mimika36
06.10.10,14:16
Ahojte, chcela by som sa poradiť- som na RD, a vyskytla sa mi taká možnosť, že by som si mohla privyrobiť predajom - konkrétne ide o domáci textil. Ide o to, že by som veci chcela predávať cez internet- cez rôzne stránky, alebo aj si otvoriť vlastnú stránku, poprípade predávať budem známym tu v okolí- jednoducho povedané, nejde mi o kamenný obchod. Ako nato? Potrebujem si otvoriť nejakú živnosť, alebo sa to dá aj inak? Keďže som na RD, nechcem o príspevok prísť. Vôbec sa v týchto veciach nevyznám, tak budem rada ak ma niekto usmerní. Ďakujem, mimika:)
Danielle369
06.10.10,16:02
http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=17225&kid=3&k=Financie

Od začiatku budúceho roka budú môcť rodičia popri poberaní rodičovského príspevku vykonávať zárobkovú činnosť. Vyplýva to z návrhu novely zákona o rodičovskom príspevku, ktorú v stredu schválila vláda. Rodič tak bude môcť vykonávať zárobkovú činnosť akoukoľvek formou, pričom príjem z tejto činnosti nemá mať vplyv na jeho nárok na rodičovský príspevok, ani na jeho výšku. "V čase vykonávania zárobkovej činnosti môžu rodičia zabezpečiť starostlivosť o svoje dieťa buď druhým rodičom, starým rodičom alebo inou plnoletou fyzickou osobou, alebo umiestnením dieťaťa v zariadení súkromnom, cirkevnom či štátnom vrátane materských škôl," objasňuje rezort.
veronikasad
06.10.10,16:17
Rodičovský príspevok sa síce od 1.1.2011 zjednotí, ale nič sa zatial nemení na tom, že ak bude mať rodič počas poberania príjem, nebude dôchodkovo poistený z dôvodu starostlivosti o dieťa. Musí sa v SP odhlásiť.
mimika36
06.10.10,17:32
Oki, tak to podnikanie počas RD je mi zhruba jasné, ale potrebujem na takéto podnikanie- ktoré bude vykonávané cez inet- živnosť? Kde je to vlastne potrebné nahlásiť, veď ak predávam cez net, veľmi mi môj príjem nevie nikto skontrolovať:confused:alebo ako to funguje??? Dakujem.
Danielle369
07.10.10,04:06
Musíš založiť živnosť ked chceš podnikať...
http://www.akopodnikat.sk/index.php?Itemid=43&id=5&option=com_content&task=section

čitaj čítaj a prehladaj si poradu...je tu toho velmi vela...ked chceš skutočne podnikať tak nájdeš tu všetko
mimika36
07.10.10,07:20
ďakujem, už som sa začítala, tak snáď sa mi to ujasní. ;);):D