ppan
07.10.10,00:02
Kúpil som dom. Elektrina od ZSE je stále písaná na pôvodných majiteľov, ktorí nechcú zaplatiť svoj nedoplatok čím blokujú prepis odberu na mňa.
ZSE nechce prepísať odber dokým oni nezaplatia.
Teraz hrozí, že nás kedykoľvek môžu prísť odpojiť, hoci ja som samozrejme ochotný platiť a už veľa krát som im volal. Na pôv. majiteľov už je exekúcia, neplatili takmer nič, takže s nimi nepohnem.
Poradte čo mám robiť ?
pepsikova
06.10.10,23:19
..no myslím, že ZSE to majú ošetrené tak, že ak nezaplatíš jeden mesačný paušál, prídu ťa upozorniť a potom ťa odpoja..takže neplatiči mali byť už dávno odpojení, aby im dlh nenarastal...a ak by boli odpojení, ty si, ako nový majiteľ, môžeš uzavrieť zmluvu o pripojení..
..zisti si na ZSE, ako je možné, že neplatiči ešte stále fungujú ako majitelia pripojenia...pohľadávka na ich meno ,ak je aj exekučne vymáhaná, s tebou nemá nič spoločné a novú zmluvu by s tebou mali uzavrieť a od nich vymáhať ich dlh..
(treba sa baviť s vyššou inštanciou, nie iba s paňou pri okienku)..
Laco-monter
07.10.10,03:54
Prepis odberu može byť blokovaný aj inými záležitosťami

Pokiaľ by sa jednalo o rod.dom

tak už niekoľko rokov sa prepis robí vylučne po prerobení el.pripojky tak, aby elektromer bol v skrinke,ktorá je umiestnena v plote a udaje o spotrebe sa dali odčítať z verejne prístupného miesta -chodníka.
pepsikova
07.10.10,08:00
...pokiaľ by sa jednalo o rodinný dom, je nepravdepodobné, že by sa neplatilo viac ako 1 mesiac...a u ZSE zvlášť...viem to celkom presne...neplatiča odpoja po mesiaci a chodia kontrolovať, či sa nepripojil načierno...takže problém bude niekde inde,nie v tom, o čom píše zadávateľ..
Stanislav 1975
07.10.10,08:03
...pokiaľ by sa jednalo o rodinný dom, je nepravdepodobné, že by sa neplatilo viac ako 1 mesiac...a u ZSE zvlášť...viem to celkom presne...neplatiča odpoja po mesiaci a chodia kontrolovať, či sa nepripojil načierno...takže problém bude niekde inde,nie v tom, o čom píše zadávateľ..

to je pravda, ja som meškal,zabudol som na to 9 dní a už sa triasli, vypisovali upomienku a nakoniec vo vyúčtovaní si okrem upomienky uplatnili aj omeškanie za tých 9 dní...
linko1
07.10.10,11:46
my sme po neplatičoch doplatili dlh priamo na ZSE a následne nám urobili prepis na nás...
gabooz
07.10.10,12:07
ako bolo napísané vyššie, ZSE vypovie zmluvu a nedoplatok si vymáha. Po vypovedaní zmluvy je možné uzavrieť novú zmluvu
ppan
10.10.10,17:32
ZSE mi povedalo, že keď odpoja elektromer beží 90 dňová lehota v ktorej ak zaplatia pôvodní, tak ich znova pripoja. Takže sa obávam, že na nás to opäť neprepíšu.


..no myslím, že ZSE to majú ošetrené tak, že ak nezaplatíš jeden mesačný paušál, prídu ťa upozorniť a potom ťa odpoja..takže neplatiči mali byť už dávno odpojení, aby im dlh nenarastal...a ak by boli odpojení, ty si, ako nový majiteľ, môžeš uzavrieť zmluvu o pripojení..
..zisti si na ZSE, ako je možné, že neplatiči ešte stále fungujú ako majitelia pripojenia...pohľadávka na ich meno ,ak je aj exekučne vymáhaná, s tebou nemá nič spoločné a novú zmluvu by s tebou mali uzavrieť a od nich vymáhať ich dlh..
(treba sa baviť s vyššou inštanciou, nie iba s paňou pri okienku)..
ppan
13.04.11,15:53
Takze sa to podarilo ! Postup je nasledovny:
Treba pisomne (cez telefon to nejde) oslovit ZSE a napisat ziadost o zmenu platitela pre danu adresu. Treba napisat, ze povodny majitel je neplatic ... atd.
ZSE nasledne zasle povodnemu majitelovi list v ktorom ho vyzve aby uhradil dlh. Ak to neurobi, alebo neodpovie do 30 dni, ZSE s nim zrusi zmluvu a posle zmluvu novemu majitelovi na podpis.
Nemusel som za nich platit, ani prerabat vedenie (ide to vzduchom a elektromer nie je pristupny z ulice). :)