarov a služieb za kalendárny rok, pri ktorých je daň odpočítateľná, a v ktorého menovateli sú výnosy (príjmy) bez dane zo všetkých tovarov a služieb za kalendárny rok. Pri výpočte koeficientu sa do čitateľa ani do menovateľa koeficientu neuvádzajú výnosy (príjmy) z

a) predaja podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku,
b) predaja majetku, ktorý platiteľ používal na účely svojho podnikania, okrem zásob,
c) finančných služieb oslobodených od dane podľa § 39, ak ich platiteľ poskytol príležitostne,
d) príležitostného prevodu nehnuteľnosti a príležitostného nájmu nehnuteľnosti,

Hlavnú odpoveď nájdeme v par. 2/1 - predmetom dane je dodanie tovarov a služieb za protihodnotu v tuzemsku ZO.

ďalej problém robí par. 10/2-predmetom dane nie je dosiahnutie úrokov z PP na účte v banke, ak platiteľ nie je bankou.

Kurzový zisk a DPH mi nejde k sebe, to sú finančné operácie.

Popstupovať treba tak, že sa určí, čo je predmetom DPH, t.j. všetko, čím dosahujem obrat z predaja tovarov a služieb.
Rozškatuľkujem tovara a služby, kt sú predmetom dane (predaj tovaru, materiálu, služby opravárenské, tie skt. mám v zmysle svojej hospodárskej činnosti)
Rozškatuľkujem výnosy s predaja tovarov a služieb, kt sú predmetom dane, ale sú od dane oslobodené.......

Dotácia je príjem PP na nákup niečoho, ja dosiahnem výnos prostredníctvom dotácie na nákup čistiacich prostriedkov, keď prijdem umyť do inej Fy okná a vystavím si na umytie FA...

Rezerna na nevyčerpanú dovolenku. Aký ja mám výnos z použitia??:o tvorba rezervy 521,524/323, čerpanie 323/331, zručenie nepotrebnej 323/521

....??
desina
10.10.10,09:59
Pri výpočte koeficientu, mám do menovateľa pripočítať aj prijatú DPH alebo prijaté poistné plnenie?