bonboncek
06.10.10,15:12
dobry den, ja by som sa chcela počut vas nazor, moj znamy mal dopravnu nehodu, pri ktorej zomrel spolujazdec. teraz je trestne stihany, hrozi mu 2-5 rokov.. ma najateho advokata, no ten ma vraj asi nejake zdravotne problemy, a nedviha telefon...tak moja otazka znie, či by bolo vhodne ist za prokuratorom, ktory bude mat na starosti znameho pripad, nejak sa s nim dohodnuť, alebo je to riziko??? ako mal by tam ist pravnik, no znameho rodina nevie co robit, ked sa neozyva, aby potom nebolo neskoro...lebo vraj mesiac ma na to prokurator, aby rozhodol o danom pripade...tak preto by ma zaujimali vase nazory na to.....a čo si o tom myslite...
Chobot
06.10.10,13:42
dobry den, ja by som sa chcela počut vas nazor, moj znamy mal dopravnu nehodu, pri ktorej zomrel spolujazdec. teraz je trestne stihany, hrozi mu 2-5 rokov.. ma najateho advokata, no ten ma vraj asi nejake zdravotne problemy, a nedviha telefon...tak moja otazka znie, či by bolo vhodne ist za prokuratorom, ktory bude mat na starosti znameho pripad, nejak sa s nim dohodnuť, alebo je to riziko??? ako mal by tam ist pravnik, no znameho rodina nevie co robit, ked sa neozyva, aby potom nebolo neskoro...lebo vraj mesiac ma na to prokurator, aby rozhodol o danom pripade...tak preto by ma zaujimali vase nazory na to.....a čo si o tom myslite...

Ja by som na jeho mieste počkal, kým sa prokurátor dostane k jeho prípadu. Dohodu o vine a treste môžu uzatvoriť kedykoľvek. Nie je potreba unáhliť prípad.
Laco-monter
07.10.10,06:35
Žiadna kaša sa neje taká horúca....

2-5 rokov mu síce hrozí,
no pokiaľ nebol ešte trestne stíhaný tak vyviazne s podmienkou

s prísnou podmienkou, ale za mreže nepojde.

Advokata mu je zbytočné platiť, pretože to je jasný prípad

a v týchto prípadoch nebude ani pojednávanie,len mu príde domov rozhodnutie o rozsudku,ktorý vynesie samosudca.
bonboncek
10.10.10,11:22
,,Žiadna kaša sa neje taká horúca....

2-5 rokov mu síce hrozí,
no pokiaľ nebol ešte trestne stíhaný tak vyviazne s podmienkou

s prísnou podmienkou, ale za mreže nepojde.

Advokata mu je zbytočné platiť, pretože to je jasný prípad

a v týchto prípadoch nebude ani pojednávanie,len mu príde domov rozhodnutie o rozsudku,ktorý vynesie samosudca ,,


No laco dufam ze to aj tak dopadne... ako pises. No ak tam bol zisteny aj alkohol?? aj tak si myslis ze to skonci s podmienkou???

a este mam taku otazocku, rodina zosnuleho si ziada odškodné 50tisic eur, dá sa z toho nejak vyjsť, aby im dotyčny neplatil????
buchač
10.10.10,11:34
,,Žiadna kaša sa neje taká horúca....

2-5 rokov mu síce hrozí,
no pokiaľ nebol ešte trestne stíhaný tak vyviazne s podmienkou

s prísnou podmienkou, ale za mreže nepojde.

Advokata mu je zbytočné platiť, pretože to je jasný prípad

a v týchto prípadoch nebude ani pojednávanie,len mu príde domov rozhodnutie o rozsudku,ktorý vynesie samosudca ,,


No laco dufam ze to aj tak dopadne... ako pises. No ak tam bol zisteny aj alkohol?? aj tak si myslis ze to skonci s podmienkou???

a este mam taku otazocku, rodina zosnuleho si ziada odškodné 50tisic eur, dá sa z toho nejak vyjsť, aby im dotyčny neplatil????

Veľmi doporučujem advokáta Rastíka Žitného ...
Žitný síce alkohol nemal , ale na pár sekúnd bol mimo .../ ten bol už mimo dávno ...mimo reality ...celebrita jedna /

Skúsil by som fintu , že ten mŕtvy spolujazdec bol totálne opitý a vinník pri podávaní prvej pomoci oživovaním umelým dýchaním z úst do úst nejaké to promile chytil od neho ...

Ti poviem teda , tá rodina si veľa trúfa ...také vysoké výpalné od jedného chudáčiska , fuj hanba ...čistá mafia ...
Čo sú to dnes za ľudia , veď len o syna , manžela , otca prišla ...hajzli sú to !!!
LucasKE
10.10.10,11:34
Tvoj znamy sadol za volant pod vplyvom alkoholu, sposobil dopravnu nehodu, kde zomrel clovek a ty chces aby mu to preslo?
Na mieste rodiny zosnuleho by som ziadal nie len odskodne ale aj maximalny trest.
Lilka 1
10.10.10,11:58
Vodičov pod vplyvom alkoholu by mali postihovať najtvrdšími trestami. Taký vodič za volant absolútne nepatrí! Veľa dopravných nehôd s následkom smrti bolo spôsobených práve takýmito bezohľadnými vodičmi.
Lilka 1
10.10.10,12:09
Vždy keď počujem, že nehodu zapríčinil vodič po vplyvom alkoholu, tak ma to hnevá. A keď pri tom nezmyselne vyhasne ľudský život, tak ma to hnevá ešte viac.
bonboncek
11.10.10,05:47
no moji zlati, velmi pekne dakujem za vaše nazory, no neodsudzujte cloveka ktoreho nepoznate, a nepoznate ani dosledky nehody!!!!!!!!!!!

alkohol mal, ale bolo to v miere,,do0,5 promile, takže alkohol tam ani nehral velku rolu!!!!!!! clovek sa tu pyta o radu, že čo a ako by bolo dobre spravit, a vy mi tu take nazory date.... pekneee...;)
bonboncek
11.10.10,05:50
Tvoj znamy sadol za volant pod vplyvom alkoholu, sposobil dopravnu nehodu, kde zomrel clovek a ty chces aby mu to preslo?
Na mieste rodiny zosnuleho by som ziadal nie len odskodne ale aj maximalny trest.


...ano chcem aby mu to prešlo, lebo za to nemoze.... keby nebolo toho spolujazdca by sa nic nestalo!!!! a ten zosnuly mal cez 1,7 promile,, takze na rodine zosnuleho by som radsej bola ticho.... ved stratili iba syna fetaka, ktoreho tyzden pred nehodou vyhodili z domu,, a zrazu si ziadaju take odskodne.... a neni to na zamyslenie??????
Chobot
11.10.10,08:23
...ano chcem aby mu to prešlo, lebo za to nemoze.... keby nebolo toho spolujazdca by sa nic nestalo!!!! a ten zosnuly mal cez 1,7 promile,, takze na rodine zosnuleho by som radsej bola ticho.... ved stratili iba syna fetaka, ktoreho tyzden pred nehodou vyhodili z domu,, a zrazu si ziadaju take odskodne.... a neni to na zamyslenie??????

Tak toto je fakt silné kafe... :eek:

To, že niekto s alkoholom v krvi spôsobí nehodu, pri ktorej zabije človeka je asi vedľajšie...

Nechaj to na prokurátora, on zo spisu určite pozná všetky okolnosti nehody lepšie ako my. Nech on rozhodne o vine a treste.
Danila
11.10.10,09:33
...ano chcem aby mu to prešlo, lebo za to nemoze.... keby nebolo toho spolujazdca by sa nic nestalo!!!! a ten zosnuly mal cez 1,7 promile,, takze na rodine zosnuleho by som radsej bola ticho.... ved stratili iba syna fetaka, ktoreho tyzden pred nehodou vyhodili z domu,, a zrazu si ziadaju take odskodne.... a neni to na zamyslenie??????Do smrti budem ľutovať, že som sa zle učila a nie som prokurátor.......alebo na chvíľku rodina zosnulého.....máš pravdu, je čas, aby si sa nad sebou zamyslel.
buchač
11.10.10,10:41
...ano chcem aby mu to prešlo, lebo za to nemoze.... keby nebolo toho spolujazdca by sa nic nestalo!!!! a ten zosnuly mal cez 1,7 promile,, takze na rodine zosnuleho by som radsej bola ticho.... ved stratili iba syna fetaka, ktoreho tyzden pred nehodou vyhodili z domu,, a zrazu si ziadaju take odskodne.... a neni to na zamyslenie??????
Hm , asi každý iní za to môže ...
Hej , syn - feťák bol zabitý a zabil ho syn - alkoholik ...
Kua ...neser ma hade a radšej drž lep s takýmito názormi a zamysli sa sám nad sebou .

no moji zlati, velmi pekne dakujem za vaše nazory, no neodsudzujte cloveka ktoreho nepoznate, a nepoznate ani dosledky nehody!!!!!!!!!!!

alkohol mal, ale bolo to v miere,,do0,5 promile, takže alkohol tam ani nehral velku rolu!!!!!!! clovek sa tu pyta o radu, že čo a ako by bolo dobre spravit, a vy mi tu take nazory date.... pekneee...;)
Názory ???
Môj prvý - humorne ladený si asi nepochopil . To svoje hodnotenie si strč za , poprípade aj niekde inde .
Názor ???
Môj ??? Radšej nechci ani vedieť !!!
Ani ďakovať nemusíš .
Oliwa
11.10.10,12:46
dobry den, ja by som sa chcela počut vas nazor, moj znamy mal dopravnu nehodu, pri ktorej zomrel spolujazdec. teraz je trestne stihany, hrozi mu 2-5 rokov.. ma najateho advokata, no ten ma vraj asi nejake zdravotne problemy, a nedviha telefon...tak moja otazka znie, či by bolo vhodne ist za prokuratorom, ktory bude mat na starosti znameho pripad, nejak sa s nim dohodnuť, alebo je to riziko??? ako mal by tam ist pravnik, no znameho rodina nevie co robit, ked sa neozyva, aby potom nebolo neskoro...lebo vraj mesiac ma na to prokurator, aby rozhodol o danom pripade...tak preto by ma zaujimali vase nazory na to.....a čo si o tom myslite...
Tak toto neviem, ako si predstavuješ... To akože zájsť za prokurátorom /na prokuratúru, domov, alebo si zistiť číslo a dať si s ním rande v kaviarni.../?
Ako by tá dohoda podľa Teba mala znieť a čo za to?
Vieš si aspoň teoreticky predstaviť, že na mieste toho spolujazdca by sedel Tvoj priateľ, brat, otec, syn... aj vtedy by bol Tvoj zámer témy - zbaviť viny vodiča s alkoholom v krvi /aj keď "len" 0,5/ taký istý?
Kto ho nútil piť? A kto ho nútil sadnúť si za volant? Prečo neodmietol?
Ak je dospelý a svojprávny, je pred zákonom zodpovedný a má niesť dôsledky svojich činov /či už úmyselných alebo neúmyselných/... Vodič má predsa predvídať - a prispôsobiť spôsob jazdy stavu a situácii na vozovke... /viď ostatný medializovaný prípad Rolincová/...
Nič nepíšeš o havárii -ktovie, čo je v znaleckom posudku, ak bol už vypracovaný... Kto alebo čo spôsobil/o haváriu? Bola dodržaná povolená rýchlosť? atď. A za čo mu vlastne hrozí trest - za ublíženie na zdraví s následkom smrti alebo za niečo iné? Mal doteraz čistý register? Mal už nejaké dopravné priestupky? Bola to jeho prvá vážna nehoda - s tragickými dôsledkami? Odpovede na tieto a podobné otázky budú rozhodovať o tom, ako sa rozhodne prokurátor po oboznámení sa so spisom...

A neskoro už je... lebo vyhasol ľudský život... a nikto nemá právo ho druhému vziať...